• Wernisaż Mateusza Adamczyka

• W dniu 21 kwietnia w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się wernisaż prac ucznia naszej szkoły – Mateusza Adamczyka. Wernisaż był początkiem wystawy pod tytułem „ Brzydki” umysł naturą ludzką, na którą złożyły się rysunki oraz obrazy stworzone przez artystę. Pani Agnieszka Ochał serdecznie przywitała zebranych gości, wśród których była Pani Bernadeta Frysztak – Wicestarosta Powiatu ropczycko - sędziszowskiego, Pani Agnieszka Nazimek – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ropczycach, Pani Renata Dumara – Kierownik Szkolenia Praktycznego w ZS im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich – Pani Paulina Zapał, wychowawcy, nauczyciele, rodzina oraz przyjaciele Mateusza. Prace młodego artysty są niekonwencjonalne, przemyślane, dla niektórych może zbyt odważne. Ale jak zaznaczyła na wernisażu nauczycielka i opiekun artystyczny ucznia – pani Patrycja Wiktor – „ Sztuka nie ma wyglądać ładnie: ma sprawiać, że coś poczujesz”. Wernisaż uświetniła swoim występem Aleksandra Gardzina, koleżanka Mateusza, natomiast za przygotowanie wystawy odpowiedzialny jest Pan Szymon Pacyna. Chcemy również zaznaczyć, że nie jest to pierwsza wystawa prac Mateusza. Pierwsza odbyła się kilka lat temu, również w PCEK w Ropczycach. Przedstawiono wówczas portrety królów elekcyjnych, które były częścią wystawy pt.” Poczet królów i książąt polskich” . Pomysłodawcą wystawy był wówczas nauczyciel historii – Pan Bartłomiej Wiktor.

Wystawę prac Mateusza możemy podziwiać do 31 sierpnia 2023r. Gratulujemy serdecznie Mateuszowi i czekamy na kolejne sukcesy plastyczne!

• Wyjazd klasy 0, 1, 3 do CK w Ropczycach

• Co to jest legenda?

Odpowiedzi na to pytanie mogły poszukiwać dzieci z klasy 0, 1, 3 z naszej szkoły, które wybrały się wraz z wychowawczyniami: p. Martą Mytych, p. Pauliną Zapał oraz z p. Stanisławą Świniuch do Centrum Kultury w Ropczycach. Obejrzeli spektakl pt. "Smocze opowieści". W trakcie przedstawienia główny bohater wprowadził dzieci w świat legend i ich postaci. Uczniowie z uśmiechem na twarzy oglądali przedstawienie pełne humoru i licznych atrakcji.

• Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

• W dniu 27.04.2023 w naszej szkole uczniowie klasy 4 i 5 uświetnili apelem, na którym obecna była społeczność szkolna, uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Były piękne recytacje wierszy oraz śpiewane pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy występujący spisali się na medal. Gratulacje.

Akademia została przygotowana przez nauczycieli: p. Martę Zajchowską i p. Juliana Parysia.

Julian Paryś

• Akademia z okazji Dnia Ziemi

• Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 25 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się krótki apel. Przygotowali go uczniowie klasy piątej pod opieką pani Beaty Charchut oraz pani Anety Rzeczyckiej. Dzięki wskazówkom króla i królowej oraz ich poddanych mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak być prawdziwym przyjacielem przyrody. Po zakończeniu prezentacji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Bądź dobrym człowiekiem. Swoje śmieci zabieraj ze sobą!. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy z rąk pana dyrektora Grzegorza Laski odebrali za zdobycie:

- I miejsca – Martina Ram oraz Kinga Plezia,

- II miejsca – Patrycja Skóra i Bartłomiej Strzałka,

- III miejsca – Leon Wilczyński i Patryk Depowski,

- wyróżnienia – Emilia Gródecka i Amelia Kosiba.

Dla pozostałych uczestników konkursu przewidziane zostały nagrody pocieszenia.

Aneta Rzeczycka

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi ustanowiony przez ONZ. Jest to znakomita okazja do promowania proekologicznych zachowań i uświadomienia sobie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy człowiek. Na zaproszenie Burmistrza Ropczyc pana Bolesława Bujaka, uczniowie klasy IV i VIII Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich już 21 kwietnia 2023r. pod opieką nauczycieli – księdza Daniela Sączawy oraz p. Anety Rzeczyckiej - aktywnie włączyli się w obchody tego dnia, poprzez uprzątnięcie otoczenia szkoły i najbliższej okolicy z zalegających butelek, puszek a także innych śmieci. Odpady były przez nich segregowane, aby ułatwić ewentualny recykling. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów w postawione zadanie, udało się zebrać smutny plon - kilka worków pełnych plastikowych butelek, puszek, folii itp. Mamy nadzieję, że następnym razem śmieci będzie mniej, a to dzięki wzrostowi odpowiedzialności mieszkańców za naszą małą ojczyznę.

Aneta Rzeczycka