• Prelekcja na temat bezpieczeństwa w szkole

          • 27 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Jodłowskim z Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige. Pan Mariusz wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa i procedur w przypadku wystąpienia zewnętrznych i wewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole.

          • Ogólnopolska Kampania Edukacyjna Polskiej Akcji Humanitarnej „Niosę Pomoc” w Szkole Podstawowej w Łączkach Kucharskich

          • Polska Akcja Humanitarna jest organizacją pozarządową założoną przez Janinę Ochojską. Niesie ona pomoc tam, gdzie z powodu konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych zagrożone jest życie i zdrowie ludzi. Kampania „ Niosę Pomoc” składa się z kilku akcji. Tym razem opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurodworek” pani Patrycja Wiktor zgłosiła chęć wzięcia udziału przez naszą szkołę w akcji „ Studnia dla Południa”. Celem akcji było uświadomienie dzieciom i młodzieży roli, jaką pełni woda w naszym życiu oraz jak wspierać kraje afrykańskie w jej niedoborze. Kampania oprócz roli edukacyjnej miała również na celu pozyskanie środków finansowych na budowę studni w Somalii i Sudanie Południowym. Dzięki zorganizowanemu kiermaszowi słodkości członkowie SKE „ Eurodworek” zebrali kwotę 400 zł, która została przekazane na konto PAH z siedzibą w Warszawie. W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować panu Dyrektorowi Grzegorzowi Lasce za dawanie dobrego przykładu dzieciom i młodzieży, wspieranie działań wolontariuszy,   a całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję. Dzięki takim projektom mamy możliwość uświadomienia sobie , że każdy z nas może wnieść pozytywny wkład w działaniach dla dobra społeczeństw ubogich i potrzebujących.

                                                                                     Uczniowie SP w Łączkach Kucharskich

          • Spotkanie z panią psycholog Faustyną Dziedzic

          • 16 maja w naszej szkole gościliśmy Panią psycholog Faustynę Dziedzic, absolwentkę szkoły w Londynie. W spotkaniu wzięły udział 3 klasy 7,8 i 3 gim. Pani Faustyna mówiła jak radzić sobie w szkole ze stresem, pokazywała ćwiczenia na wyciszanie nerwów, oraz zachęcała do dbania o własne zdrowie psychiczne. W drugiej części spotkania mówiła o autodestrukcji, samookaleczeniu i braku akceptacji w środowisku szkolnym. Po wykładzie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Za poświęcony czas i przekazanie cennych informacji bardzo dziękujemy

                                                                                                          ks. Mariusz Uryniak

                                                                                                                 

          • Szkoła w Łączkach Kucharskich zapachniała bzami ….

          • Maj dla większości Polaków jest jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku. Rośliny budzą się do życia, słońce zaczyna nas mocniej ogrzewać, rozkwitają bzy, które swym zapachem umilają nawet najtrudniejsze dni. Oprócz tego obchodzimy wtedy święto Konstytucji 3 maja - pierwszej konstytucji uchwalonej w Europie, a drugiej na świecie. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „Polska pachnie bzami”. Uczniowie z klasy 4 SP i 3 Gim zaprezentowali piękny spektakl teatralny, na którym pojawiło się wiele piosenek, dialogów, taniec, które mocno trafiały do naszych serc. „Poezje” opowiadały o tym, co dobre i pożyteczne, „baba z chłopem” próbowali zrozumieć konstytucję, a Potocki wraz z kolegami, wdawał się w trudne dyskusje. Występ zrobił ogromne wrażenie na publiczności. Dziękujemy za przygotowanie p. Patrycji Wiktor oraz p. Faustynie Marcinek. Na zakończenie akademii pan Dyrektor Grzegorz Laska pogratulował młodzieży pięknego występu.

                                                                                                        Sylwia Góral, III gimnazjum

          • Pierwsza Komunia Święta

          • 12 maja  w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 10.30, grupa 13 dzieci  po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

                 Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Marian Baran powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Podczas kazania Ks. Proboszcz mówił o największym Darze, Jezusie Eucharystycznym, który z miłością daje się każdemu dziecku.  Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały wszystkim, którzy przygotowali tą piękną uroczystość. 

            ks. Mariusz Uryniak

          • Udział w II Gminnym Konkursie Ortograficznym klas II i III w Niedźwiadzie Górnej

          • 8 maja 2019 r. uczennice naszej szkoły: Marta Cebulska (klasa 3) oraz Sandra Kulpa (klasa 2) wzięły udział w II Gminnym Konkursie Ortograficznym pt. "Przyjaźń z ortografią" dla klas 2-3 organizowanym przez Szkołę Podstawową w Niedźwiadzie Górnej. Dziewczęta zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie, tj. panią Paulinę Zapał i panią Stanisławę Świniuch. Uczennice zostały wyłonione poprzez klasowe eliminacje. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz wyłonienie Mistrza Ortografii. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z 10 szkół naszej gminy. Nasze uczennice dzielnie walczyły. Gratulujemy umiejętności i odwagi!

                                                                                                                                                        Paulina Zapał

          • Wywiadówka

          • W dniu 8 maja 2019 r. o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie wywiadowcze z wychowawcami klas.

          • Biwak harcerski w Niedźwiadzie Dolnej

          • W miniony weekend tj. 26 – 27 kwietnia Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Dolnej gościła uczniów z dwóch pobliskich szkół na ostatnim już w tym roku szkolnym biwaku harcerskim. Liczna grupa harcerzy oraz uczniów tzw. niezrzeszonych reprezentowała SP w Łączkach Kucharskich, byli to  przedstawiciele klas 4-5 oraz kl. 8, pod stałym i bacznym nadzorem opiekunów Drużyny Harcerskiej Faustyny Marcinek i Bartłomieja Wiktor.

             „Biwakowanie” rozpoczęło się w piątek po południu, uczniowie zostali podzieleni na grupy, zakwaterowani w poszczególnych salach lekcyjnych, które pełniły role pokoju dziennego, pokoju zabaw oraz sypialni, przynajmniej
            w początkowych założeniach organizacyjnych.  Następnie młodsi
            i starsi biwakowicze udali się w pobliski, lecz zawsze teren, gdzie na świeżym powietrzu spędzili czas, głównie na zabawie, do wieczora tzn. do kolacji przygotowanej jak wszystkie posiłki przez opiekunów/nauczycieli. Po kolacji oraz seansie filmowym uczniowie – harcerze jeszcze długo nie poszli spać, jak nakazywał regulamin, lecz spędzali czas na niekończących się rozmowach i zabawach, bez większych przeszkód integrując się z „kolegami” z obcych szkół. Niektórzy sugerowali, iż wcale nie zmrużyli oka, będąc jednocześnie wyspanym (???), na co wskazywałaby pokaźna liczba karnych raportów zazwyczaj grupowych, jednak dla  starszych harcerzy to chleb powszedni, więc opiekunowie po godz. 2.00 mogli spokojnie i bez przeszkód odpocząć przed kolejnym dniem (tak do 5.00)!!!

            Po stosunkowo wczesnej pobudce, porannej toalecie, zaprawie i śniadaniu uczniowie oddawali się kolejnym, beztroskim zabawom, zadaniom  na świeżym powietrzu, a opiekunowie zajęli się przygotowanie obiadu. Po posiłku odbyło się wielkie sprzątanie, pakowanie, pożegnanie, oczekiwanie na rodziców i wyjazd. Dla wielu uczniów z drużyny łączkowskiej był to premierowy biwak, podobnie rzecz ma się z opiekunami, jednak na twarzach wszystkich widać było ogromne zadowolenie,
            a organizację imprezy przez SP w Niedźwiadzie Dolnej i ZHP Ropczyce należy ocenić wzorowo!  

                                                                                                                       Bartłomiej Wiktor

          • Egzamin ósmoklasisty

          • 19 uczniów klasy VIII naszej szkoły w dniach 15-17 kwietnia po raz pierwszy w historii przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. Wprowadzenie tego typu egzaminu to konsekwencja reformy edukacji - wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat i stopniowego wygaszania gimnazjów. W pierwszym dniu, w poniedziałek, uczniowie napisali  egzamin z języka polskiego – trwał on 120 minut . Arkusz egzaminacyjny różnił się zasadniczo od gimnazjalnego. Większość stanowiły zadania otwarte. Uczniowie musieli znać dokładnie kanon lektur z podstawy programowej oraz wykazać się znajomością gramatyki i ortografii. Ponadto musieli napisać wypracowanie na jeden z wybranych tematów: Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem. W argumentacji odwołaj się do lektury obowiązkowej (wybranej spośród lektur wymienionych na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego) oraz do innego utworu literackiego. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów. Temat opowiadania brzmiał: Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży. Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę Mały Książę. W drugim dniu, we wtorek, odbył się  egzamin z matematyki - trwał 100 . W trzecim dniu, w środę, uczniowie przystąpili do egzaminu z języka obcego , który trwał  90 minut . W naszej szkole wszyscy pisali test z języka angielskiego.  Uczniowie egzaminy mają już za sobą. Należy wspomnieć, że podczas tego najważniejszego dla nich, jak dotąd, sprawdzianu wiedzy, prezentowali się niezwykle elegancko.

                                                                                                                      Lidia Nykiel

          • Ogłoszenie

          • Od 23 kwietnia strajk w naszej szkole zostaje zawieszony. Od środy 24 kwietnia zapraszamy do szkoły na zajęcia przedszkolaków oraz uczniów.

          • Egzamin gimnazjalny 2019

          • W środę 10 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00  rozpoczął się egzamin gimnazjalny . Na początek gimnazjaliści rozwiązywali testy z przedmiotów humanistycznych. W pierwszej części  przystąpili do egzaminu obejmującego historię oraz wiedzę o społeczeństwie. Na rozwiązanie testu  mieli 60 minut.  Po przerwie trzecioklasiści przystąpili do testu z j. polskiego.  W drugim dniu 11 kwietnia uczniowie zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi oraz matematyką. W pierwszej części rozwiązywali zadania z fizyki, biologii, geografii oraz chemii, następnie przystąpili do testu z matematyki, w którym obok zadań zamkniętych, mieli do obliczenia  trzy zadania otwarte. Trzeci dzień  – 12 kwietnia przeznaczony był na język obcy nowożytny. W naszej szkole był to język angielski i niemiecki. Z języka angielskiego uczniowie przystąpili do dwóch części – podstawowej i rozszerzonej.  Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy wyglądali bardzo odświętnie w galowych strojach. Byli niezwykle  obowiązkowi i kulturalni.

                                                                                                                                          Marta Zajchowska

          • INFORMACJA DLA RODZICÓW

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich informuje rodziców i uczniów, że w dniach 15, 16, 17 kwietnia odbywać się będą egzaminy ósmoklasisty. Dla uczniów pozostałych klas są to dni wolne w ramach dodatkowych dni do dyspozycji dyrektora szkoły. Dyrektor szkoły informuje także, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego wiosenna przerwa świąteczna będzie trwać od 18 do 23 kwietnia.

          • Rozstrzygnięcie konkursu

          • 4 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem „Budki dla ptaków” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Martą Zajchowską i p. Julianem Parysiem. Celami konkursu było kształtowanie kreatywnego myślenia, zapoznanie z różnorodnością gatunkową ptaków, a przede wszystkim uwrażliwienie na pomoc ptakom. Uczniowie mieli niemałe wyzwanie przy tworzeniu budek, ale standardowo świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Jury oceniało solidność, estetykę, funkcjonalność i pomysłowość. Wszystkie budki spełniały te wymogi, przez co trudnym było wybranie zwycięzcy. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Cesarz z klasy III gimnazjum, drugie – Amelia Kosiba z kl. IV, a trzecie – Patryk Skóra, również z kl. IV. Wyróżnienia dostali: Julia Gorczyca z kl. VII, Michał Gorczyca z kl. VIII oraz Adrian Ochał z kl. IV. Reszta uczestników, która wzięła udział w konkursie to: Gabriel Wanat (kl. IV), Jakub Wlezień (kl. VI), Mateusz Cierpiał (kl. VI), Kacper Prokopowicz (kl. VIII), Mikołaj Wlezień (kl. V). Gratulujemy!

                                                                                                                                          Kamila Dziedzic

          • Rekolekcje wielkopostne

          • W dniach od 8 do 10 marca w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje szkolne, które miały nas przygotować do Świąt Wielkanocnych. W tym roku rekolekcje prowadził Ks. Jakub Nagi. tamatem przewodnim rekolekcji była "Fabryka serca" . Wspólnie z księdzem rekolekcjonistą odkrywaliśmy co możemy zmienić w naszym życiu aby nasze serca były piękniejsze. Ks. Jakub wyświetlał slajdy, które pomagały zrozumieć duchowe problemy. W czasie rekolekcji uczniowie uczyli się nowych piosenek. Wszystkim uczestnikom rekolekcje bardzo się podobały. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na święta Triduum Paschalnego.

                                                                                                                           ks. Mariusz Uryniak

          • XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe Siedlce – 03.04.2019 r.

          • W dniu 03 kwietnia bieżącego roku w Siedlcach odbyła się XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe, w której udział wzięła nasza uczennica z klasy VII Julia Gorczyca. W Olimpiadzie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej wzięło udział 94 zwycięzców eliminacji diecezjalnych z całej Polski. Do Siedlec uczennica wraz z innymi zawodnikami i z opiekunem ks. Mariuszem wyruszyli we wtorek 2 kwietnia. Julia w etapie pisemnym zajęła bardzo dobre 8 miejsce. Zabrakło 3 pkt aby dostać się do etapu ustnego, jednak biorąc pod uwagę iż Julia wśród pierwszej 10 była najmłodszym uczestnikiem uważamy to za wielki sukces. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wysokich wyników w kolejnych olimpiadach i konkursach.

                                                                                                                                 ks. Mariusz Uryniak

          • Egzamin Ósmoklasisty - Informacja

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

             

            1. język polski – 15 kwietnia 2019r. (poniedziałek) – godz. 9:00

            2.matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00

            3. język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019r. (środa) – godz. 9:00

            Na egzamin uczniowie przychodzą pół godziny wcześniej.

            Mają mieć przy sobie:
            – ważną legitymacją uczniowską,
            – czarny długopis,
            – na matematykę – dodatkowo linijkę (uwaga: to może być tylko linijka, nie ekierka,ani kątomierz).

            Obowiązuje strój galowy.

            Uczniowie zostawiają wszystkie swoje rzeczy (plecaki, telefony itp.) w szatni lub pod opieką wychowawcy.

            Do sali egzaminacyjnej można wnieść (poza legitymacją i długopisem) małą butelkę wody do picia.

             

            Drodzy Ósmoklasiści, już dziś wspieramy Was i życzymy powodzenia!

          • Egzamin Gimnazjalny informacja !

          • INFORMACJA DLA GIMNAZJALISTÓW

            Egzamin gimnazjalny będzie przeprowadzany od 10 do 12 kwietnia (środa – piątek), zgodnie z poniższym harmonogramem:

             


            Na egzamin uczniowie przychodzą pół godziny wcześniej. Mają mieć przy sobie:

            • ważna legitymację,
            • czarny długopis lub pióro z czarnym atramentem,
            • dodatkowo na matematykę linijkę (uwaga: to może być tylko linijka, nie ekierka i nie kątomierz),

             

             Obowiązuje strój galowy. Uczniowie zostawiają wszystkie swoje rzeczy (plecaki, telefony itp.) w szatni szkolnej. Do sali egzaminacyjnej można wnieść (poza legitymacją i długopisem/piórem) małą butelkę wody mineralnej.

            DRODZY GIMNAZJALIŚCI, JUŻ DZIŚ TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!

             
          • Program rekolekcji wielkopostnych

          • Sobota - 6.04.2019r.

             

                    18.00 – Msza św. z nauką na rozpoczęcie rekolekcji

                    19.00 -  Nauka dla młodzieży.

                

            Niedziela – 7.04.2019r.

             

                   7.00 – Msza  św. z  nauką  rekolekcyjną

                   8.45 – Msza  św. z  nauką  rekolekcyjną

                   9.45 – Msza  św. z  nauką  rekolekcyjną w Broniszowie

                 11.00 – Msza  św. z  nauką dla dzieci

                 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

             

            Poniedziałek – 8.04.2019r. Dzień spowiedzi

             

                  8.00 – Msza św. z nauką ogólną

                  9.00 – 12.00 Spowiedź z przerwą o 10.15

                10.15 – Nauka dla dzieci                     Broniszów

                15.00 – 18.00 Spowiedź                       15.00 – 16.30 Spowiedź

                18.00 – Msza św. z nauką ogólną         16.30. Msza św. z nauką ogólną

                             Po Mszy św. nauka dla Matek

              

            Wtorek – 9.04.2019r. 

             

             

                 8.00 – Msza św. z nauką ogólną

               10.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. 0-VI

               10.30 – Msza św. dla Gim. i Szkół Podstawowych

               11.00 – Nauka rekolekcyjna dla Gim i kl. VII i VIII

               16.30 – Msza św. z nauką ogólną w Broniszowie

               18.00 – Msza św. z nauką ogólną

                            Po Mszy św. nauka dla Ojców

             

            Środa – 10.04.2019r.

             

                8.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji

              10.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. 0 – VI

              10.30 – Msza św. dla Gimnazjum i Szkół Podstawowych

              11.00 – Nauka rekolekcyjna kl. VII, VIII

              16.30 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji w Broniszowie

              18.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji.

          • Cyrk "Szok" w naszej szkole

          • 5 kwietnia 2019 r. do naszej szkoły przyjechał cyrk "Szok". Na sali gimnastycznej zrobiło się gwarno i wesoło. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona. Były również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki, jazdy na miniaturkowym rowerku.

            Występ bardzo się podobał wszystkim uczestnikom, było dużo śmiechu oraz oklasków dla artystów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
      • (0-17) 2213790
      • 39-106 Łączki Kucharskie

        Administratorzy strony:
        - dyrektor szkoły p. Monika Świątek-Bień
        - nauczyciel p. Paulina Zapał
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych