• Wyniki konkursu z języka angielskiego

• Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego na kartkę wielkanocną w języku angielskim pod hasłem „HAPPY EASTER”.

Laureaci konkursu w kategorii: uczniowie klas I-III:

I miejsce – Wiktoria Bieszczad, kl. III

II miejsce – Oliwia Kisiel, kl. III

III miejsce – Mikołaj Trałka, kl. II

Wyróżnienie: Paulina Cesarz, kl. I, Adrian Raś, kl. I, Oliwia Różańska, kl. I, Patrycja Skóra, kl. II, Zuzanna Lisak, kl. III

Laureaci konkursu w kategorii: uczniowie klas IV-VI:

I miejsce – Patryk Skóra, klasa VI

II miejsce – Bartłomiej Strzałka, kl. VI

III miejsce – Emma Czaja, kl. VI

Wyróżnienie: Gabriela Chamera, kl. IV, Kinga Plezia, kl. IV, Sebastian Jasek, kl. VI

Laureaci konkursu w kategorii: uczniowie klas VII-VIII:

I miejsce – Elżbieta Baran, kl. VIII

II miejsce – Patryk Marć, kl. VII

III miejsce – Patrycja Bieszczad, kl. VII

Wyróżnienie: Jakub Kuraś, kl. VII, Michał Marciniec, kl. VII, Jakub Wlezień, kl. VIII

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w późniejszym terminie, który jest uzależniony od sytuacji epidemiologicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu.

• Od 29 marca do 9 kwietnia przedszkola (oddział przedszkolny) będą zamknięte.

Od tego obostrzenia będzie jednak jeden wyjątek. Opieka zostanie zorganizowana w oddziale przedszkolnym dla dzieci tych rodziców, którzy wykonują zawody medyczne i pracują w służbach porządkowych.

Tak też będzie w naszej szkole. Jeżeli rodzice służb mundurowych i medycznych będą potrzebowali takiej opieki dla swoich dzieci - proszę wypełnić wniosek zamieszczony poniżej.

Wniosek.docx

Przypominam, że takie same zasady obowiązują w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

Grzegorz Laska

• Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty

• W dniach 17-19 marca uczniowie z klasy 8 wzięli udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty, w którym sprawdzili swój poziom wiadomości i umiejętności z j. polskiego, matematyki oraz j. angielskiego.

• Informacja dla rodziców

• Prosimy rodziców o zgłoszenie się do sekretariatu w dniach 24-26 marca w celu podpisania deklaracji woli uczęszczania kandydata do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.

Niezłożenie takiego oświadczenia oznacza rezygnację z miejsca w oddziale przedszkolnym oraz w klasie pierwszej.

• Projekt "Szanuj Pieniądze..."

• Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich, jako jedyna placówka oświatowa w Gminie Ropczyce, przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego SZANUJ PIENIĄDZE..., skierowanego dla uczniów kl. 4-6 szkół podstawowych. Projekt PCEK w Ropczycach realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

• Witaj Wiosno!

• W piątek, 19 marca 2021 roku, w klasie pierwszej odbył się pokaz mody. Uczniowie zaprezentowali przygotowane wiosenne stroje. W ten sposób chcieli powitać zbliżającą się wiosnę. Na koniec  wybrali dwa najciekawsze stroje. Było dużo śmiechu i zabawy.

Stanisława Świniuch

• Nauka zdalna w klasach 1 - 3

• INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

Od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. rozszerzone zostały zasady bezpieczeństwa w całej Polsce.

️Nauka w klasach 1-3 będzie wyłącznie zdalna.

• Sadzonki w klasie II

• Klasa II, wraz z nadchodzącą wiosną, postanowiła założyć własną hodowlę roślin. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie rośliny sadzimy o tej porze roku i samodzielnie zasadziły w doniczkach wybrane przez siebie rodzaje. Trochę ziemi, nasion, cebulek roślin i do dzieła! Dzieci świetnie sobie poradziły w nowej roli!

• Życzenia dla kobiet

• Z okazji Dnia Kobiet pragniemy złożyć

wszystkim Paniom życzenia

wszelkiej pomyślności, zdrowia i spełnienia marzeń.

Niechaj radość i uśmiech

towarzyszą Paniom każdego dnia,

a poczucie ciepła, przyjaźni i miłości

daje Wam pełnię satysfakcji

w życiu osobistym i zawodowym.

• Znowu najlepsi

• Tradycją już naszej szkoły jest udział w Olimpiadzie Franciszkańskiej. W tym roku sukces podwójny. W grudniu cieszyliśmy się sukcesem Daniela Zapała, który zajął 2 miejsce w etapie Ogólnopolskim w kategorii plastycznej, natomiast dzisiaj dotarła do nas wiadomość o wynikach Olimpiady wiedzowej etapu Wojewódzkiego: Elżbieta Baran (klasa VIII)  zajęła I miejsce natomiast Michał Marciniec (klasa VII) zajął II miejsce. W ten sposób uczniowie wywalczyli sobie prawo do etapu Ogólnopolskiego. To wielki sukces naszych uczniów. Warto zaznaczyć, iż Elżbieta Baran powtórzyła ubiegłoroczny sukces. Gratulacje należą się także uczennicy Amelii Kosibie, która przeszła etap szkolny, kwalifikując się na etap wojewódzki. Amelia była najmłodszą uczestniczką i wierzymy, że za rok powtórzy sukces starszych kolegów i koleżanek. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 14 kwietnia (etap pisemny) i 21 kwietnia (etap ustny w Siedlcach).

• Bal w "zerówce"

• W piątek 12 lutego w zerówce w Szkole Podstawowej w Łączkach Kucharskich odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Zabawę poprowadziła grupa Animinek. Dzieci miały mnóstwo atrakcji: konkursy, zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane, sztuczny śnieg, nadmuchiwaną skakalnię, malowanie tatuaży, balony i wiele innych ciekawych zabaw. Nie zabrakło też poczęstunku, była pizza, popcorn i wata cukrowa. Wspaniałą zabawę dopełniały piękne stroje karnawałowe dzieci. Zabawa była bardzo udana, dziękujemy grupie Animinek za wspaniałą atmosferę i profesjonalne poprowadzenie balu a także rodzicom za pomoc i pyszną pizzę.

Marta Mytych

• Zabawy karnawałowe

• W lutym 2021 roku uczniowie klasy I i III wzięli udział w zabawach karnawałowych. Organizatorkami były wychowawczynie, które zadbały również o oprawę muzyczną. Uczniowie miło spędzili czas, a wspólna zabawa i tańce przyniosły im wiele radości.

Stanisława Świniuch