• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 16 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Pani Paulina Zapał przygotowała klasę I, pani Bogumiła Rusin klasę II oraz pani Stanisława Świniuch klasę III. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Pan dyrektor Grzegorz Laska powitał wszystkich przybyłych gości oraz zaprosił do wspólnego oglądania. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Pan dyrektor podziękował uczniom za wspaniały występ oraz złożył życzenia naszym Gościom. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz pani Marcie Węglarz za podarowanie przepysznych pączków.

• Kiermasz Walentynkowy

• W dniu 13 lutego w naszej szkole odbył się Kiermasz Walentynkowy, zorganizowany przez uczniów klasy 7 i 8 pod opieką pani Patrycji Wiktor. Na kiermasz zawitali nauczyciele, uczniowie całej szkoły pod opieką wychowawców. Nie zabrakło nikomu w tym dniu słodkich ciasteczek, galaretek czy innych przekąsek. Uczniom udało się zebrać kwotę 387 zł, która zostanie przeznaczona na dofinansowanie wycieczki zagranicznej. Dziękujemy serdecznie ♥️

• Warsztaty - wykorzystanie drukarki 3D

• 9 lutego 2023r. odbyły się bezpłatne wasztaty dla uczniów z klas 0-VIII z zakresu wykorzystania drukarek 3D oraz zastosowania druku 3D.

Podczas warsztatów przekazano nam wiele ciekawostek, poznaliśmy wykorzystanie drukarek 3D.

Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak działa taki sprzęt. Dowiedzieli się, jaka temperatura potrzebna jest do wydruku, ile trwa drukowanie niektórych elementów. W czasie warsztatów uczniowie mieli wiele pomysłów, w jaki sposób można wykorzystać drukarkę 3D i stwierdzili, że właściwie ta nowoczesna technologia pozwala stworzyć niemal wszystko, co w danym momencie przyjdzie nam do głowy.

• Niecodzienni goście w klasie II

• W środę, 1 lutego 2023 roku nasza szkołę ponownie odwiedzili niesamowici goście – Maniuś i Feluś. Dwie cudowne alpaki, które przyjechały wraz ze swoją opiekunką panią Aleksandrą. Tym razem zawitały w klasie drugiej i swoim łagodnym usposobieniem wielokrotnie wywołały uśmiech na twarzach dzieci. To była niecodzienna lekcja, na której uczniowie nauczyli się bardzo wiele o pochodzeniu, warunkach życia, budowie i sposobie odżywiania tych zwierząt. Dowiedzieli się także, czym jest alpakoterapia i jaki wpływ ma podczas rehabilitacji osób chorych. Początkowo niektóre dzieci odczuwały lęk przed alpakami, głównie ze względu na ich pokaźne rozmiary. Na szczęście bardzo szybko przekonały się, że są one miłe i przyjacielskie. Spotkanie zakończyło się karmieniem zwierząt i głaskaniem ich. Maniuś i Feluś skradli serca wszystkich maluchów i ciężko było się z nimi rozstać. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się z nimi zobaczymy.

Bogumiła Rusin

• DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ŁĄCZKI KUCHARSKIE, 2 LUTY 2023R.

• III miejsce Oliwii Kisiel i Patrycji Skóry w Drużynowym turnieju tenisa stołowego. Patryk Depowski i Paweł Strzałka - miejsce V. W turnieju wzięły udział: SP Mała, SP nr 6 Ropczyce, SP nr 5 Ropczyce, SP Niedźwiada Dolna, SP Niedźwiada Górna oraz SP Łączki Kucharskie. Zawody rozegrano na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich.

Wiesław Maciołek