• Informacja dotycząca prawdopodobnego otwarcia oddziału przedszkolnego od 25 maja 2020 r.

          • W związku z planowanym otwarciem naszego oddziału przedszkolnego od 25 maja 2020 r. zgodnie z informacją przesłaną do rodziców przez dziennik elektroniczny- zamieszczamy na naszej stronie linki do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz licznymi instrukcjami. Prosimy Rodziców o zapoznanie się z nimi. Zamieszczamy również do pobrania – Oświadczenie rodziców dziecka zgłoszonego do oddziału przedszkolnego od dnia 25 maja 2020 r.

            https://www.gov.pl/web/edukacja/otwarcie-przedszkoli-pytania-i-odpowiedzi

            https://dokumenty.men.gov.pl/Wytyczne_GIS_zlobki_przedszkola.pdf

            https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli

            https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli

            oswiadczenie_rodzicow do pobrania.docx

             

          • Ogólnopolskie finalistki !!!

          • Dotarły do nas  bardzo dobre informacje z Warszawy, uczestniczki XIV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, które w etapie wojewódzkim zajeły miejsce     1 (Julia Gorczyca)  i 3 (Elżbieta Baran) z powodu niemożności przeprowadzenia etapu ogólnopolskiego, po zmianie regulaminu konkursu, otrzymały tytuł Ogólnopolskich finalistek. Uczennice włożyły bardzo wiele trudu i pracy w przygotowanie się do tego konkursu, dlatego jako społeczność Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich składamy Wam szczere gratulacje. Jesteśmy z Was dumni !!!

          • Moje ulubione danie - język niemiecki

          • I projekt " Mein Lieblingsessen" - moje ulubione danie z języka niemieckiego . Uczniowie klasy 7 mieli za zadanie przygotować swój ulubiony posiłek i podpisać go w języku niemieckim.

          • CLASSROOM - nowa platforma do pracy

          • W wiadomościach na e-dzinniku od nauczycieli pojawią się kody do "wirtualnych klas". Prosimy o sprawne logowanie się na nowej platformie.

            Staramy się robić wszytsko co w naszej mocy, aby usprawnić zdalne nauczanie. W razie problemów z logowaniem, proszę kontaktować się z wychowawcami klas, którzy pomogą to uczynić.

            Dyrektor Szkoły Grzegorz Laska 

          • WESOŁYCH ŚWIĄT

          • Wraz z Wielkim Tygodniem zbliża się czas wyjątkowy, czas Świąt Wielkiej Nocy, Nocy Zmartwychwstania. To święto zwycięstwa dobra nad złem, triumfu miłości, triumfu życia, które nie ma końca.

            Niech ten wyjątkowy czas zwycięstwa życia nad śmiercią, zwycięstwa wiary nad zwątpieniem, odrodzenia optymizmu, utrzyma nasze nadzieje i marzenia w mocy.

            Niech radość wielkanocnego poranka będzie naszym udziałem, niech opromieni życie każdego z nas nadzieją, ufnością i pokojem.

            Ostatnie dni są szczególnie dla nas trudne. Epidemia groźnej choroby przemodelowała nasze życie, które uległo głębokim przemianom. Zawieszone zostały zajęcia szkolne, wprowadzone w życie ostre obostrzenia chroniące nas przed groźną chorobą. Tegoroczny okres przygotowania do Świąt i życie społeczne bardzo różnią się od tych, które pamiętamy z lat ubiegłych.

            Wierzymy głęboko, że pomimo obecnego cierpienia i bólu ostatecznie wyjdziemy zwycięsko z obecnej sytuacji. Silniejsi i bardziej doświadczeni.

            W niedzielny poranek wyśpiewajmy wspólnie – „Wesoły dzień nam dzisiaj nastał…….”. I zaczerpnijmy z tej pieśni siły na przyszłość. 

            Dyrektor Szkoły Grzegorz Laska

          • Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

          • Ministerstwo Edukacji Narodowej Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów. Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

             

          • POLICJA APELUJE!

          • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.Wyłączeni z tego obowiązku będą:- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

            Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

            Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

            Drodzy uczniowie!

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!Unikajcie miejsc publicznych!Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

          • Dyrektor informuje

          • Z dniem 25 marca 2020 roku wchodzi w życie Rozporządzenie MEN sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, tj. do 10 kwietnia 2020 roku, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Przepisy dają teraz podstawę do określenia przez szkołę sposobu prowadzenia nauczania na odległość, a także zasady oceniania uczniów.

            Od wychowawców otrzymacie Państwo informacje na temat:– formy realizowania nauczania zdalnego (inaczej w klasach 1 – 3, inaczej w 4 – 8);– harmonogramu realizacji zajęć/aktywności,– terminów i form przesyłania ewentualnych prac wykonanych przez ucznia;– sposobu monitorowania postępów uczniów oraz o sposobach weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach (przede wszystkim ocenianie kształtujące i samoocena, udzielanie informacji zwrotnej);– dostępnych materiałów i możliwych form ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu.

            Organizując pracę uczniów będziemy pamiętać o:równomiernym obciążeniu uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,zróżnicowaniu zajęć w każdym dniu,możliwościach psychofizycznych uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,łączeniu przemiennego kształcenia – z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,ograniczeniach wynikających ze specyfiki zajęć.

            W obecnej sytuacji nie jest możliwa normalna realizacja podstawy programowej. Nauczyciele będą ograniczać treści kształcenia na rzecz rozwijania umiejętności. Więcej nie znaczy lepiej. Ustawodawca dał szkołom prawo modyfikacji programu nauczania, a tym samym doboru treści, kolejności realizowanego materiału, form i metod pracy.

            W przypadku trudności prosimy kontaktować się z wychowawcami, nauczycielami a problemy będą rozwiązywane na bieżąco. Bardzo ważne jest, aby szybko reagować, by nie narastały zaległości.

          • Zawieszenie zajęć od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. !

          • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych11.03.2020Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczychZawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:poradni psychologiczno-pedagogicznych;specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.Dyrektorze,zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).Rodzicu,ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.Uczniu,pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej naukiZachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:dziennik elektroniczny;strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirusPodejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

             gov.pl/koronawirus

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
      • (0-17) 2213790
      • 39-106 Łączki Kucharskie

        Administratorzy strony:
        - dyrektor szkoły p. Monika Świątek-Bień
        - nauczyciel p. Paulina Zapał
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych