Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy Rada Rodziców Misja szkoły, godło Akcje, programy, projekty prowadzone przez ZS Prawa i obowiązki ucznia Dokumenty szkolne

DOKUMENTY SZK.

Akcje, programy, projekty prowadzone przez ZS

Program unijny - „Szansa dla wszystkich”

Od roku szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich prowadzony jest trzyletni  program przeznaczony  dla uczniów klas młodszych w ramach projektu systemowego: „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych Gminy Ropczyce”. Zakres prowadzonych zajęć jest bardzo szeroki przez co pozwala wielu dzieciom uzupełnić braki w wiadomościach, poszerzyć wiedzę z danego przedmiotu oraz rozwinąć pasje, zainteresowania i  talenty.

Program "Owoce w szkole"

Program „Owoce w szkole” skierowany  jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Akcja " Szklanka mleka w szkole"

Każdy uczeń naszej szkoły podstawowej otrzymuje codziennie  kartonik mleka.

T:"Trzymaj formę"

Organizator - Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” w ramach realizacji strategii WHO dot. diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.