• Wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego pt. "My Easter Dictionary"

          • Uczniowie drugiej i trzeciej klasy szkoły podstawowej: Igor Baran, Amelia Jawor, Patrycja Bieszczad oraz Patryk Marć otrzymali wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego pt. "My Easter Dictionary". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Ropczycach. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu słownika obrazkowego o tematyce Świąt Wielkanocnych.
            Udział w konkursie wzięło 133 uczniów z 11 szkół z naszej gminy. 
            Z naszej szkoły, udział w konkursie wzięło 3 uczniów klasy drugiej: Igor Baran, Amelia Jawor i Amelia Kosiba oraz 5 uczniów trzeciej klasy: Patrycja Bieszczad, Kinga Kosińska, Michał Marciniec, Patryk Marć, Wiktoria Ochał. Do Konkursu uczniów przygotowała p. Paulina Piotrowska.
            Poziom plastyczny i merytoryczny był bardzo wysoki. Przy ocenie słowników jury zwracało szczególną uwagę na zgodność z tematem użytego słownictwa, poprawność językową, estetykę wykonania, pomysłowość, samodzielność oraz poprawne tłumaczenie na język polski poszczególnych wyrazów i zwrotów.
            Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy!  
            Paulina Piotrowska

             

          • Kamila Dziedzic na Uniwersytecie Rzeszowskim

          • Henri Frederic Amiel mówił  „Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych. Robić to, co niemożliwe dla talentu – oto geniusz”. O niezwykłym talencie plastycznym Kamili była mowa już w szkole podstawowej, niejednokrotnie wychowawca klasy – pan Bartłomiej Wiktor zwracał uwagę na jej szczególne dokonania w zakresie rysunku. W klasie I gimnazjum uczennica podjęła nie lada wyzwanie, jakim było odtworzenie „Pocztu Królów i Książąt Polskich”. Po namowie przez nauczyciela historii zaczęła żmudną pracę nad tworzeniem rysunków. Nie sposób nie zauważyć, że Kamila jest doskonałym obserwatorem, wrażliwym człowiekiem i należało pokierować odpowiednio jej talentem plastycznym. Dzięki pomocy nauczycielki plastyki uczennica trafiła na Uniwersytet Rzeszowski, gdzie od dnia 24 marca 2017r. bierze udział wraz ze studentami w zajęciach u pani profesor Marleny Makiel – Hędrzak, która pracuje obecnie w Zakładzie Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Prowadzi działalność artystyczną w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. Prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Jest laureatka kilku nagród i wyróżnień za twórczość plastyczną. Wykładowcy na Wydziale Sztuki są zachwyceni tak dużym talentem Kamili, umiejętnościami i chęcią do współpracy. Gratulujemy Kamili i jej Rodzicom, którzy zawsze ją wspierali w rozwijaniu talentu plastycznego i życzymy powodzenia.                 Patrycja Wiktor

          • Najmłodsi poszukiwali oznak Wiosny

          • 21 marca przedszkolaki z naszej szkoły wyszły na spotkanie nowej pory roku Wiosny! Z balonikiem w ręku w wiosenne kolory i z piękną Marzanną śpiewając piosenki, wspólnie z klasą I sp przemaszerowały po najbliższej okolicy.

            Na koniec pochodu wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, które zawisło w przedszkolnej galerii.

            Tak powitana Wiosna na pewno już u nas pozostanie i będzie nas raczyć  słońcem i piękną pogodą. Serdecznie dziękujemy pani Joasi Chamera i pani Basi Dunaj za przygotowanie Marzanny i pięknego pamiątkowego zdjęcia.               Marta Mytych  

          • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

          • Dnia 21 marca 2017 roku w naszej szkole, jak co roku, świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Pogoda sprzyjała, słońce świeciło, a na wszystkich twarzach zagościł uśmiech. Oczywiście nie obyło by się bez ciekawych strojów, by jeszcze bardziej umilić ten dzień. Trzeba przyznać, że nie brakowało oryginalnych pomysłów. Przechodząc obok klasy 4, w oczy rzucał się Maks, który zaprezentował strój Elvisa Presleya. 5 klasa pokazała się z mrocznej strony. Wampiry, wiedźmy? Nie wnikamy. Trzeba jednak przyznać, że w podstawówce to 6 klasa była najbardziej kreatywna. Nigdy wcześniej w naszej szkole nie chodziło tyle staruszek z wałkami i różnymi innym dodatkami. Pani Grażynka była zachwycona. 1 gimnazjum była przebrana za tumblr girls i boys. Klasa 2 postanowiła, że w ten szczególny dzień zamienią się w hindusów. Trzeba pochwalić chłopców, którzy równie chętnie przebrali się w ten szczególny dzień. Samorząd uczniowski na czele z opiekunami zorganizowali konkurs na najpiękniejszą marzannę. 1 miejsce zajęła Martyna Książek, 2 Natalia Gródecka, a 3 Karolina Cesarz. Gratulujemy i życzymy dalszej chęci do pracy. Podsumowując, spędziliśmy ten dzień bardzo miło i pozytywnie.      Aleksandra Karaś, Patrycia Adamczyk

          • Konkurs na najładniejszą Marzannę rozstrzygnięty

          • 21 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Marzannę, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie.  Nagrodzonych zostało sześć osób. I miejsce zdobyła Martyna Książek z klasy II gimnazjum, II miejsce Natalia Gródecka z klasy I gimnazjum, a trzecie Karolina Cesarz również z klasy I gimnazjum. Wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Bereś z kl. II gimnazjum, Andżelika Cesarz z klasy V SP oraz Jakub Wlezień z klasy IV SP. Pan dyrektor wraz z opiekunami samorządu uczniowskiego wręczył nagrodzonym dyplomy oraz nagrody. Tradycyjnie na koniec zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

          • Wyjazd Koła Teatralnego "Wachlarz" oraz młodzieży gimnazjalnej na spektakl Licealnego Teatru Muzycznego w Sędziszowie Młp. "Czarnoksiężnik z krainy Oz"

          • Teatr, widowiska teatralne to dla uczniów naszej szkoły prawdziwa uczta. Ponieważ sami uwielbiają grę, są  członkami koła teatralnego,  szukają inspiracji u innych. Tych właśnie rokrocznie dostarcza Licealny Teatr Muzyczny działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Małopolskim. 17 marca br. aktorzy naszego Koła Teatralnego „Wachlarz” oraz uczniowie gimnazjum wybrali się na spektakl pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz” do Domu Kultury w Sędziszowie Młp. Wycieczkę zorganizowały panie: Lidia Nykiel, Monika Skiba oraz Marta Zajchowska. Piękna sceneria, stroje oraz gra sędziszowskich licealistów jak zawsze podbiły serca uczestników wycieczki. Najlepsze recenzje zebrał Czarnoksiężnik i jego partnerka Dorotka, bardzo podobały się również układy taneczne. Aktorom teatru Muzycznego gratulujemy i dziękujemy naszym wychowawcom za zorganizowanie wycieczki, która była dla nas bardzo kształcąca. 

          • Wyjazd do kina i Parku Trampolin

          • Uczniowie VI klasy SP długo musieli czekać na swoją klasową wycieczkę, ale się nareszcie doczekali – 15 marca 2017r. odwiedzili upragniony Park Trampolin oraz kino. Oprócz nich w wycieczce uczestniczyli również uczniowie klasy IV i V SP oraz I, II i III Gimnazjum – razem 47 osób. Opiekowali się nimi panie – Beata Rzeszutek i  Aneta Rzeczycka oraz panowie – Wiesław Maciołek i Julian Paryś.

            Wycieczka rozpoczęła się zbiórką na parkingu szkolnym o godzinie 8.00 rano. Po sprawdzeniu obecności można było wyruszyć w drogę (nie obyło się bez pytań uczniów do pana kierowcy: Czy jest  wi-fi? – na szczęście internet był dostępny…). W Rzeszowie byliśmy przed 9.00. Po wdrapaniu się na ostatnie piętro Galerii Rzeszów, przed seansem filmowym wszyscy zdążyli się  zaopatrzyć w stosowne wiktuały czyli obowiązkowy popcorn oraz napój. Film „Był sobie pies” dał wszystkim dużo do myślenia. Historia przyjaźni na linii człowiek – pies opowiedziana z punktu widzenia psa,  chwilami była bardzo zabawna, czasem bardzo wzruszająca, tak więc można było się pośmiać i popłakać, a czasami nawet przestraszyć.

            Po wizycie w kinie udaliśmy się na posiłek do McDonalda, aby nabrać sił przed ostatnim  punktem programu wycieczki.

            W Parku Trampolin Flypark po przebraniu się, założeniu skarpetek antypoślizgowych i krótkiej rozgrzewce zaczęła się zabawa. Uczniowie mieli do wyboru mnóstwo małych, pojedynczych trampolin i dwie duże trampoliny sportowe. Mogli również grać w zbijaka. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak 2 obszary: basen z piankami i ścianą wspinaczkową oraz ogromna, nadmuchiwana poducha.

            Po godzinie  - niektóre osoby trudno było zagonić z powrotem do szatni – nadszedł kres igraszek i z żalem ruszyliśmy do domu. O 15.00 dojechaliśmy do szkoły, gdzie nadszedł czas pożegnania.

                                                          Aneta Rzeczycka

          • Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych

          • 11 marca br. czwórka naszych gimnazjalistów:  Natalia Bereś, Patryk Kliś, Gabriela Mardeusz i Natalia Więcek, pod opieką pana Wiesława Maciołka udała się do Sędziszowa Małopolskiego, gdzie odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Był to drugi etap zawodów, których pierwszy rozegrał się na feriach w Ropczycach. Konkurencja była w tym roku spora. Pomimo dobrych chęci, nikomu z naszego gimnazjum nie udało się stanąć na podium. Bez wygranej, lecz z dobrymi humorami wszyscy wróciliśmy do domów. Gabriela Mardeusz 

          • Szkolny Dzień Kobiet!

          • 8 marca marcowy wiatr

            Z odświętną miną do miasta wpadł!

            Wszedł do kwiaciarni przed ósmą już

             I kupił bukiet z tysiącem róż!

            Z naręczem róż i tulipanów wkroczyli rankiem 8 marca w progi naszej szkoły niemal wszyscy panowie.  Uczcili swoje panie i  koleżanki  z okazji Dnia Kobiet,  składając serdeczne życzenia oraz obdarowując je kwiatami i słodkościami. Byli w tym dniu bardzo eleganccy i szarmanccy.  To piękna tradycja, która uczy,  już nawet najmłodszych,  wzajemnego szacunku i serdeczności. Szkolne kobiety  dziękują za pamięć! 

          • Sukces naszych koleżanek w IV Powiatowym Konkursie pod hasłem „Znany, sławny, ceniony – życie i twórczość Józefa Mehoffera”.

          •                    

            3 marca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach została przeprowadzona IV edycja konkursu pod hasłem   „Znany, sławny, ceniony – życie i twórczość Józefa Mehoffera”. Do rywalizacji przystąpiło  28 uczniów szkół gimnazjalnych powiatu ropczycko – sędziszowskiego, rozwiązywali oni test składający się z 30 pytań , które  dotyczyły m.in.   ­ głównych  faktów z biografii artysty (z wyeksponowaniem związków rodziny J. Mehoffera z Ropczycami), ­ wybitnych  przedstawicieli polskiej kultury, z którymi był związany, ­ najważniejszych osiągnięć  z różnych dziedzin sztuk plastycznych, ­ tematyki  witraży, polichromii i obiektów, dla których wykonywał je artysta, ­ bogactwa  tematycznego  malarskich prac J. Mehoffera. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy III gimnazjum: Natalia Bereś, Dominika Ochab oraz Gabriela Mardeusz.  Wiedza dziewcząt na temat  życia artysty i jego twórczości była bardzo rozległa, co zaprocentowało wspaniałymi lokatami. II miejsce w konkursie zajęła Natalia Bereś , zaś wyróżnienie otrzymała Gabriela Mardeusz. Warto dodać, że Natalia wygrała dwie poprzednie edycje konkursu, zatem jest niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie dot. Mehoffera i jego obrazów. Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Uczennice przygotowała p. Lidia Nykiel. Gratulujemy!   

          • Udział przedszkolaków w "Przeglądzie Piosenki o Tematyce Zdrowotnej" w CK w Ropczycach

          • Przedszkolaki naszej szkoły wzięły udział w środę 2 marca br. w „Przeglądzie Piosenki o Tematyce Zdrowotnej”  dla sześciolatków z gminy Ropczyce pod hasłem „Zdrowym być…”, który został przeprowadzony w  ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie - Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, w ropczyckim Centrum Kultury . Nasza gromadka zaprezentowała  piękną piosenkę o wodzie. Do występu przygotowała dzieci pani Marta Mytych przy współpracy rodziców. Organizatorem przeglądu były Publiczne Przedszkola Nr 1, Nr 2 oraz PP w Lubzinie. Na scenie zaprezentowały się dzieci z 13 placówek: Kapela Dziecięca ze Szkoły Podstawowej w Małej, Publiczne Przedszkole Nr 3 (Witkowice), Publiczne Przedszkole w Lubzinie, Publiczne Przedszkole Nr 1, Zespół Szkół w Niedźwiadzie Dolnej (klasa 0), Publiczne Przedszkole Nr 4, Szkoła Podstawowa w Lubzinie (klasa 0), Publiczne Przedszkole Nr 2, Przedszkole przy Zespole Szkół w Gnojnicy Dolnej, Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej (klasa 0), Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich (klasa 0), Zespół Szkół w Gnojnicy Woli (oddział przedszkolny) oraz Zespół Szkół Nr 1 (oddział Granice). Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja środowisk przedszkolnych. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, który obecny był na spotkaniu.

          • Dzień Myśli Braterskiej z udziałem naszych harcerzy)

          • W dniach  24- 25 lutego w Niedźwiadzie Dolnej obyło się spotkanie zuchów i harcerzy z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Naszą drużynę reprezentowały uczennice klasy VI oraz z I gimnazjum: Marlena Malska, Dominika Nykiel, Gabriela Świstak, Aleksandra Wójcik, Natalia Gródecka, Natalia Kramarz, Natalia Więcek i Dominika Wiktor. Nasze harcerki na zajęciach nauczyły się m. in. szyfrów, które były im potrzebne do kolejnych zadań. Następnie odbyło się świeczkowisko, podczas którego  harcerze wysłuchali  opowieści  o lokowaniu miasta na prawie harcerskim i zuchowym. Wszyscy otrzymali pamiątkowe wstążki.  Wspólne zabawy i śpiewanie piosenek, snucie refleksji o braterstwie, służbie i pracy nad sobą były ważnym elementem harcerskiego święta. Opiekę nad harcerzami  sprawował  pan Bartłomiej Grabski.

          • "Koniec Karnawału z Gwiazdami" w wykonaniu Koła Teatralnego "Wachlarz" oraz młodzieży gimnazjalnej

          • Karnawał to czas pełen zabaw i radości, dlatego kiedy przychodzi jego koniec, jesteśmy lekko zasmuceni. W związku z tym uczniowie naszej szkoły postanowili hucznie go zakończyć. Na prośbę Klubu Seniorów, na czele z przewodniczącą panią Elżbietą Rogalą oraz KGW z Łączek Kucharskich, przygotowaliśmy występ artystyczny, na który złożyły się występy wokalne, taneczne oraz recytatorskie Koła Teatralnego „Wachlarz” i młodzieży gimnazjalnej. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili liczni goście, m.in. :  sołtys Lesław Reguła, ks. proboszcz Marian Baran, radny Edward Marć, dyrektor Grzegorz Laska, dyrektor Wioletta Czemarnik, prezes Rady Seniorów Florian Żuczek, dyrektor Domu Kultury w Niedźwiadzie Sylwia Ruszel, prezes klub sportowego, Mariusz Wiktor ,  seniorzy naszej miejscowości oraz gminy Ropczyce. Remiza, w której 28 lutego odbył się występ, przypominała swoim wyglądem prawdziwą salę galową  z papierową kulą w roli głównej – tę odebrali zwycięzcy „Końca Karnawał z Gwiazdami”!  Nasi prowadzący –Natalia oraz Casper wcielili się w rolę Pauliny Sykut- Jeżyny oraz Krzysztofa Ibisza. Swoją rolę odegrali doskonale. W pierwszej kolejności zaprezentował się ludowy zespół „Łopuchowianki”  w utworze „Lipka”. Wspaniały śpiew i inscenizacja zostały nagrodzone brawami, a jury- Iwona Pawlowicz, Beata Tyszkiewicz, Andrzej Grabowski i Michał Malitowski  oceniło ich występ najwyższymi notami. Następnie „Sikoreczki” przypomniały seniorom szkolne czasy. Dziewczynki uroczo wyglądały w kucykach z kokardkami i krótkich spódniczkach. Zapewne niejednemu dziadziusiowi przypomniało się, jak ganiał niegdyś  za jakąś Elką. Wspominała  o tym nawet jedna z jurorek.

            Po ich występie nadszedł czas na nutkę nostalgii. Nasza prowadząca wyrecytowała piękny wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. „Niewidoma dziewczynka”. Kilku osobom aż łezka zakręciła się w oku. Tę wzruszającą atmosferę przerwał kolejny występ. Zespół „Boys” w łączkowskim wydaniu. Na sali, dzięki ich piosence,  od razu zrobiło się gorąco! Jury było zachwycone, co pokazało swoimi ocenami. Na koniec przygotowany został występ specjalny. Gabriela zaśpiewała utwór „Czerwone korale”, którym zachwyciła publiczność. Pomogły jej w tym dziewczęta, które z koralami na szyjach stworzyły piękne tło i oddały nastrój piosenki. Kiedy nadeszła pora ogłoszenia wyników, na scenę nieoczekiwanie wkroczyła grupa wieśniaków z widłami i  słomą- była to grupa zapustników – łączkowskie droby! Zaprezentowali oni swoje zdolności, przypomnieli wiejskie tradycje i obyczaje. W zamian otrzymali od gospodyni – pani Elżbiety - kosz pysznych pączków, których się domagali, ale mało tego! Jury zmieniło swój werdykt i nagrodę główną- papierową kulę otrzymały właśnie droby! Nagrodę otrzymał również pan w białej koszuli ( okazało się , że był nim mieszkaniec Łączek – pan Gruszka),  członek publiczności, który najlepiej dopingował artystów. Nagrodą tą było sto tysięcy złotych!  Na koniec nasi aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami oraz słodkościami – koszami cukierków, którymi obdarowali ich pan radny, sołtys i pani Elżbieta – mniam.  Z relacji uczestników uroczystości wiemy, że występ wszystkim bardzo się podobał, co ogromnie nas cieszy. Podziękowania należą się nie tylko artystom, ale również paniom, które ich przygotowały: pani Lidii Nykiel oraz pani Monice Skibie.  W ten oto radosny sposób zakończyliśmy karnawał! Natalia

          • Warsztaty przyrodnicze w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

          •         

            23 lutego 2017 roku w Zespole Szkół im ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach zostały zorganizowane warsztaty przyrodnicze dla szkół gimnazjalnych.  Zebranych powitali nauczyciele oraz organizatorzy. Zajęcia prowadzili w dużej mierze uczniowie  Zespołu Szkół.  Ideą warsztatów było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży.  Nasze gimnazjum reprezentowały: Natalia Gredys, Gabriela Misiura, Weronika Gorczyca i Gabriela Kramarz na czele z opiekunem - panem Wiesławem Maciołkiem. Zajęcia  zaczęły się o godzinie 9:00. Zostaliśmy rozdzieleni na kilka grup. Każda wr,az z przewodnikiem udawała się kolejno do róznych klas.Do bardzo ciekawych należały ćwiczenia językowe, podczas których wykorzystywaliśmy wiedzę o kolorach, chemiczne- tu  wykonywaliśmy różne doświadczenia, np. z dolarem, czy rozpoznawaniem zapachu . Następnym naszym zadaniem było ułożenie jak największej ilości puzzli, rozwiązanie quizu o zjawiskach w przyrodzie. Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o kolorach. Podczas przerwy udaliśmy się na  poczęstunek przygotowany przez uczennice. Dostaliśmy również pamiątkowe upominki. Wszystkie miło spędziłyśmy czas na wykonywaniu zadań.  Gabrysia Kramarz

                                                                     

          • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

          • W czwartek 21 lutego br. miała miejsce w nazej szkole niezwykła uroczystość -  Dzień Babci i Dziadka. Wnuczki i wnukowie z klasy II i III szkoły podstawowej zaprezentowali program artystyczny specjalnie dedykowany wspaniałym seniorom. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, a także tańczyli. Nie zabrakło krótkich inscenizacji z życia babci i dziadka. Występ wszystkim  bardzo się podobał, czego dowodem były czułe uściski i miłe słowa pod adresem pociech. Pan dyrektor Grzegorz Laska pogratulował wspaniałych wnuków i życzył wszystkiego najlepszego z okazji święta. Po części artystycznej przyszedł czas na poczęstunek- ponieważ uroczystość miała miejsce w Tłusty Czwartek, wszyscy mogli skosztować smacznych pączków. Program przygotowały panie Bogumiła Rusin oraz Stanisława Świniuch. Dołączamy się do życzeń maluchów i wszystkim seniorom życzymy zdrowia i samych pogodnych dni!          

                                                                              

          • Lodowisko - ciekawa lekcja wychowania fizycznego!

          • Wraz z nadejściem zimy przychodzi ochota na uprawianie sportów zimowych. Dla jednych są to narty, dla innych sanki, a dla nas jazda na łyżwach. 8 lutego w ramach lekcji wychowania fizycznego Pan Dyrektor postanowił zabrać uczennice klasy II i III gimnazjum na lodowisko do Dębicy.  Dziewczynki długo czekały na ten wyjazd, więc w środę z uśmiechem na twarzy przybyły do szkoły i z niecierpliwością czekały na autobus. Kiedy dotarły już na miejsce i wypożyczyły łyżwy, wkroczyły na lód. Może na początku trochę niepewnie, ale po kilku minutach wszystkie śmigały jak szalone. Szczęście im sprzyjało, bo z rana nie było zbyt wielu ludzi, więc spokojnie można było jeździć. Oczywiście nie zabrakło spektakularnych „gleb”. Chociaż niektórzy twierdzą, że to niezły sposób na poderwanie jakiegoś pomocnego chłopca, który podnosiłby nas z ziemi. Co kto lubi… Po prawie półtoragodzinnej dawce  jeżdżenia, zmarznięte i zmęczone opuściły lodowisko, nie zapominając oczywiście o pamiątkowych zdjęciach. Takie rzeczy trzeba przecież uwieczniać. Po zmaganiach na lodzie przyszedł czas na tradycyjnego Mc Donalda. Po uzupełnieniu spalonych kalorii, dziewczynki grzecznie wróciły na lekcje.. Mamy nadzieję, że takich wspaniałych lekcji będzie znacznie więcej. Opiekę nad uczennicami sprawowali Pan Dyrektor oraz Pan Pedagog. Natalia 

          • Walentynki 2017

          • "Miłość to stan wyjątkowy. Serce bije na alarm, wszystkie zmysły są w pogotowiu..." 
            14 lutego, w naszej szkole jak co roku, obchodzono walentynki. Przedstawiciele samorządu, zadbali o to, aby szczególnie uczcić ten dzień. Święto to znane na całym już chyba świecie, całkowicie ogarnęło społeczność naszej szkoły. Wiele osób zostało obdarzone tradycyjnymi kartkami, a także drobnymi upominkami dzięki Poczcie Walentynkowej, która działała przez dwa dni. W sklepiku szkolnym znajdowało się „Miłosne Pudełko”, do którego można było wrzucać wszystko, od tradycyjnych wyznań przez lizaki i czekoladki, po prezenty. We wtorek cała jego zawartość została rozdana przez uczniów klasy 3 gimnazjum. Nasi Walenci i Walentynki pamiętali o uczniach, nauczycielach, dyrekcji i obsłudze szkoły. Niektórzy postawili też na iście walentynkowy ubiór. Ubranych na czerwono, różowo czy w serduszka nie brakowało. Tego dnia odbyło się też rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w konkursie na "Najpiękniejsze serce walentynkowe". Wszystkie prace były wykonane bardzo precyzyjnie i starannie. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Gródecka z 1 gimnazjum, drugie Gabriela Mardeusz z 3 gimnazjum, a trzecie Weronika Gorczyca również z 3 gimnazjum i Katarzyna Bereś z klasy 2 gimnazjum. Uczestnikom z rąk pana Dyrektora, opiekunów samorządu i jego przewodniczącej zostały wręczone dyplomy i nagrody, a na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Wtorek minął wszystkim w bardzo miłosnej i ciepłej atmosferze. 
                                                                                  Gabrysia Mardeusz

             

          • Wyjazd Szkolnego Koła Teatralnego "Wachlarz" do rzeszowskiego multikina:)

          • 9 lutego br. członkowie Szkolnego Koła Teatralnego „Wachlarz” wybrali się wraz z opiekunami do rzeszowskiego multikina na seans filmowy. Wyjazd został zorganizowany przez panie: M Skibę, M. Zajchowską oraz L. Nykiel jako nagroda dla młodzieży biorącej udział w tegorocznych szkolnych jasełkach. Celem było obejrzenie bajki pt. „Sing”. Film został wybrany nieprzypadkowo, choć reprezentuje gatunek przeznaczony głównie dla dzieci, młodzież zaciekawiła bowiem jego tematyka – mianowicie teatr. Fabuła została osadzona w  świecie zamieszkanym przez zwierzęta, zaś  teatr prowadzony przez koalę Bustera popadł w tarapaty. Ostatnią szansą na przetrwanie okazał się wielki konkurs, który pomógłby  odnaleźć najpiękniejszy głos świata i ocalić teatr.  Film wszystkim członkom koła teatralnego bardzo się podobał. Po seansie obowiązkowo wszyscy uzupełnili kalorie w Mc’Donaldsie i zadowoleni wrócili do szkoły.

          • Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia

          • 1 lutego gościliśmy w naszej szkole pana podróżnika. Spotkanie trwało około 2 godziny lekcyjne. Krajem, o którym nam opowiadał była Tajlandia ze stolicą w Bankoku. Dowiedzieliśmy się jakie miejsca warto odwiedzić w kraju Buddy. Zobaczyliśmy jak żyją mieszkańcy tamtych regionów. W między czasie zadawane były pytania, za które można było dostać żelki Haribo. Wbrew pozorom, zdobycie nagrody nie było takie proste. Pokazano nam na naszych kolegach ze szkoły, jak ubierają sie mieszkańcy Tajlandzkich wiosek. Oglądaliśmy zdjęcia z podróży. Szczególnie zaciekawiły nas małpy i jedzenie. Dostaliśmy małą przestrogę na przyszłość, aby nie odbierać tym stworzeniom tego, co nam zabrały. Cenną informacją był również wiek jaki osiągają słonie. Wielkim zaskoczeniem okazała się przywieziona z podróży wysuszona kupa słonia oraz zrobiony z niej papier. Lekcja bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze kiedyś w niej uczestniczyć.

                                                                                 Aleksandra Karaś, Gabriela Pawłowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
      • (0-17) 2213790
      • 39-106 Łączki Kucharskie

        Administratorzy strony:
        - dyrektor szkoły p. Monika Świątek-Bień
        - nauczyciel p. Paulina Zapał
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych