Przeogarniacze

RZEOGARNIACZE

Nasza szkoła bierze udział w projekcie: Przeogarniacze to projekt edukacyjny, adresowany do uczniów klas czwartych, a w naszej szkole udział weźmie również klasa piąta. Dzięki niemu, w czasie pięciu 90-minutowych spotkań o charakterze warsztatowym, uczniowie zostaną zapoznani z zagadnieniami z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań prospołecznych. Uczniowie będą uczestniczyć w inspirujących lekcjach, których scenariusze oparte są o aktywne formy nauczania, czyli bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Tematy spotkań dobrane są tak, aby poszerzać horyzonty i ukazywać zastosowanie poruszanych zagadnień w życiu codziennym.

Przeogarniacze to nowa odsłona prowadzonego przez Fundację w latach 2016-2019 programu Mały Świat Dużego Pieniądza, który obejmował zajęcia o podobnej tematyce. Nasze dotychczasowe ( Fundacja Śnieżka)  doświadczenia pozwoliły wzbogacić scenariusze zajęć o nowe, cenne zagadnienia i ćwiczenia – wszystko po to, by jeszcze mocniej postawić na praktyczny wymiar przekazywanej przez nas wiedzy. Nasze scenariusze płynnie dopasowujemy do trendów współczesności. W taki sposób, do tematów poruszanych podczas warsztatów trafiły między innymi zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa, oczywiście w formie dostosowanej do percepcji naszych odbiorców.

Wykorzystanie podczas zajęć urządzeń multimedialnych oraz korzystanie z aplikacji, które rozszerzą i wzbogacą dedykowaną ofertę edukacyjną pozwolą zapoznać uczestników z różnymi formami współpracy, w tym z pracą projektową, grupową oraz elementami warsztatowymi.

Informator dla rodzicow