• IV Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego im. Władysława Sąsiadka w Ropczycach z udziałem naszych uczniów

          • Podczas ferii – 26 stycznia br. uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. W. Maciołka wzięli udział w Turnieju Tenisa Stołowego , który był zarazem IV Indywidualnym Turniejem Tenisa Stołowego im. Władysława Sąsiadka. Jego organizatorami byli: Gminny Szkolny Związek Sportowy, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Ropczycach oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Po rozlosowaniu par w poszczególnych grupach, rozpoczęła się rywalizacja. Pojedynki były bardzo zacięte i toczyły się do godzin południowych, aby wyłonić zwycięzców w każdej kategorii. Czterech najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii wywalczyło awans do zawodów powiatowych. Po zakończeniu Turnieju zwycięzcy odebrali nagrody i medale z rąk Dyrektora Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji Adama Wojdona oraz Dyrektora Miejsko Gminnego Zespołu Oświaty Stanisława Mazura. Gratulujemy wszystkim naszym finalistom.

            OTO LOKATY ZAWODNIKÓW NASZEJ SZKOŁY:

            SZKOŁY PODSTAWOWE DZIEWCZĘTA

            V klasa dziewcząt

            3 miejsce- Angelika Cesarz

            VI klasa dziewcząt

            3 miejsce- Emilia Zakrzewska

            GIMNAZJA DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY

            I klasa dziewcząt

            3 miejsce- Natalia Więcek

            III klasa dziewczęta

            1 miejsce- Natalia Bereś

            4 miejsce- Gabriela Mardeusz

            III klasa chłopcy

            4 miejsce- Patryk Kliś

                                                    Dominika Ochab

          • Występ Koła Teatralnego oraz młodzieży szkolnej w Hali Widowiskowo - Sportowej w Ropczycach na zaproszenie Burmistrza Ropczyc

          • 22 stycznia br. młodzież naszej szkoły wystąpiła przed szeroką publicznością w Hali Widowiskowo - Sportowej w Ropczycach podczas noworocznego spotkania opłatkowego samorządowo – gospodarczego. Gimnazjaliści oraz dzieci ze szkoły podstawowej zostali zaproszeni do przedstawienia jasełek przez burmistrza Ropczyc Pana Bolesława Bujaka.  W uroczystości wzięli udział księża prałaci , dziekani, przedstawiciele sejmiku wojewódzkiego, samorządowcy , radni powiatowi i gminni, sołtysi, przewodniczący osiedli oraz dyrektorzy szkół . Wśród gości byli także reprezentanci stowarzyszeń pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, a także przedsiębiorcy z terenu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Zebranych powitał  przewodniczący Rady Miejskiej p. Józef Misiura i zaprosił do obejrzenia naszego przedstawienia  pt. „Książę Pokoju”. Ropczycka Orkiestra Dęta zagrała koncert kolęd. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami i bardzo się wszystkim podobał. Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Łączkach Kucharskich są dumni, że mogli wystąpić przed tak szeroką publicznością i  zaprezentować swoje talenty aktorskie oraz wokalne. P. L. Nykiel, M. Skiba, M. Zajchowska, A. Zygmunt składają serdeczne podziękowania: Burmistrzowi Ropczyc za zaproszenie i  wszelką pomoc w organizacji występu; Dyrekcji oraz pracownikom naszej szkoły, rodzicom, wszystkim zaangażowanym za wszelką pomoc; Członkom Zespołu Teatralnego „Wachlarz”, młodzieży gimnazjalnej oraz dzieciom ze szkoły podstawowej za wspaniałą grę .  

          • XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła aktywny udział w XXV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            W tym roku pieniądze zbierano na zakup urządzeń medycznych dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.  

            W dniach 10-13 stycznia 2017 r. wolontariusze, uczennice gimnazjum: Natalia Gródecka, Natalia Kramarz, Natalia Więcek i Dominika Wiktor, przeprowadziły zbiórkę pieniędzy wśród uczniów wszystkich klas  i pracowników naszej szkoły.

            Tegoroczna suma zebrana w szkole wyniosła 273,04 zł.

            Dziękujemy wszystkim za udział w tej szlachetnej akcji!

                                                               Paulina Piotrowska, Bartłomiej Grabski

          • ZABAWA CHOINKOWA

          •                 Kiedy nadchodzi zima, temperatura spadnie poniżej zera i zacznie prószyć śnieg, uczniom w głowach tylko jedno. Ferie! Ale jak tu rozpoczynać ferie bez zabawy choinkowej? Każdy wie, że to jak bałwan bez śniegu.

                            W naszej szkole, jak co roku, taka impreza została zorganizowana przez Radę Rodziców, na czele z przewodniczącą p. Joanną Hamerą w ostatnią sobotę przed feriami. Już dzień wcześniej wszystkim towarzyszył karnawałowy nastrój. Należało bowiem ubrać salę gimnastyczną dla dzieci z klas 0-3 SP oraz salę w szkole dla starszej młodzieży.  

                            W sobotę 14 stycznia tańce  od godziny 9:00 rozpoczęły klasy najmłodsze. Rodzice zadbali oczywiście o ich przebrania. Można było doszukać się księżniczek, bajkowych bohaterów, zwierzątek i wszystkich możliwych postaci. Pani Teresa Rachwał, która prowadziła całą imprezę doskonale poradziła sobie z zabawieniem tak licznej grupy, przeprowadzając różne gry i zabawy. Nasi najmłodsi koledzy zostali wprowadzeni w prawdziwy świat bajki.

                            O 12:30 nadszedł czas na klasy 4-6 SP. Wszyscy tańczyli, śmiali się i wygłupiali. Brali udział w zabawach, sami tworzyli dzikie choreografie. Ze smakiem zjedli przygotowany poczęstunek i musieli się pożegnać, gdyż na salę wkroczyło gimnazjum –trzy godziny tańca dla uczniów podstawówki okazało się zbyt krótkim czasem.

                            Godzina 16:00, za oknem coraz ciemniej, na sali dym… Na to wszyscy czekali! Muzykę słyszeliśmy  już ,zbliżając się do szkoły, a co dopiero w niej. Chłopaki nieco rozbudowali swój sprzęt grający (mimo kilku drobnych usterek). W każdym razie było się do czego bawić. Co prawda, płeć męska się jakoś specjalnie nie wykazała,  ale to nic. Dziewczyny i tak dały sobie radę. Nie zabrakło dzikich densów. Okazuje się, że taniec w pojedynkę może być bardzo ciekawy.

                            I w ten sposób rozpoczęliśmy ferie zimowe. Za przygotowanie zabawy wszyscy uczniowie dziękują Radzie Rodziców, za opiekę dziękujemy również wszystkim wychowawcom. Natalia

          • Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

          • W dniu 4 stycznia 2017r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Lubzinie oraz uczniowie klas IV – V i chłopcy z klasy VI Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich udali się na wycieczkę do pierwszego, a zarazem jedynego na świecie Muzeum Bombki Choinkowej. Wyżej wymienione muzeum znajduje się w malowniczo położonej miejscowości Nowa Dęba (powiat tarnobrzeski). Niezawodnie czuwali nad nami pani Patrycja Wiktor, pani Anna Wiktor, pan Bartłomiej Wiktor, pan Wiesław Maciołek i pan Julian Paryś. Pod nadzorem przewodnika muzeum oglądaliśmy stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata. Widzieliśmy kilka stylów zdobienia choinki m.in.: styl amerykański, wiktoriański, staropolski oraz francuski. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych. Pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło, a następnie wydmuchiwał bombki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wlewa się mieszankę azotu, srebra, amoniaku i kwasu. Następnie zanurza się  je w ciepłej wodzie i potrząsa, dzięki temu bombki uzyskują piękny srebrzysty połysk. Taki wyrób trafia do dekoratorni, gdzie nadaje się mu przeróżne kolory. Po koloryzacji wędrują do suszarni, następnie bombki przycina się i kapsluje. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie ozdabiali bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w muzeum każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną oraz drugą ze swoim imieniem. Gdy już wracaliśmy po drodze wstąpiliśmy do pizzerii „Bingo” w Sędziszowie Młp. Polecamy Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie, ponieważ można dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy na temat ich powstawania. Warto tam pojechać! Bombkowo polecamy!!
                                              Anita Grabowy i Julia Gorczyca 

          • „Góra Grosza” XVII edycja

          •  W dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016r. trwała akcja „Góra Grosza”. Organizowana jest ona przez Towarzystwo Nasz Dom a skierowana do uczniów wszystkich szkół i przedszkoli w Polsce. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowywanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Niestety, w Polsce nadal zbyt dużo dzieci przebywa poza własną rodziną – 20 tysięcy w domach dziecka i ok. 50 tysięcy w rodzinach zastępczych. Cel akcji jest więc szczytny i niezwykle ważny.

            Na terenie naszej szkoły tegoroczną zbiórką zajmowali się uczennice i  uczniowie klasy VI szkoły podstawowej. Dzięki ich pracy, hojności uczniów oraz uprzejmości pana Dyrektora i nauczycieli, którzy zgodzili się na prowadzenie zbiórki - także podczas zajęć lekcyjnych - udało się zebrać rekordową jak na nasze warunki kwotę. Po przeliczeniu wszystkich monet okazało się, że zebrano aż …. 231 zł i 11 groszy. Paczka przesłana na adres Towarzystwa Nasz Dom ważyła ponad 7 kg!!!

            Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Góra Grosza  w naszej szkole – w imieniu dzieci, którym pomagamy -  składam ogromne podziękowania.                                               Aneta Rzeczycka 

          • Podziękowanie

          • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

            lecz przez to, kim jest,

            nie przez to, co ma,

            lecz przez to,

            czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację Jasełek oraz Kiermaszu Bożonarodzeniowego:

            Dziękujemy serdecznie za wszelką pomoc i wsparcie - bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej uroczystości byłoby niemożliwe

            Dziękujemy Wam Kochane Przedszkolaki - za przepiękne Jasełka w Waszym wykonaniu i ozdoby świąteczne przez Was wykonane

            Składamy również serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy zasilili kiermasz przygotowując przepiękne ozdoby, za ich ogromną życzliwość otwartość i pomysłowość

            Również dziękujemy bardzo wszystkim Mamom - za upieczenie przepysznych ciast i ciasteczek oraz wszelką pomoc w kuchni i na sali

            Nie zawiedli nas również Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków,  którzy okazali wielkie serce i przybyli, aby wspomóc ten szlachetny cel

            Dziękujemy jeszcze raz wszystkim i każdemu z osobna, którzy finansowo i organizacyjnie wsparli nasze przedsięwzięcie.   

                                                                            Pani Marta i Pani Basia

          • SPOTKANIE OPŁATKOWE NAUCZYCIELI I DUSZPASTERZY DEKANATU WIELOPOLE SKRZYŃSKIE W NASZEJ SZKOLE:)

          • Spotkanie Opłatkowe Nauczycieli i Duszpasterzy  Dekanatu Wielopole Skrzyńskie to uroczystość, która jest organizowana już od wielu lat, za każdym razem w innej szkole. W tym roku – 2017 nauczyciele i księża zostali zaproszeni do naszego Zespołu Szkół w Łączkach Kucharskich . Spotkanie odbyło się w niedzielę – 8 stycznia.  Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Łączkach Kucharskich pod przewodnictwem Ks. Mariusza Siniaka – Proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wielopolu Skrzyńskim oraz księdza proboszcza parafii Łączki Kucharskie Mariana Barana. Po Mszy św. uczestnicy zgromadzili się w budynku OSP w Łączkach Kucharskich, gdzie zostali serdecznie powitani przez organizatora - Dyrektora Zespołu Szkół w Łączkach Kucharskich Pana Grzegorza Laskę oraz zaproszeni do obejrzenia jasełek zatytułowanych „Książę Pokoju” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego „Wachlarz” oraz uczniów szkoły.

            Na początku na scenie pojawiły się Natalka z Gabrysią, które wprowadziły zgromadzonych w tematykę przedstawienia. Widzowie dowiedzieli się, że jasełka zostały napisane na podstawie ewangelii wg św. Mateusza, a istotna rola została przypisana Trzem Magom, którzy niosąc pokój, skupili się na pomocy bliźnim. Nawet zły Herod nie był w stanie podstępnie zgładzić nowonarodzonego Księcia Pokoju.

            Gdy już światła zgasły, zagrała muzyka i rozpoczęło się przedstawienie, można było posłuchać pięknego śpiewu Diabła, Anioła oraz jednego z Grzechów. Następnie na scenie pojawił się potężny Herod, snujący swe plany zawładnięcia całym krajem. Towarzyszyły mu złe przeczucia i wiecznie dręczący go duch zmarłej żony. Dowiedziawszy się o Dzieciątku, król postanowił wezwać Magów i uczonych, aby zapobiec utracie władzy. Ci jednak, nie dali się oszukać i postanowili odnaleźć Księcia. Nie tylko oni zresztą postanowili Go powitać, bo nawet pasterze widząc gwiazdę nad szopą, udali się w jej kierunku w towarzystwie aniołów. Kiedy wszyscy dotarli już do Świętej Rodziny, z radością świętowali narodziny Zbawiciela. Powitali Go śpiewem i tańcem, a Maryja wraz z Józefem odjechali do Egiptu na osiołku, aby chronić Jezuska. W finałowej scenie po sali przeszli kolędnicy i zabrzmiała ludowa kolęda, która napełniła wszystkich radością.

            Po zakończeniu jasełek  głos zabrał proboszcz parafii w Wielopolu Skrzyńskim, który pięknie podziękował aktorom i nauczycielom którzy ich przygotowali. Goście byli pod wrażeniem talentu naszych uczniów  i mówili, że to najlepsze jasełka, jakie kiedykolwiek oglądali. Nie ukrywamy, że takie słowa bardzo nas wszystkich uskrzydliły. Następnie nadszedł czas na modlitwę i łamanie się opłatkiem. Poczęstunek przygotowało niezawodne KGW z Łączek Kucharskich, którego talentu kulinarnego nie jesteśmy się w stanie nachwalić.  Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze przy melodii kolęd i pastorałek intonowanych przez pana Stanisława Strzałkę.

            Jako uczniowie, jesteśmy dumni, że mogliśmy zagrać przed tak wspaniałą publicznością, jaką są dyrektorzy, księża, nauczyciele i pracownicy szkół.

            Szczególne podziękowania składamy dyrekcji szkoły, naszym łączkowskim duszpasterzom oraz członkom Koła Gospodyń Wiejskich za wspaniałą opłatkową kolację. 

                                                                                                                                                Dziękujemy

          • Jasełka przedszkolaków

          • 22 grudnia w prawdziwie rodzinnej, świątecznej atmosferze spędzili czwartkowe przedpołudnie rodzice i dziadkowie przedszkolaków z Łączek Kucharskich.  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły  przygotowali Jasełka, a Rodzice  Kiermasz Bożonarodzeniowy z własnymi wyrobami: ozdobami i stroikami świątecznymi. To była pierwsza tego typu inicjatywa podejmowana przez naszych przedszkolaków. Goście zasiedli przy zastawionych stołach, by przy kawie i herbacie, częstując się domowymi wypiekami, podziwiać umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie swoich dzieci i wnucząt. W rytmie pastorałek i kolęd dzieci odgrywały  swoje role w jasełkach. Moment oczekiwania i radości z narodzin Chrystusa odegrali perfekcyjnie. Dary składali oczywiście Trzej Królowie, pasterze  i gromada aniołków.  Po występach przyszedł czas na dzielenie się. opłatkiem i poczęstunek.  Uczestnicy spotkania mieli także okazję zaopatrzyć się w świąteczne akcesoria  i stroiki wykonane przez przedszkolaki wspólnie z rodzicami.
                                                                Marta Mytych

             

          • "KSIĄŻĘ POKOJU" - JASEŁKA 2016!

          • Jasełka w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich  to  już swego rodzaju tradycja.  Wystawiane są bowiem  prawie każdego roku przed Wigilią oraz w okresie bożonarodzeniowym. Pomagają przygotować się do Świąt, wprowadzają w ich klimat i opowiadają  historię przyjścia na świat Zbawiciela-Dzieciątka Jezus.

            Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, podejmując się tego jakże pięknego, ale i trudnego przedsięwzięcia, starają się pokazać je w jak najwspanialszej formie - tak, aby każdy zrozumiał powagę Świąt, ale również, żeby z radością ich oczekiwał. Nauczyciele,  panie:  Lidia Nykiel, Monika Skiba, Marta Zajchowska oraz pan Arkadiusz Zygmunt mieli sporo pracy, bo niełatwo zapanować nad tak liczną grupą rozbrykanej młodzieży, a tym bardziej przygotować  dzieci do prawdziwej gry aktorskiej, tańca, śpiewu,  dla każdego uszyć nowy strój i wykonać dekorację, w której jak zawsze pomagał pan Zenon Stasiowski.  Wszystko jednak się udało i 21 grudnia na sali gimnastycznej odbyła się wyczekiwana  premiera jasełek pt. „Książę Pokoju”.

            Na uroczystość przybyli  specjalnie zaproszeni goście:  burmistrz pan  Bolesław Bujak, ks. proboszcz Marian Baran, pan radny Edward Marć, sołtys wsi- pan Lesław Reguła, przewodnicząca Klubu Seniora – pani Elżbieta Rogala, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Joanna Chamera oraz wielu innych. Na występ przyszły również rodziny uczniów, a nawet koleżanki i koledzy absolwenci. Gości i widzów zaprosił do obejrzenia spektaklu nasz pan dyrektor Grzegorz Laska.

            Fabuła jasełek została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na przeciwstawieniu postaci Heroda i Jezusa. Pierwszy, pełen lęku o swoją władzę, ulega szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości. Prowadzi go to do spotkania wszystkich Siedmiu Grzechów Głównych, które także występują w przedstawieniu. Istotna rola w  scenariuszu została przypisana trzem Magom, którzy wykorzystują swoją wiedzę na szukanie Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierają serca na potrzeby bliźnich. Choć dopiero do Niego zdążają, nowonarodzony Książę już napełnia ich swoim pokojem. Boży pokój jest bowiem udziałem wszystkich ludzi dobrej woli. Przedstawienie uwzględnia  misyjny charakter obchodzonego wkrótce po Bożym Narodzeniu Święta Trzech Króli. W kulminacyjnej części soliści – Gabrysia, Ola i Natalia, a także recytatorzy – Casper, Natalia i Gabrysia  prezentują piosenkę misyjną  traktującą o losie dzieci z całego świata, (których role odegrali chłopcy i dziewczynki z klasy II i III SP).  W końcowej części przedstawienia Magowie ofiarowują Świętej Rodzinie osiołka , na którym Maria i Józef uciekają do Egiptu (osiołek , choć nie jest żywy, sam się porusza)!

            Odbiór naszego przedstawienia okazał się wspaniały. Wszyscy w skupieniu oglądali, co dzieje się na scenie. Jak Karol w roli Heroda pragnie pozbyć się Jezuska, jak wspaniale sekunduje mu diabełek  i jak pasterze wraz z mędrcami i dziećmi cieszą się na przyjście Dzieciątka. Nie zabrakło nawet tańca, który pomogła przygotować pani Kasia Sikora. Jeden układ (taniec Siedmiu Grzechów Głównych) mroził krew w żyłach i zmuszał do refleksji nad sobą, drugi natomiast radośnie chwalił Pana. Grze aktorów i tańcom towarzyszyły zarówno tradycyjne kolędy jak i nowe pastorałki.  Przesłanie tegorocznych jasełek ,( z  tego co nam wiadomo), bardzo się podobało.

            Po zakończeniu przedstawienia , głos zabrał pan dyrektor, który podziękował organizatorom za przygotowanie jasełek, za przybycie wszystkim gościom i oczywiście aktorom za występ, słowa podziękowania skierował również do rodziców, którzy szczególnie zaangażowali się w przygotowania. Następnie piękne słowa do zebranych w sali  skierował pan burmistrz, docenił kunszt aktorski, przygotowanie, dekoracje i atmosferę, zaprosił młodzież do zaprezentowania spektaklu po Świętach, wręczył kosz cukierków . Nie tylko on, bo również i pan Edward Marć, jak co roku, obdarował nas całym koszem słodyczy, a i pan sołtys  nie przyszedł z pustymi rękami. Na koniec, ku zdziwieniu wszystkich, głos zabrało jeszcze samo koło teatralne, które osobiście podziękowało swoim opiekunkom za ich pracę. Tego nikt się nie spodziewał!  Po wszystkich przemówieniach i życzeniach świątecznych odbyło się jeszcze rozdanie nagród za konkurs na szopkę bożonarodzeniową.  Następnie goście udali się na poczęstunek. Należy dodać, że dziewczyny z Koła Teatralnego „Wachlarz” przygotowały również kiermasz ozdób świątecznych.  Ponieważ wszystkie grały w przedstawieniu, sprzedażą choineczek, stroików, pierniczków zajmowały się koleżanki z klasy VI SP – Dominika, Iza, Ola i Julia.

            Można by długo tak pisać i opowiadać, ale nic nie jest w stanie odzwierciedlić,  jak te jasełka wyglądały na żywo. Trzeba po prostu przyjść i je zobaczyć, a taka okazja będzie w styczniu, więc serdecznie zapraszamy.

            Wszystkim zaangażowanym w organizację naszego spektaklu:  dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz przybyłym gościom, panu burmistrzowi, rodzicom, dziadkom, koleżankom i kolegom  serdecznie dziękujemy!

            Natalia Bereś 

          • Konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”

          • W dniu 21 grudnia 2016r. w ZS w Łączkach Kucharskich miało miejsce wręczenie nagród w szkolnym konkursie pod hasłem „Szopka Bożonarodzeniowa”. Organizatorami konkursu byli pani Patrycja Wiktor oraz pan Bartłomiej Wiktor. Konkurs skierowany był dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie mieli za zadanie wykonać Szopkę Bożonarodzeniową w postaci przestrzennej pracy plastycznej, dowolną techniką. Ważnym elementem przy ocenie szopek był wkład pracy ucznia, pomysłowość, staranność. Organizatorzy wykluczyli możliwość umieszczania  w szopkach elementów gotowych, ogólnodostępnych w sprzedaży. Do konkursu zgłoszono piękne prace, przygotowanie ich wymagało dużo pracy i cierpliwości. Wybór był bardzo trudny, ale ostatecznie komisja wybrała najlepsze prace i oceniła.

            I miejsce – Karolina Bereś kl. III gimnazjum

            II miejsce – Angelika Cesarz kl. V sp. i Weronika Kosińska kl. IV sp.

            III miejsce – Wojciech Bereś kl. I gimnazjum

            Wyróżnienia otrzymali:

            Jakub Wlezień – klasa IV

            Izabela Bereś – klasa VI

            Maksymilian Zakrzewski – klasa VI

            Natalia Gródecka –klasa I gimnazjum

            Karol Wrona – klasa II gimnazjum

            Dzięki zaangażowaniu pana Dyrektora – Grzegorza Laska wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody, które wręczył im pan Bolesław Bujak – Burmistrz Ropczyc. Organizatorzy dziękują również bardzo serdecznie Panu Adamowi Żmuda – Kierownikowi PBS Bank Oddział w Ropczycach za przekazanie nagród rzeczowych dla uczestników konkursu. Wystawę prac można było podziwiać  w dniach od 20 grudnia do 2 stycznia w budynku Zespołu Szkół w Łączkach Kucharskich.

                                                                                Patrycja Wiktor

          • Warsztaty edukacyjne „Święta Bożego Narodzenia w krajach europejskich”

          • Dnia 19 grudnia 2016 roku w ZS w Łączkach Kucharskich odbyły się warsztaty edukacyjne dla klasy III szkoły podstawowej, zorganizowane przez Szkolny Klub Europejski “Eurodworek” w ramach projektu edukacyjnego klas II gimnazjum. Warsztaty prowadziło czworo uczniów gimnazjum – Gabriela Pawłowska, Kamila Plezia, Aleksandra Karaś oraz Hubert Baran. Tematem zajęć było Boże Narodzenie w różnych krajach Unii Europejskiej i tradycje z nim związane. Łącznie przedstawiono 4 państwa: Polskę, Francję, Włochy oraz Szwecję. Spotkanie z młodszymi kolegami rozpoczęło się od przywitania ze świętym Mikołajem, La Befaną, Dobrą Wróżką oraz Elfem. Gdy wszyscy się poznali przyszedł czas na opowiadanie o tradycjach, dzieciaki dowiedziały się między innymi o tym, jakie potrawy serwuje się podczas Wigilii np. we Włoszech jest to tortellini i tort ryżowy, natomiast  w Szwecji tradycją wigilijną zamiast śpiewania kolęd jest tańczenie wokół choinki. Następnie uczniowie klasy III przygotowywali z papieru postać Mikołaja. Wszystkie prace były bardzo ładne, dlatego też dzieci zostały nagrodzone pod koniec lekcji. Uczestnicy warsztatów tańczyli do piosenki Chocolate - co sprawiło im dużo radości. Pod koniec zajęć każdy otrzymał czekoladowy upominek za wzorowe zachowanie oraz czynne uczestnictwo w zajęciach. W zorganizowaniu warsztatów pomogła nam pani Patrycja Wiktor – opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego. Serdecznie dziękujemy również pani Stanisławie Świniuch – wychowawczyni klasy III za umożliwienie nam przeprowadzenia warsztatów dla jej podopiecznych.

            Gabriela Pawłowska klasa II gimnazjum

          • Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych

          • 21 grudnia br. odbył się w naszej szkole Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych. Został zorganizowany, (jak co roku) przez Koło Teatralne „Wachlarz”. Piękny afisz wykonała Natalia Bereś.  Uczniowie i uczennice gimnazjum oraz szkoły podstawowej wykonali oryginalne  ozdoby choinkowe – bombki wyklejane cekinami, choineczki z orzechów, makaronu, aniołki, stroiki, nawet pieczone piernikowe szopki. Największą popularnością cieszyły się oczywiście pierniczki, które zaraz po zakupieniu, można było zjeść.  Ponieważ wszyscy członkowie koła teatralnego brali w tym dniu udział w jasełkach, sprzedażą zajmowały się uczennice klasy VI SP – Dominika Nykiel, Julia Kędzior, Iza Bereś i Ola Wójcik. Ozdoby świąteczne bardzo się wszystkim podobały i smakowały.  Panie Lidia Nykiel , Monika Skiba i Marta Zajchowska bardzo dziękują wszystkim wykonawcom oraz kupującym ozdoby za zaangażowanie i ofiarność, tym bardziej , że przedsięwzięciu przyświecały   ważne cele : rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej uczniów, rozwijanie wrażliwości estetycznej, powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. Dochód z kiermaszu organizatorzy przeznaczyli na jasełka bożonarodzeniowe. 

          • Wyjazd przedszkolaków i pierwszoklasistów do "Fantazji" i Muzeum Bajek

          • Nie mogąc się doczekać spotkania z Mikołajem, postanowiliśmy wyjść, a raczej wyjechać mu naprzeciw. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły wraz z Paniami i Rodzicami pojechały  do sali zabaw Fantazja w Rzeszowie . Zabawa była fantastyczna: basen z kuleczkami, zjeżdżalnię, nadmuchiwane skakanie, trampolina  i wiele innych atrakcji. Ale najciekawszym punktem programu było spotkanie z Mikołajem. Nie było łatwo dostać prezent. Najpierw dzieci musiały  powiedzieć wierszyk  lub zaśpiewać piosenkę. A potem była uciecha z otrzymanych prezentów i wspólne zdjęcie z Mikołajem. Nie był to koniec naszej wyprawy  wracając odwiedziliśmy Muzeum Dobranocek w Rzeszowie gdzie dzieci zostały zapoznane z historią kinematografii oraz animacji. Muzeum utworzone zostało ze zbiorów Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który latami gromadził pamiątki związane z polskimi i zagranicznymi dobranockami. Zwiedzając pomieszczenia muzealne uczniowie podziwiali licznie zgromadzone eksponaty. Z łatwością rozpoznawali takie bajkowe postacie jak: Miś Uszatek, Muminki, Reksio, Bolek i Lolek, a słuchając opowieści pani przewodnik zapoznali się również z mniej znanymi bohaterami bajek dla dzieci jak: Jacek i Agatka, Piaskowy Dziadek czy Profesor Baltazar Gąbka. Projekcja wybranych przez dzieci dobranocek stanowiła dopełnienie niezapomnianych wrażeń. Wycieczkę zakończyliśmy spacerkiem po Starym Rynku oraz posiłkiem w restauracji MC Donalds.   
                                                                      Marta Mytyh

             

          • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE:)

          •              

            Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą okazją do zadumy, ale także radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk.

            Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej. Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

            Życzą dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół w Łączkach Kucharskich

          • Harcerska Gwiazdka z Nieba

          • Komenda Hufca ZHP w Ropczycach, tak jak w ubiegłych latach,  zorganizowała akcję "Harcerska Gwiazdka z Nieba", która sprawiła, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe dla najuboższych rodzin z naszej okolicy.

            Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły chętnie włączyli się w akcję, która miała na celu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, tj. żywność, środków czystości, ręczników, przyborów szkolnych, zabawek, słodyczy. Akcja zbieranie darów trwała do 16.12.2016 r. Zebrane dary dotarły do Komendy Hufca ZHP w Ropczycach, tam z kolei wolontariusze spakowali paczki, które wraz z życzeniami świątecznymi dotarły do rodzin przed Świętami Bożego Narodzenia.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!

                                           Paulina Piotrowska, Bartłomiej Grabski

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
      • (0-17) 2213790
      • 39-106 Łączki Kucharskie

        Administratorzy strony:
        - dyrektor szkoły p. Monika Świątek-Bień
        - nauczyciel p. Paulina Zapał
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych