• Wyróżnienie dla Gabrysi Pawłowskiej i Kasi Bereś w konkursie "Procenty w banku i na co dzień"

          • 24 maja odbyła się czwarta edycja gminnego konkursu matematycznego pt. „Procenty w banku i na co dzień” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Ropczycach. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I gimnazjum. Celem konkursu było m.in. kształcenie umiejętności stosowania wiedzy matematycznej w praktyce, związanej bezpośrednio z usługami, które oferuje bank: opłacanie rachunków, naliczanie kapitału złożonego w banku na pewien procent i planowanie spłaty kredytu wraz z odsetkami.Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Bereś i Gabriela Pawłowska. W konkursie wzięło udział pięć szkół: Zespół Szkół nr 2 w Ropczycach, Zespół Szkół w Niedźwiadzie Dolnej, Zespół Szkół w Lubzinie, Zespół Szkół nr 3 w Ropczycach oraz Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich. O godzinie 9.00 pan dyrektor Wojciech Żuchowski przywitał wszystkich uczestników. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Zadania były bardzo trudne. Konkurs składał się z dziesięciu zadań zamkniętych i trzech zadań otwartych. Wyniki uczniów były bardzo zbliżone. Naszym uczennicom udało się zdobyć wyróżnienia. Do szkoły powróciły z dyplomami i pięknymi książkami. Pan dyrektor Zespołu Szkół nr 2 wręczył dyplomy i nagrody oraz pogratulował wszystkim uczestnikom. My również gratulujemy dziewczynkom osiągniętych wyników.        Marta Zajchowska

          • Egzaminy próbne w naszej szkole:)

          • W maju br. odbyły się w naszej szkole próbne egzaminy klas:  V szkoły podstawowej oraz II gimnazjum. Miały na celu przygotowanie uczniów od strony technicznej oraz merytorycznej do egzaminu gimnazjalnego, który odbędzie się już za rok.  
            Jest to pierwsze tak oficjalne spotkanie uczniów z testami egzaminacyjnymi. W gimnazjum egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej i trwał trzy dni. W szkole podstawowej  sprawdzian dotyczył treści polonistycznych oraz matematycznych, zaś w drugiej części – języka angielskiego. Podczas pracy z arkuszami uczniowie  musieli zmierzyć się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Wyniki swojej pracy poznają już niebawem.        

          • Podziękowanie

          • DYREKCJA SZKOŁY, NAUCZYCIELE, RODZICE ORAZ UCZNIOWIE

            dziękują za wsparcie finansowe wycieczki       

               do Budapesztu i Szentendre w dniach 19-20 maja 2016r.

             

            Wycieczkę do Budapesztu i Szentendre dofinansowali:

            • Pan Bartosz Skwarczek -  G2A . com  sp. z o.o.
            • Pani Anna Sroka - Centrum Szkoleń
            • Pan Janusz Środa -  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.
            • Pani Ewelina Paryś - Salon Fryzjerski ”eFKa”
            • Pan Krzysztof Maciołek - MK Piekarnia sp. z o.o.

             

            Całkowity koszt wycieczki wyniósł 12 757 zł. , 40 000 forintów i 120 euro.

                                                                                                     Serdecznie dziękujemy!

                                                                                                            

          • Wyjazd do kina Helios i na wystawę klocków Lego

          • Wcześnie rano 18 maja 2016. zebraliśmy się wspólnie na parkingu szkolnym oczekując na autobus, który miał zawieźć nas na wycieczkę do Rzeszowa. Było nas łącznie 35 osób  z klas IV,  V i VI szkoły podstawowej oraz I gimnazjum. Punktualnie o 7.45 zjawił się nasz wehikuł i po sprawdzeniu obecności przez kierownika wycieczki mogliśmy już wyruszyć w drogę. Razem z nami jako opiekunowie pojechali p. Beata Rzeszutek oraz p. Julian Paryś. Podróż minęła szybko, bez żadnych problemów i o 8.45 dotarliśmy do kina, gdzie czekała, tylko na nas, wynajęta sala kinowa. Oczywiście nie obyło się bez zakupu popcornu oraz coli. Wreszcie mogliśmy zasiąść w fotelach   i rozpocząć seans filmowy „Księgi dżungli”. Dla tych, którzy nie czytali książki – jest to opowieść o „ludzkim szczenięciu” przygarniętym przez zwierzęta.

            Po zakończonej projekcji szybko udaliśmy się na obiad, a później autobus zawiózł nas na upragnioną zwłaszcza przez młodszych uczestników wycieczki, wystawę klocków lego. Zobaczyliśmy na niej mnóstwo modeli budynków, przedmiotów, postaci bajkowych, pojazdów wykonanych tylko i wyłącznie z klocków lego.  

            Były to np. model dworku w Soplicowie, miasteczka z Dzikiego Zachodu, stacji kolejowej, model Tytanica, interaktywna mapa Europy… oj długo trzeba by było wymieniać, dlatego, że na wystawie znajdowało się blisko 100 makiet. Największe wrażenie zrobiły na nas: model samolotu „Air Force One” wykonany z … miliona klocków  oraz figura Roberta Lewandowskiego  w skali 1:1 z 70 tysięcy klocków. Jednym zdaniem – było co oglądać. Nie był to jednak koniec atrakcji – największą frajdę uczniom sprawiła zabawa w Fun Parku. Kolejny raz okazało się, że klasa V i IV potrafi doskonale ze sobą współpracować, jeżeli tylko chce – razem zbudowali dom z ogromnych klocków. Kiedy czas  przeznaczony na zabawę się zakończył, ciężko było im go zostawić.

            Wszystko, co dobre, szybko się kończy, tak też stało się i tym razem. Wycieczka zakończyła się o 15.30, tam gdzie się zaczęła – czyli na szkolnym parkingu. Na pewno podobną wyprawę zorganizujemy ponownie w przyszłym roku szkolnym.

                                           

                                                       Aneta Rzeczycka

          • III miejsce Gabrysi Mardeusz w konkursie "Matematyka, fizyka , chemia - trójka doskonała"

          • 19 maja 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Ropczycach odbyła się III edycja konkursu matematyczno – przyrodniczego „Matematyka, fizyka, chemia – trójka doskonała”. Organizatorami konkursy były panie: Agata Subczak, Anna Gawlik oraz Anna Chodak pod patronatem p. dyrektor Bożeny Rygiel. Konkurs skierowany był dla uczniów klas II –ich gimnazjum z terenu gminy Ropczyce. Miał on m.in. na celu rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych uczniów oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i dążenia do osiągania sukcesów. W konkursie wzięło udział 19 osób z 7 szkół naszej gminy:  Zespołu  Szkół nr 1 w Ropczycach, Zespołu  Szkół nr 2 w Ropczycach, Zespołu Szkół z Gnojnicy Woli, Zespołu  Szkół z Gnojnicy Dolnej, Zespołu Szkół z Lubziny oraz Zespołu Szkół z Łączek Kucharskich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Natalia Bereś oraz Gabriela Mardeusz. Konkurs zawierał zadania z matematyki, fizyki i chemii. Arkusz konkursowy składał się z pięciu zadań z każdego przedmiotu, w tym czterech otwartych i jednego zamkniętego. Konkurs trwał 90 minut. Po napisaniu konkursu uczniowie otrzymali posiłek oraz mogli obejrzeć film edukacyjny. Komisja w tym czasie oceniała prace uczniów. I i II miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Ropczycach. III miejsce zajęła nasza uczennica Gabriela Mardeusz. Uczniowie otrzymali gratulacje, dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Bożeny Rygiel. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

                                                                                                                      Marta Zajchowska

          • Turniej Piłki Nożnej w Łączkach Kucharskich

          • 17 kwietnia br. w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich odbył się Turniej Piłki  Nożnej. W zawodach wzięło udział 4 szkoły: ZS w Małej, ZS w Niedźwiedzie Dolnej, ZS w Łączkach Kucharskich oraz ZS w Niedźwiedzie Górnej. Naszą szkołę w zawodach reprezentowali uczniowie: Dominik Kliś ,Michał Zegar ,Patryk Kliś, Grzegorz Wanat, Wojciech Sulisz, Paweł Zakrzewski, Paweł Urbanek, Artur Ciochoń, Casper Kaznecki, Damian Wanat, Jakub Wójcik oraz Sonia Strzok. Reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do następnego etapu rozgrywek. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Grzegorza Laskę oraz p. Wiesława Maciołka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!   Karolina Bereś

          • Liga Lekkoatletyczna w Ropczycach

          • 11 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Ropczycach. Reprezentowali nas najbardziej wysportowani uczniowie z wszystkich trzech klas gimnazjalnych. Byli to: Gabrysia Marć z III klasy, która jako jedyna uczennica naszej szkoły wystartowała w kategorii pchnięcia kulą. Na 300 m pobiegli Grzegorz Wanat i Patryk Kliś z kl. II, Weronika Bochenek i Weronika Gorczyca również z klasy II oraz Kasia Bereś z klasy I gimnazjum. W dal skakali: Paweł Zakrzewski, Casper Kaznecki, Natalka Gredys i Gabrysia Misiura z kl. II, a także Patrycja Prokopowicz z kl. I. W sprincie na 100 metrów pobiegły: Gabriela Pawłowska i Patrycja Adamczyk z kl. I, Sonia Strzok z kl. III i Artur Ciochoń z kl. II. Należy tutaj wspomnieć, że Artur pobiegł dwa razy, gdyż za pierwszym sędziowie stwierdzili fail start. W dystansach długich zmierzyli się Damian Wanat z kl. III  na 1000 metrów i Kamila Plezia z kl. I  na 600. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Weronika Bochenek, Damian Wanat, Artur Ciochoń, Sonia Strzok i Kamila Plezia, którzy wyróżnili się w swoich konkurencjach, zajmując czołowe lokaty. Zawody zakończyły sztafety damska i męska. W sztafecie dziewcząt pobiegły: Patrycja Adamczyk, Gabrysia Pawłowska, Kasia Bereś i Sonia Strzok. Natomiast chłopców reprezentowali: Patryk Kliś, Artur Ciochoń, Paweł Zakrzewski i Casper Kaznecki. Wyniki otrzymaliśmy na drugi dzień, jak się okazało, nasze wysiłki nie poszły na marne. Dziewczyny zajęły miejsce II, a chłopcy V. Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów. Bardzo dziękujemy naszym nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie do zawodów i opiekę nad nami.             Gabriela Mardeusz

          • Głosuj na "PODWÓRKO NIVEA" !

          • Gmina Ropczyce przystąpiła do konkursu „Podwórko NIVEA”, którego celem jest budowa 40 rodzinnych miejsc zabaw na terenie całej Polski. To, czy jedno z takich podwórek powstanie w Gminie Ropczyce zależy od mieszkańców i jej sympatyków. Wystarczy codziennie od 5 maja 2016 r. odwiedzać stronęwww.nivea.pl/podworko2016 i oddawać głos na „Podwórko NIVEA”, którego lokalizacja zaproponowana została przy ul. Asnyka (os. Północ).
            W ramach projektu „Podwórko NIVEA” zostaną wybudowane rodzinne miejsca zabaw w 40 lokalizacjach, które zbiorą największą liczbę głosów internautów. Głosowanie odbywać się będzie w dwóch etapach za pośrednictwem strony www.nivea.pl/podworko2016. W pierwszej turze głosowania (5 maja - 2 czerwca 2016 r.) wyłonionych zostanie 20 zwycięskich lokalizacji. Lista zwycięzców pierwszego etapu konkursu zostanie opublikowana przez organizatora na stronie www.nivea.pl/podworko2016. W dniach 3-30 czerwca 2016 r. trwać będzie druga tura głosowania mająca na celu wyłonienie kolejnych dwudziestu zwycięskich lokalizacji. Wyniki drugiego etapu konkursu zostaną opublikowane 1 lipca 2016 r.
            To głównie od mieszkańców naszej gminy zależy, czy w Ropczycach powstanie „Podwórko NIVEA”. Aby tak się stało nieodzowna jest aktywność internautów poprzez elektroniczne głosowanie. Codziennie będzie można oddać jeden głos! Każdy głos zwiększa szansę na bezpłatne zagospodarowanie przestrzeni, gdzie dzieci wraz z rodzicami będą mogły radośnie spędzić czas.

          • Dyskoteka!

          • Gimnazjum to czas na dorastanie, czas na pierwsze miłości, na wygłupy i zabawy. A jaka jest do tego lepsza okazja niż szkolna dyskoteka? W związku z tą właśnie bezpośrednią potrzebą wybawienia się na całego, nasza szkoła zorganizowała dla wszystkich uczniów taką zabawę. Nie da się ukryć, że było z tym trochę zamieszania, ale spokojnie ze wszystkim daliśmy radę i dyskoteka się odbyła. Cały ten dzień w ogóle był bardzo przyjemny. Do południa kino, później disco, żyć, nie umierać powiedziałby niejeden uczeń. Podstawówka bawiła się w poniedziałek 9 maja, a kolejnego dnia - gimnazjum. Różnica wieku jednak robi swoje, ale na nudę nikt nie narzekał. Nasi chłopcy załatwili nam taką muzykę, że nogi same rwały się do tańca. Było i disco polo i biesiady, i muzyka nowoczesna. Nie zabrakło też belgijki czy chusteczki bez której dyskoteka nie byłaby prawdziwą dyskoteką. Przeważało damskie grono, gdyż chłopcy troszkę się rozleniwili i nie wszyscy przyszli. Dziewczyny nad tym bardzo ubolewały, natomiast ci chłopcy, którzy się zjawili nie mogli narzekać na brak kandydatek do tańca. Można by rzec „do wyboru, do koloru”. Mimo wszystko, każdy się wytańczył tak, że w szatni po zakończeniu dyskoteki było słychać tylko „o jak mnie nogi bolą”. Wnioskujemy z tego, że zabawa była udana. Dziękujemy za  opiekę naszym wychowawczyniom, p. Lidii Nykiel, p. Monice Skibie i p. Marcie Zajchowskiej , a także wychowawcom szkoły podstawowej: p. Anecie Rzeczyckiej, p. Bartłomiejowi Wiktorowi oraz p. Wiesławowi Maciołkowi.  Natalia Bereś

          • Wyjazd gimnazjalistów do kina:)

          • Wszyscy lubimy oglądać filmy. To sprawa niepodważalna. Przecież nie ma to, jak usiąść wieczorem z paczką chipsów przed telewizorem i odetchnąć po całym dniu. Prawda, to przyjemne, ale jeszcze przyjemniejsze odetchnąć tak w prawdziwym kinie z pudełkiem popcornu. Uczniowie naszej szkoły o tym wiedzą, więc na taki wyjazd byli bardzo chętni. 10 maja udaliśmy się do rzeszowskiej galerii, do kona Helios na film pt. „#Wszystkogra”. Siłą "#Wszystkogra" są jego bohaterki. Film jest opowieścią o trzech pokoleniach kobiet. Dawno w polskim kinie nie widzieliśmy na raz tylu równie interesujących postaci kobiecych. Babcia, matka, córka – wszystkie są osobami "charakternymi". Bohaterki łączą w sobie ciepło i wyraziste poglądy z nutą ekscentryzmu i niebanalności. Kiedy kłócą się ze sobą lub pocieszają, jest w tych relacjach dużo autentyczności. Każda z nich tworzy swoją historię, ale jednocześnie wszystkie wątki są ze sobą powiązane. Nie zapomnijmy dodać, że był to musical, więc nie brakowało również muzyki. Nie była to nowoczesna muzyka, więc młodzież mogła poczuć się troszeczkę jakby urodziła się w innej epoce, ale nikt nie powiedział, że wcześniej były brzydkie piosenki, co to to nie! Przecież najlepsi artyści pochodzą właśnie z tego pokolenia. Zdaje się, że w tym filmie każdy znalazł coś dla siebie. Każdemu się bardzo podobał. Co prawda chłopcy później pytali o czym on w ogóle był, ale twierdzimy, że po prostu troszeczkę sobie przysnęli i nie chcieli się przyznać. Po seansie nie dało się nie skorzystać z okazji i nie zrobić paru krótkich wizyt w ulubionych sklepach. Bardziej spodobało się to dziewczynom, ale chłopcy też byli zadowoleni. Na koniec tradycyjnie odwiedziliśmy McDonaldsa. Najedzeni i zmęczeni bezpiecznie wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy pani  Lidii Nykiel za  zorganizowanie wycieczki oraz za opiekę paniom:  Monice Skibie i Zofii Król Polecamy się na przyszłość!             Natalia Bereś

          • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która upamiętniała 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy I i III gimnazjum, pod opieką swoich wychowawczyń, pań Marty Zajchowskiej i Moniki Skiby przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przytoczyli w nim najważniejsze fakty dotyczące uchwalenia tej ważnej ustawy, oraz rozbiorów Polski dokonanych przez 3 sąsiadów: Rosję, Austrię i Prusy. Uczniowie recytowali również wiersze, które przeplatane były pieśniami patriotycznymi śpiewanymi przez chór przygotowany przez pana Arkadiusza Zygmunta . Całości dopełniała tematyczna dekoracja w barwach narodowych oraz król Stanisław August Poniatowski, który przysłuchiwał się całej uroczystości. Była to doskonała lekcja historii dla uczniów naszej szkoły.

                                                                                                                                                                     MS  

          • Spotkania z przedstawicielami ropczyckich szkół ponadgimnazjalnych

          • 27 kwietnia klasa III gimnazjum spotkała się z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Przy pomocy tablicy interaktywnej przedstawili swoją szkołę w jak najlepszym świetle. Starali się dla każdego z nas dobrać odpowiedni kierunek związany z naszymi zainteresowaniami. Po dłuższej chwili zaczęła się luźna rozmowa o naszych zainteresowaniach. Wszyscy brali czynny udział w lekcji pokazowej. 

            Dwa dni później przyjechał reprezentant konkurencyjnej szkoły, czyli Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza, pan Tomasz Wojnarowski. Była to lekcja połączona z doradztwem zawodowym. Dzięki temu dowiedzieliśmy się więcej o swoich kwalifikacjach. Pomogło nam to w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. Następnie przedstawiono nam ofertę edukacyjną.   

                                                                                                                      Alicja Grabowy 

          • Powiatowa Gimnazjada „ Z językiem obcym na Ty”

          • W dniu 27.04.2016 r. w Zespole Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach zorganizowano III Powiatową Gimnazjadę Językową „Z językiem obcym na Ty”.

            Konkurs był podzielony na dwie kategorie językowe: w pierwszej - z języka angielskiego szkołę reprezentowały Sonia Strzok i Aleksandra Kukla, a z języka niemieckiego Gabriela Mardeusz i Nikola Strzok.

            Cała praca dziewczyn polegała na rozwiązaniu testu z danego języka i przeniesieniu odpowiedzi na osobną kartę, na co przewidziano 45 minut. Test  z języka niemieckiego składał się z części gramatycznej i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, natomiast w języku angielskim nie zabrakło czytanek, gramatyki i słownictwa.

            W przerwie, podczas której prace były sprawdzane, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

            Po dosyć długim oczekiwaniu, panie organizatorki wraz z panią dyrektor wręczyły zwycięzcom nagrody, a pozostałym uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Kukla zajęła II miejsce w kategorii języka angielskiego.

            Na końcu wręczono podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do Gimnazjady. W naszym przypadku otrzymały je p. Patrycja Wiktor  i p. Paulina Piotrowska.

                                                                                                                              Nikola Strzok, kl.III gimnazjum

          • Wzięliśmy udział w Hufcowym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej

          • 26 kwietnia 2016 r. w Centrum Kultury w Ropczycach odbył się Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej pod patronatem Burmistrza Ropczyc, w którym  wzięło udział około 140 zuchów i harcerzy z terenu Hufca ZHP Ropczyce. Głównym organizatorem była p. Wioletta Czemarnik. W festiwalu nie zabrakło  również uczniów naszej szkoły: „Słonecznej Gromady” zuchów pod opieką p. Stanisławy Świniuch oraz 16 Drużyny  Starszoharcerskiej  pod opieką p. Arkadiusza Zygmunta. Jury w składzie: Elżbieta Banaś, Daria Dunaj i Grzegorz Daniec oceniało uczestników w 5 kategoriach wiekowych. Pod uwagę brano  wrażenia artystyczne, dobór repertuaru, oryginalność, aranżację utworu, prezentację na scenie oraz umundurowanie. Przed rozpoczęciem Festiwalu wystąpiły gościnnie 4-letnie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Ropczycach.   L. Nykiel

          • Akademia z okazji Dnia Ziemi

          • Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych. W naszej szkole akademia z okazji tego święta  odbyła się w poniedziałek 25  kwietnia. Została przygotowana przez p. Anetę Rzeczycką i uczniów klasy V szkoły podstawowej. Głównym hasłem tegorocznych obchodów było dbanie o środowisko naturalne oraz segregacja śmieci. Uczniowie przedstawili krótkie scenki pod hasłem „Sprawa dla ekologa”. Wcielili się w bohaterów znanego polskiego serialu „Ranczo”. Przeprowadzili również wśród zebranej publiczności quiz ekologiczny, za poprawną odpowiedź można było otrzymać smaczne i zdrowe jabłko.  Wszystkim zebranym przedstawienie bardzo się podobało. Dodajmy również, że pozostali uczniowie szkoły uczcili Dzień Ziemi, przychodząc do szkoły w zielonych ubraniach.                 L. Nykiel

             

          • "Żywa lekcja historii"

          • 26 kwietnia uczniowie klas IV - VI i I - III gimnazjum uczestniczyli w "Żywej lekcji historii". Było to spotkanie ze z członkiem Związku Strzeleckiego "Strzelec" - panem Tomaszem Maksoniem. Przybył on na spotkanie w mundurze Polskiego Legionisty i z karabinem Mosin przystosowanym do strzelana amunicją hukową (ślepą). Pan Tomasz opowiadał o historii Legionów, rekrutacji żołnierzy do armii oraz o walkach jakie odbywały się w czasie I wojny światowej.  Strzelec opowiadał o organizacji, do której należy, o zasadach przyjmowania w jej szeregi. Pan Tomek opisał dokładnie broń, z którą przybył, pokazał jak można ją rozłożyć i używać. Uczniowie osobiście mogli zobaczyć broń i próbować strzelania z niej. Była to wielka frajda zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt. Strzelec z wielką cierpliwością odpowiadał na pytania zadawane głównie przez najmłodszych uczestników spotkania. Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii. Uczniom bardzo podobała się taka lekcja historii i chętnie wzięliby w niej udział jeszcze raz.

                                                                                                                              MS

          • I miejsce dla naszych trzecioklasistów w Powiatowym Turnieju "Dwa ognie" !

          • 4 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 3 w Ropczycach odbył się Turniej ” Dwa Ognie” Klas Trzecich, który został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ropczycach. W zawodach wzięły udział drużyny 7 szkół: ZS nr 1 w Ropczyce, ZS nr 2 Ropczyce, ZS nr 3 Ropczyce, ZS Niedźwiada Górna, ZS Niedźwiada Dolna, ZS Mała, ZS Łączki Kucharskie.  Klasę III z ZS Łączki Kucharskie reprezentowali:  Bereś Alicja, Kramarz Paulina, Kania Szymon, Trałka Maksymilian, Świstak Bartłomiej, Cebulski Dawid, Plezia Szymon, Cierpiał Mateusz, Cierpiał Patryk, Wlezień Jakub. Drużyna okazała się niepokonana i zdobyła pierwsze miejsce, godnie reprezentując naszą szkołę. W nagrodę otrzymała puchar , zaś zawodnicy – słodycze i napoje.

            6 kwietnia 2016 r. w ZS w Niedźwiadzie Górnej odbył się Turniej Dwa Ognie klas Drugich i Trzecich. Wzięły w nim udział drużyny z 4 szkół: ZS nr 1 Ropczyce, ZS Niedźwiada Dolna, ZS Niedźwiada Górna i ZS Łączki Kucharskie. Rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym” . Klasę III reprezentowali ci sami zawodnicy. Drużyna zdobyła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do zawodów powiatowych

            Powiatowy Turniej „Dwa Ognie” odbył się 12 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich . Wzięli w nim udział uczniowie z gminy Sędziszów Młp. , Ostrów, Iwierzyce, Wielopole Skrzyńskie i Ropczyce. Nasza drużyna w niezmienionym składzie wywalczyła pierwsze miejsce, tym samym wygrywając turniej powiatowy. Zawodnikom dopingowali uczniowie i rodzice.  Trzecioklasistom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw!

                                                          p. Halina Zapał

          • "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie" - ciekawa lekcja j. polskiego:)

          • Czy lekcje muszą być nudne? Czy koniecznie musimy podczas zajęć siedzieć w ławkach i odpowiadać na pytania nauczyciela? Otóż, okazuje się, że nie! Podczas ostatniej lekcji języka polskiego zrezygnowaliśmy z takiego właśnie scenariusza.  Poznaliśmy dość nieciekawy tekst  w bardzo ciekawy sposób.  „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza to dramat romantyczny, w którym Guślarz przywołuje do cmentarnej kaplicy dusze zmarłych – Rózię i Józia, Widmo i dziewczynę Zosię.  Duchy przychodzą po jedzenie i tym samym zbawienie. Atmosfera jest straszna – noc, ogień, chór wieśniaków, ptaki.  Bohaterowie wygłaszają nauki moralne, które mają nas – czytelników przestrzec  przed złym postępowaniem.  Aniołki przypominają ważną prawdę:  „Kto nie doznał goryczy ni razu, ten nie zazna słodyczy w  niebie”, zaś Widmo straszy: „”Kto nie był człowiekiem ni razu, temu człowiek nic nie pomoże”. Wszystkie te rady zapamiętaliśmy podczas lekcji, dzięki temu, że wcieliliśmy się w bohaterów obrzędu dziadów. Martynka była krukiem, Dawid Widmem złego pana, Ola – dziewczyną Zosią, zaś Karol Guślarzem. Chłopcy wygłaszali kwestie chóru , a dziewczyny ptaków nocnych.  Wszyscy bardzo dobrze bawiliśmy się na polskim łącznie z naszą panią Lidią – było super!           Klasa I gimnazjum

          • Egzamin gimnazjalny już za nami!

          • W poniedziałek - 18 kwietnia br. równo  o godz. 9.00  rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2016 .Najpierw gimnazjaliści rozwiązywali testy z przedmiotów humanistycznych. W pierwszej części  przystąpili do egzaminu obejmującego historię oraz wiedzę o społeczeństwie. Na rozwiązanie testu  mieli 60 minut. Pytania , mające formę zamkniętą, dotyczyły różnych zagadnień, np.  uchodźców, I wojny światowej czy unii w Krewie.  Z języka polskiego, po przerwie,  trzecioklasiści, oprócz zadań wielokrotnego wyboru,  dotyczących zagadnień literackich, gramatycznych i teoretycznoliterackich, musieli zapisać krótki tekst argumentacyjny, a także zredagować charakterystykę na temat bohatera literackiego, dla którego najważniejszą wartością była wolność. W drugim dniu uczniowie zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi oraz matematyką. W pierwszej części rozwiązywali zadania z fizyki, biologii, geografii oraz chemii, następnie przystąpili do testu z matematyki, w którym obok zadań zamkniętych, mieli do obliczenia  trzy zadania otwarte, np. na objętość kuli. Trzeci dzień  – 20 kwietnia przeznaczony był na język obcy nowożytny. W naszej szkole był to język angielski i niemiecki. Z języka angielskiego uczniowie przystąpili do dwóch części – podstawowej i rozszerzonej. Chociaż pogoda niezbyt dopisała zdającym – powiedzmy była w kratkę – nastoje wszystkim uczniom raczej dopisywały. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy wyglądali bardzo odświętnie w galowych strojach. Byli niezwykle  obowiązkowi i kulturalni. Mamy nadzieję, że osiągną wysokie wyniki i bez przeszkód wybiorą wymarzoną szkołę średnią.  L. Nykiel
             

          • Egzamin gimnazjalny 2016 - informacja

          •  

            W poniedziałek  18 kwietnia gimnazjaliści z całej Polski zasiądą do egzaminu. Przypominamy uczniom klasy III gimnazjum o terminach poszczególnych  części .

            Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia !

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
      • (0-17) 2213790
      • 39-106 Łączki Kucharskie

        Administratorzy strony:
        - dyrektor szkoły p. Monika Świątek-Bień
        - nauczyciel p. Paulina Zapał
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych