• I Szkolny Konkurs Kaligraficzny

          •                

            19 kwietnia br.  odbyło  się w naszej szkole rozstrzygnięcie „ I Gimnazjalnego Konkursu Kaligraficznego” .  Konkurs adresowany był  do uczniów klas I, II i III gimnazjum. Celem zmagań  było głównie: rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania,  rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii  oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

            Jury w składzie : p. Monika Skiba oraz p. Lidia Nykiel oceniały w szczególności:  staranność i oryginalność elementów graficznych, płynność pisma i estetykę połączeń literowych, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz samodzielność pracy. Uczniowie mieli za zadanie zapisanie tekstu składającego się z 12 wersów na białym, gładkim papierze oraz  wykonanie ozdobnych inicjałów. Wyniki konkursu:

            1 miejsce – Sonia Strzok, kl. II gimnazjum

            2 miejsce – Nikola  Strzok, kl. II gimnazjum, Natalia Bereś, klasa I gimnazjum

            3 miejsce – Kinga Bereś ,kl. III gimnazjum, Karolina Bereś, kl. I gimnazjum, Alicja Grabowy, kl. II gimnazjum

            Wyróżnienia: Joanna Wójcik kl. III gimnazjum,  Natalia Kosińska kl. II gimnazjum, Gabriela Marć, kl. II gimnazjum, Dominika Ochab, kl. I gimnazjum.

            Wszystkie prace zostały wysłane do konkursu powiatowego, którego rozstrzygnięcie odbędzie się w kwietniu br.

            Dyplomy i nagrody za udział w konkursie  szkolnym zostaną rozdane podczas uroczystej akademii przez dyrektora szkoły.

            Organizatorem konkursu była p. Lidia Nykiel. Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy !   LN

          • Kiermasz ozdób wielkanocnych

          • W dniach 30 i 31 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych, zorganizowany przez członków Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurodworek”. Młodzież prezentowała własnoręcznie wykonane ozdoby m.in. pisanki, zajączki, baranki. Dużym powodzeniem cieszyły się wypieki świąteczne, które zostały przygotowane przez uczennice klasy I gimnazjum. Kiermasz został poprzedzony warsztatami plastycznymi, na których młodzież pracowała nad wykonaniem wszystkich ozdób, uczyła się nowych technik zdobienia pisanek, wymieniała się pomysłami na ich przygotowanie. Kiermasz cieszy się dużym powodzeniem w środowisku szkolnym i lokalnym, wpisał się już w tradycje szkoły, gdyż jest organizowany systematycznie już od czterech lat. Nad przygotowaniem kiermaszu, jak co roku czuwała opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego – p. Patrycja Wiktor.

                                                                                  Patrycja Wiktor

          • List Dyrektora CKE do Szóstoklasistów

          •       

            Szóstoklasiści! 1 kwietnia to dla Was bardzo ważny dzień. Po raz pierwszy przystępujecie do sprawdzian przeprowadzonego w nowej formule. Dyrektor Centralnej Komisji Edukacyjnej wystosował do Was, Szóstoklasiści specjalny list, którego treść zamieszczmy poniżej.

             List_do_szostoklasistow._Sprawdzian_2015.pdf

            Życzymy powodzenia na Sprawdzianie :)

                                                      MS

          • Wyróżnienie dla Aleksandry Kukli w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno -Przyrodniczym klas II gimnazjum

          • 25 marca 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 w Ropczycach odbył się międzyszkolny  Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla klas II gimnazjum pod hasłem „I Ty możesz pomóc przyrodzie”. Uczestnicy z naszej szkoły, czyli Alicja Grabowy, Mateusze Marciniec i Aleksandra Kukla zostali przygotowani i dowiezieni przez panią Martę Zajchowska. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00. Uczniów powitał pan dyrektor Wojciech Żuchowski, po czym przeszli oni do rozwiązywania testu. Arkusz składał się z 15 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Po godzinnych zmaganiach uczestnicy dostali poczęstunek w postaci tradycyjnych  kanapek i herbaty, po czym udali się na zwiedzanie izby regionalnej. Komisja konkursowa w tym czasie oceniała prace uczniów.  Nasi gimnazjaliści dali z siebie wszystko, lecz tylko Aleksandrze Kukli udało się uzyskać nagrodę i wyróżnienie. 
                                                                                                                                                      Marta Zajchowska

             

          • III miejsce uczniów klasy IV w międzyszkolnym konkursie w Małej:)

          • Uczniowie klasy IV naszej szkoły podstawowej- Aleksandra Wójcik, Dominika Nykiel oraz Michał Gorczyca wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem Czy znam baśnie H. Ch. Andersena?, który odbył się 26 marca 2015r., organizatorem była Biblioteka Zespołu Szkół w Małej . Nasza drużyna, przygotowana przez p. Juliana Parysia, zdobyła III miejsce. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Drużyny z innych szkół przedstawiły   : „Słowika”,  „Calineczkę” i „Brzydkie kaczątko” . Zadaniem uczniów było także rozwiązanie testu dotyczącego życia i twórczości Andersena oraz namalowanie farbami ilustracji do wyznaczonej baśni. Czwartoklasiści z naszej szkoły namalowali piękny obraz do baśni „Księżniczka na ziarnku grochu”.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gnojnicy Dolnej 

            II miejsce – Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Dolnej

            III miejsce – Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich

            Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkich uczestników zachwyciła piękna dekoracja przygotowana przez organizatorów.  Naszym reprezentantom oraz opiekunowi gratulujemy III lokaty.  LN

             

          • I miejsce w drużynowym konkursie z okazji Dnia Geodety

          • 19 marca czworo uczniów z klasy III gimnazjum: Natalia Kliś, Sebastian Kulpa, Karol Pawlus i Maciej Wiktor wzięło udział w Konkursie „Geodezja na wesoło” zorganizowanym w ramach Dnia Geodety przez Zespół Szkół Agro – Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach. Wszyscy przybyli uczniowie zostali podzieleni na grupy 2-osobowe i przystąpili do konkurencji geodezyjno – sportowych. Uczestnicy musieli zmierzyć odległość między punktami przy pomocy tachimetru, a także umiejętnie poruszać się z tyczką geodezyjną na torze przeszkód. Nasi uczniowie okazali się najlepsi i zajęli czołowe lokaty:  I miejsce – Maciej Wiktor i Karol Pawlus, II miejsce – Sebastian Kulpa. 
            Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawował pedagog szkolny p. Bartłomiej Grabski.
                                                                                                    MS

             

          • 10 miejsce Aleksandry Kukli w I powiatowym konkursie matematycznym Viscardius

          •               

            5 marca br.  uczniowie z klas gimnazjalnych- Kinga Bereś, Aleksandra Kukla oraz Mateusz Marciniec reprezentowali naszą szkołę na I powiatowym konkursie matematycznym im. prof. Stanisława Viscardiego "Viscardius", organizowanym przez Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. Pomimo wzorowego przygotowania, uczniom nie udało się zająć wysokich miejsc, zważając na to, że była duża konkurencja, gdyż do konkursu zgłosiły się szkoły z całego powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Do konkursu uczniów naszej szkoły przygotowała p. Marta Zajchowska. 27 marca Aleksandra Kukla była na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie 10 miejsca.  M. Zajchowska

          • Pierwszaki w bibliotece szkolnej:)

          • W poniedziałek 23 marca br. uczniowie klasy I szkoły podstawowej odwiedzili wraz ze swoją panią Stanisławą Świniuch szkolną bibliotekę. Ponieważ pierwszoklasiści poznali już większość literek, potrafią pięnie czytać. W związku z tym wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których zostali prawdziwymi czytelnikami. Odpowiedzieli na wiele zagadek zadawanych przez panią bibliotekarkę, poznali prośby książki i pięknie odpowiadali na pytania. Każdy pierwszoklasista otrzymał Dyplom Małego Czytelnika oraz słodki poczęstunek. Obiecał także często odwiedzać szkolną bibliotekę.  Zajęcia prowadziła p. Lidia Nykiel.   LN

          • I miejsce dla Natalii Bereś w II Powiatowym Konkursie o Józefie Mehofferze

          •             

            17 marca 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach odbyła się druga edycja powiatowego konkursu „Znany, sławny, ceniony – życie i twórczość Józefa Mehoffera”. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Miał on na celu nie tylko popularyzowanie wiedzy o wybitnym przedstawicielu secesji wywodzącym się z Ropczyc, ale także kształtowanie w młodym pokoleniu postawy współodpowiedzialności za kulturę regionu. Został przygotowany przez panie polonistki liceum , prowadzącą była p. Marta Rząsa. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Gimnazjum nr 2 w Ropczycach Gimnazjum im. por. Karola Chmiela w Zagorzycach Górnych ,Publiczne Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim, Gimnazjum w Ociece , Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej , Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Sędziszowie Małopolskim oraz Gimnazjum w Łączkach Kucharskich. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy I gimnazjum : Gabrysia Mardeusz, Natalia Bereś oraz Karolina Bereś. Wykazały się one szeroką  wiedzą dotyczącą biografii Józefa Mehoffera, nurtów w sztuce, do których nawiązywał twórca i gruntowną znajomością prac plastycznych artysty.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Natalia Bereś - Gimnazjum w Łączkach Kucharskich

            II miejsce - Publiczne Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim

            III miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej

            Wyróżnienie - Publiczne Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim

            Wyróżnienie – Gimnazjum nr 2 w Ropczycach.

            I miejsce w konkursie zajęła reprezentantka naszej szkoły – Natalia Bereś. Gratulujemy  osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych! Do konkursu uczennice  przygotowała p. Lidia Nykiel.   LN

          • Zaćmienie Słońca

          •            

            W dniu 20 marca 2015 miało miejsce całkowite zaćmienie Słońca, było one widoczne nad północną częścią Oceanu Atlantyckiego, na Morzu Norweskim i Morzu Arktycznym. Pas całkowitego zaćmienia przeszedł niemal wyłącznie przez obszary morskie – jedynymi obszarami lądowymi, na jakie natrafił, były Wyspy Owcze i Svalbard. Swoje maksimum zaćmienie osiągnęło na wschód od Islandii, gdzie faza centralna trwała 2 minuty 47 sekund.

            Zaćmienie było widoczne jako częściowe w całej Europie, a także na większości obszaru Afryki Zachodniej, Afryki Północnej oraz na części obszaru Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej i azjatyckiej części Rosji.

            W Polsce zaćmienie było widoczne jako częściowe. Zasłonięciu uległo od 63% tarczy słonecznej w regionach południowo-wschodnich do 75% na północnym zachodzie kraju. Na przeważającym obszarze Polski niebo było bezchmurne i panowały bardzo dobre warunki do obserwacji. Również uczniowie naszej szkoły mogli zaobserwować to niecodzienne zjawisko.

                                                                           Patrycja Wiktor

          • Warsztaty plastyczne

          • W dniach 20 i 23 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne zorganizowane przez panią Patrycję Wiktor. Uczniowie klas I-III gimnazjum wykonywali przepiękne ozdoby wielkanocne m.in. pisanki, króliczki, kurczątka, koszyczki. Wszystkie ozdoby będzie można zakupić , jak co roku na kiermaszu ozdób wielkanocnych. Kiermasz odbędzie się 30 marca 2015r. w godzinach od 10.35 – 14.30 w budynku głównym szkoły. Już dziś zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie !!!

            Członkowie Klubu Europejskiego z opiekunem

          • Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole:)

          • 20 marca - w piątek powitaliśmy w szkole Wiosnę. Nikt już w zasadzie nie pamięta, że kiedyś dzień ten miał dodatkową nazwę - Dzień Wagaraowicza. Tradycją szkoły stało się bowiem witanie Wiosny w sposób radosny. Większość naszych kolegów i koleżanek przeszła swoistą metamorfozę. Po korytarzu szkolnym pląsały mimy z klasy I gimnazjum, kotki z VI, Pippi z IV, nawet żołnierze z II gimnazjum. Szczęśćie można było sobie wywróżyć u wróżki Karoli z kl. III gimnazjum, a Patrycja z kl. I podobała się chyba wszystkim . Podejrzewamy rónież, że żaden z uczniów nie dostał dziś jedynki! Samorząd Uczniowski wybrał najlepiej przebraną klasę i wręczył pamiątkowe dyplomy. I miejsce zajęły klasy I i II gimnazjum. Gratulujemy pomysłów.  LN

          • Wycieczka gimnazjalistów do Sędziszowa Młp. na musical "Piękna i Bestia"

          • W środę 17 marca 2015 r. młodzież gimnazjalna wybrała się do Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp , by obejrzeć   musical „Piękna i Bestia” w wykonaniu Licealnego Teatru Muzycznego, działającego przy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. Muzyczne show w wykonaniu licealistów było fantastycznym, barwnym i pełnym napięcia popisem umiejętności aktorskich, wokalnych i tanecznych. Piękne widowisko, będące dziełem ponad czterdziestoosobowej grupy uczniów klas pierwszych i drugich, okazało się kolejnym sukcesem młodzieży licealnej. Wycieczkę zorganizowała p. Lidia Nykiel, opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Skiba oraz Marta Zajchowska. Spektakl wszystkim uczniom bardzo się podobał, zwłaszcza piękne stroje, dekoracje i układy taneczne. Aktorzy naszego szkolnego koła teatralnego mieli okazję zaobserwowania, jak starsi koledzy – licealiści grają , tańczą i śpiewają.  LN

          • Trzecioklasiści na Dniach Otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych w Ropczycach

          • 10 marca 2015 roku  najstarsi uczniowie gimnazjum udali się do Ropczyc na Dni Otwarte zorganizowane przez szkoły ponadgimnazjalne. Na początku trzecioklasiści odwiedzili Zespół Szkół Agro-Technicznych  im. W. Witosa. Po budynku szkoły oprowadzała ich nauczycielka z tejże szkoły. Mieli okazję zobaczyć pracownie, w których kształcą się przyszli kucharze, kelnerzy, geodeci, informatycy, ekonomiści, projektanci krajobrazu i wiele innych zawodów. Na zakończenie zostali zaproszeni do Sali Obsługi Klienta, gdzie mieli okazję oglądać pokaz umiejętności barmanów. Jako drugą szkołę gimnazjaliści zwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki. Tam po budynku szkoły oprowadzały 2 uczennice ogólniaka. W tej placówce uczniowie mogli zobaczyć sale lekcyjne i zapoznać się z ofertą edukacyjną. Na koniec nasi trzecioklasiści zostali zaprowadzeni do Labiryntu, gdzie koncertował zespół muzyczny. Trzecią szkołą zwiedzaną przez gimnazjalistów był Zespół Szkół im. ks. dra J. Zwierza. Tam grupę przejęła nauczycielka tej szkoły i pokazała najciekawsze pracownie. Była pracownia fotograficzna z ekspozycją narzędzi i aparatów fotograficznych, tam też całej grupie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Dalej były pracownie techniczne z obrabiarkami numerycznymi i nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi, pracownia dla mechaników samochodowych. Następnie uczniowie udali się na parking ZS, gdzie odbywał się pokaz policyjny, strażacki i wojskowy. Nasi uczniowie odwiedzili też bibliotekę i znajdującą się tam wystawę „Żołnierzy Wyklętych”, oraz obejrzeli filmik zachęcający do nauki w tej placówce. Na koniec udali się na Halę Widowiskowo – Sportową gdzie na stoiskach prezentowały się pozostałe kierunki oraz organizacje działające w szkole. Przed samym odjazdem gimnazjaliści zwiedzili jeszcze Warsztaty Zespołu Szkół Agro-Technicznych. Tam obejrzeli sale, w których uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności. Obejrzeli też plac manewrowy, na którym uczniowie ćwiczą jazdę samochodami i ciągnikami. Podczas  wyjazdu opiekę nad trzecioklasistami sprawowała wychowawczyni, p. Monika Skiba i p. Marta Zajchowska.

                                                                                                                             M.S.

            Zapraszamy do Albumu fotograficznego

          • II miejsce w turnieju "Dwa ognie" dla uczniów szkoły podstawowej:)

          • 4 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Niedźwiadzie Górnej odbył się turniej "Dwa ognie" klas drugich i trzecich. W zawodach wzięły udział drużyny z Ropczyc, Małej, Niedźwiady Górnej i Łączkek Kucharskich. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Kania, Bartłomiej Świstak, Paulina Kramarz, Maksymilian Trałka, Patryk Cierpiał, Angelika Cesarz, Dominik Prokopowicz, Piotr Kędzior, Patryk Chodak, Anita Grabowy. Uczniowie, grając z drużyną z Małej, zwyciężyli 8:1, z Niedźwiadą Górną 8:5, Ropczycom ulegli 5:6. Ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce. W nagrodę otrzymała puchar i dyplom oraz słodycze. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Halina Zapał. Gratulujemy sukcesu.   LN

          • Która panna dla rycerza? Ciekawa lekcja języka polskiego:)

          • 3 marca br. w klasie I gimnazjum odbyła się niecodzienna lekcja języka polskiego. Stanowiła ona podsumowanie omawianej lektury szkolnej pt.  "Krzyżacy". Uczniowie wcielili się w role bohaterów powieści i mieli za zadanie wyswatać Zbyszkowi (Casper) pannę. Danusia (Gabrysia) oraz Jagienka (Natalia) odpowiednio przygotowały swoje swatki do prowadzenia rozmowy. Zbyszko ostatecznie wybrał za żonę Danuśkę, ale miał dość trudny wybór, gdyż obie panny były bardzo dobrze przygotowane i potrafiły przedstawić swe zalety. Wśród uczniów nie zabrakło także ryerza krzyżackiego (Paweł), który wprawadzał w rozmowę element dyscypliny. Lekcja okazała się nie tylko  rozrywką, czy też powtórką z lektury, dowiodła, że zabawa w teatr to znakomita metoda aktywizująca uczniów , a jednocześnie integrująca zespół klasowy.  LN

          • Udział w Międzyszkolnym Konkursie Translatorskim z języka angielskiego:)

          • 18 lutego 2015 r. uczennice II klasy gimnazjum: Aleksandra Kukla, Nikola Strzok oraz Sonia Strzok wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Translatorskim z języka angielskiego. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół  im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach. Zadaniem uczestników było przetłumaczenie fragmentu tekstu z języka angielskiego na język polski. Każdy z uczestników miał do dyspozycji słownik, a treść tekstu związana była ze szkołą i systemem edukacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a finaliści zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Opiekę nad uczennicami naszego gimnazjum sprawowała p. Paulina Piotrowska. 

          • II Turniej Tenisa Stołowego im. Władysława Sąsiadka z udziałem naszych sportowców:)

          • Podczas ferii zimowych w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbył się II Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego im. Władysława Sąsiadka. Jego organizatorami byli: Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Ropczycach oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji.  Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Ropczyc  Bolesław Bujak , życząc uczestnikom wielu sukcesów oraz sportowej rywalizacji w duchu fair play. W zawodach udział wzięło 130 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Ropczyce. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Trzech najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii wywalczyło awans do zawodów powiatowych. Po zakończeniu Turnieju zwycięzcy odebrali nagrody i medale z rąk Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego OSP w Rzeszowie Władysława Tabasza, Dyrektora Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji Adama Wojdona oraz kierownika referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Tomasza Pociaska. Fundatorem nagród rzeczowych był Gminny Szkolny Związek Sportowy w Ropczycach. Nasza szkoła również wzięła udział w turnieju. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Grzegorza Laskę oraz p. Wiesława Maciołka.

             Sukces w swych kategoriach osiągnęli:

            kl. V SP dziewcząt  - 3 miejsce -  Natalia Więcek

             kl.  I gimnazjum  dziewcząt - 1 miejsce-   Natalia Bereś

            kl. II gimnazjum dziewcząt - 2 miejsce - Sonia Strzok

             kl. III gimnazjum dziewcząt - 3 miejsce -  Kinga Bereś

            kl. IV SP  chłopców – 3 miejsce   Maksymilian Zakrzewski

            Gratulujemy.   LN

          • Zabawa choinkowa:)

          • 31 stycznia br. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Została przygotowana przez rodziców, zaś opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele wychowawcy. Pierwsza grupa, czyli najmłodsi uczniowie klas 0, I, II i III bawili się przy akompaniamencie orkiestry, zaś pozostali kl. IV- VI SP  i I - III gimnazjum w rytm muzyki dyskotekowej. Zabawa była bardzo udana. LN

          • Dzień Babci i Dziadka

          • 29 stycznia br. najmłodsi uczniowie szkoły- przedszkolaki, kl. I, II i III SP  uczcili swe Babcie i Dziadków. Pod kierunkiem nauczycieli wychowawców, pań: Marty Mytych, Stanisławy Świniuch, Bogumiły Rusin oraz Haliny Zapał wystąpiły w programie artystycznym przygotowanym na tę właśnie okazję. Złożyły się na niego wiersze, tańce, piosenki i krótke inscenizacje. Bardzo ważnym punktem spotkania były życzenia i piękne laurki złożone przez wnuki swoim Babciom i Dziadkom. Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły, który pogratulował Seniorom tak wspaniałych wnuków oraz zaprosił na słodki poczęstunek. Spotaknie odbyło się w Remizie OSP w Łączkach Kucharskich.  LN

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
      • (0-17) 2213790
      • 39-106 Łączki Kucharskie

        Administratorzy strony:
        - dyrektor szkoły p. Monika Świątek-Bień
        - nauczyciel p. Paulina Zapał
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych