• Wszystkich Świętych

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich informuje, że zgodnie z przyjętym Kalendarzem roku szkolnego 2022/2023, dni 31.10.2022 r. (poniedziałek) oraz 02.11.2022 r. (środa) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W szkole spotykamy się ponownie 3 listopada.

• Bal Jesienny klas 0 - III

• Dnia 21.10.2022 r. w naszej szkole odbył się Bal Jesienny. Uczniowie klas 0-III przebrani w jesienne stroje przybyli na bal poprowadzony przez grupę Nasz Tygrysek. Muzyka radośnie grała i wszystkich do tańca porywała. Przerywnikami w tańcach były przygotowane zabawy i konkurencje. 2-godzinny bal minął szybko i przebiegał w klimacie zabawy i radości. Uśmiechnięte buzie dzieci, to dowód na to, że bal był udany!

• Pasowanie Na Ucznia Pierwszej Klasy

• 20 października w naszej szkole miała miejsce bardzo podniosła uroczystość. Dzieci z klasy I zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich. Uroczystość przygotowała wychowawczyni - pani Paulina Zapał. Uczennice klasy IV, Anita Jasek i Patrycja Skóra, przywitały pierwszoklasistów wśród grona uczniów naszej szkoły. Uczniowie pięknie zaprezentowali się recytując wiersze oraz śpiewając piosenki. Co ślubowali nasi uczniowie? Że będą sumiennie przykładać się do swoich obowiązków, angażować się w życie szkoły, będą dbać o dobre imię szkoły oraz będą uczyć się, jak kochać Ojczyznę, dla niej pracować i być jej wiernym. Pan dyrektor Grzegorz Laska, przyłożył do lewego ramienia każdemu uczniowi na znak pasowania wielki ołówek, natomiast wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Na uwagę zasługuje fakt, że w tak ważnym dniu nie zabrakło również rodziców uczniów. W ich oczach było widać wielkie wzruszenie i dumę ze swoich pociech dostojnie podejmujących obowiązki uczniowskie.

Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu jakże pięknej uroczystości!

Paulina Zapał

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• W dniu 17.10.2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie z klasy V, VI i VIII, pod kierownictwem p. Patrycji Wiktor, p. Pauliny Pawłowskiej oraz p. Arkadiusza Zygmunta przygotowali uroczyste wystąpienie. Piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków oraz wręczyli upominki.

Po zakończonej akademii, dyrektor szkoły Grzegorz Laska podziękował uczniom za wspaniały występ oraz wyróżnił tych pedagogow, którzy przez cały ubiegły rok szkolny szczególnie aktywnie przyczyniali się do podnoszenia poziomu kształcenia i wychowania naszej placówki.

• Bieg z okazji Obchodów 660 Lat Ropczyc

• Na stadionie sportowym w Ropczycach 11 października 2022 roku odbyły się biegi z okazji Obchodów 660 Lat Ropczyc. Celem zawodów było upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorem zawodów była SP nr 1 w Ropczycach oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji. Biegi były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. Łącznie w zawodach uczestniczyło około 200 dziewcząt i chłopców.

SP w Łączkach Kucharskich reprezentowali: Anna Jezior, Michał Ciepiela, Maksymilian Czaja, Paweł Strzałka, Ernest Więcek, Alan Zapał, Patrycja Skóra, Weronika Ochab, Emilia Gródecka, Sandra Kulpa, Kinga Plezia, Oliwia Kisiel, Weronika Krajewska, Adrian Pomana, Patryk Skóra oraz Sebastian Jasek.

Najlepszą lokatę uzyskała uczennica klasy II Wiktoria Węglarz, która zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na wyróżnienie zasługuje też Michał Ciepiela, który zajął IV miejsce.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a dla trzech pierwszych miejsc przewidziano pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.

Wiesław Maciołek

• Sztafetowe biegi przełajowe

• Na stadionie w Łączkach Kucharskich w dniu 06.10.2022r. odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. W biegach wzięły udział reprezentacje szkół: SP I Ropczyce, SP Niedźwiada Górna, SP Niedźwiada Dolna, SP Mała oraz SP Łączki Kucharskie. Szkołę Podstawową w Łączkach Kucharskich reprezentowali uczniowie: Gabriela Skóra, Sandra Kulpa, Kinga Plezia, Emilia Gródecka, Oliwia Kisiel, Patrycja Skóra, Maksymilian Kozioł, Kacper Depowski, Hubert Jasek, Tomasz Ochał, Paweł Strzałka, Bartłomiej Wanat.

Najlepszy wynik uzyskali uczniowie w kategorii klas VII-VIII w składzie: Adrian Pomana, Sebastian Jasek, Patryk Skóra, Gabriel Wanat, Bartłomiej Strzałka oraz Karol Wanat, którzy zajęli III miejsce.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za włożony wysiłek i życzę sukcesów w przyszłych zawodach sportowych.

Wiesław Maciołek

• Dzień Chłopaka w przedszkolu

• 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto - Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta, wszyscy nasi chłopcy otrzymali upominki i zostali odznaczeni medalami "Super Chłopak". Nie zabrakło także pysznego, słodkiego poczęstunku. Piątek był dniem pełnym wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil. Serdeczne podziękowania dla Pań z Rady Rodziców: pani Ilony, pani Marysi, pani Pauliny za zorganizowanie tej uroczystości. Bardzo dziękujemy!!!

Marta Mytych