• Walentynki w klasie I i II

• 14 lutego to dzień miłości i przyjaźni! Dla uczniów klasy I i II naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły).

• Tłusty Czwartek w naszej szkole

• W naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Pączki królowały dziś w klasie I, II i III oraz oddziale przedszkolnym dzięki inicjatywie Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

• 29 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

• Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Finał z głową”, a zebrane środki przeznaczone są na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

27 i 28 stycznia przedszkolaki, uczniowie klas 1-3, nauczyciele oraz pracownicy szkoły chętnie przyłączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Paulina Pawłowska

• Życzenia

•      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiego dobra, życzliwości, zdrowia, pomyślności oraz samych szczęśliwych zdarzeń  w nadchodzącym Nowym Roku.

Grzegorz Laska

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich

• Eko Olimpiada 2020

• W dniu 27 listopada 2020 roku w 11 szkołach podstawowych z terenu gminy Ropczyce odbył się konkurs wiedzy ekologicznej pn.: „Eko Olimpiada 2020”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, a patronat nad konkursem objął Burmistrz Ropczyc – Bolesław Bujak.

Konkurs miał na celu zwrócić uwagę na współczesne zagrożenia ekologiczne związane z integracją człowieka w naturalne środowisko, zwiększyć świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży, przybliżyć uczniom formy i sposoby ochrony środowiska, wdrażać nawyki segregowania śmieci, oszczędzania wody i energii elektrycznej oraz rozwijać zainteresowania ekologiczne uczniów.

Ze względu na sytuację epidemiczną miał formę online, poprzez platformę G Suite – Classroom i  Meet. W dniu konkursu, po powitaniu, o godzinie 11:10 został przesłany online test dla każdego ucznia, składający się z 50 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru. Na rozwiązanie uczniowie mieli 50 minut. Po godzinie 12:00 każdy z uczestników otrzymał informację zwrotną o liczbie zdobytych punktów oraz zadaniach prawidłowo i błędnie rozwiązanych. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy VII SP – Patryk Marć, Michał Marciniec i Jakub Kuraś. Uzyskali w teście łącznie 106 punktów co dało w rezultacie III miejsce i tytuł Laureata dla drużyny ze Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich. Nagrody rzeczowe i dyplomy odebrali z rąk Dyrektora Szkoły i wychowawcy.

Tytuł LAURATA –  dla drużyny:
            I miejsce – po 114 pkt – Szkoła Podstawowa w Małej (opiekun Lucyna Cabaj) i Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach (opiekun Izabela Kasprzak),
            II miejsce – 107 pkt – Szkoła Podstawowa nr 6 w Ropczycach – Witkowicach (opiekun Alina Żuchowska),
            III miejsce – 106 pkt – Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich – (opiekun Aneta Rzeczycka).

Aneta Rzeczycka

• 2 MIEJSCE W POLSCE !!!

• 11.12.2020 r. dotarła do nas niezwykle miła informacja z Ogólnopolskiego konkursu platycznego na temat "Życie i działalność św. Maksymiliana" w Siedlcach. Uczeń  naszej szkoły DANIEL ZAPAŁ (V klasa) zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. To wielkie wyróżnienie biorąc pod uwagę, że do konkursu zostało zgłoszonych kilkaset prac. Danielowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy bardzo dumni.

• Finałowa gala Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Bo dla nich ważna była Polska" w Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach, upamiętniająca 100-lecie Bitwy Warszawskiej. II miejsce w konkursie zdobyła Gabriela Skóra z kl. 4, natomiast wyróżnienia otrzymały Kinga Plezia kl. 4 i Amelia Kosiba kl. 6. W konkursie udział wzięło 95 uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych naszego powiatu.

Bartłomiej Wiktor

• Turniej Piłki Nożnej

• W dniu 6 października w naszej szkole odbył się klasowy turniej piłki nożnej, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "Łączki Kucharskie". Udział w turnieju wzięli chłopcy z klas V, VI, VII oraz VIII. Zawody rozegrały się na stadionie w Łączkach Kucharskich. Czas gry wynosił 2x 15 minut "w systemie" każdy z każdym. Turniej wygrała klasa VIII. Miejsce II zajęła klasa V, VI a miejsce III klasa VII. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Kamil Ziajor, który zdobył 9 bramek dla swojej drużyny.

• Pasowanie Na Ucznia I Klasy

• W środę,  30 września 2020 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Była to bardzo ważna uroczystość dla uczniów klasy pierwszej, gdyż w tym dniu zostali włączeni do grona społeczności szkolnej.

Po odśpiewaniu hymnu Polski, pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali część artystyczną: recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odgrywali scenki. Następnie poprosili pana dyrektora Grzegorza Laskę o pasowanie ich na uczniów. Po złożeniu uroczystego ślubowania, każdy pierwszak był pasowany wielkim ołówkiem i złożył odcisk palca w kronice szkolnej. Pan dyrektor wręczył pierwszakom legitymacje szkolne. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor życzył uczniom wielu sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Stanisława Świniuch