Informacje ogólne Rok szk. 2012/2013 Rok szk. 2013/2014 Rok szk. 2015/2016

Promocja zdrowia

Rok szk. 2012/2013

1.     Przystąpienie do programu profilaktycznego „ Europejski Kodeks walki z rakiem”

Hasło programowe w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich – „Wyhacz raka, zanim on zahaczy Ciebie!”. W ramach tego programu zaplanowano i częściowo zrealizowano:

- przeprowadzenie w klasach IV-VI SP i I-III G lekcji wychowawczych o tematyce związanej z profilaktyką przeciwnowotworową

- przygotowywanie informacyjnych gazetek ściennych – w każdym miesiącu inna tematyka, np. omówienie kolejno zasad Europejskiego Kodeksu.

- zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego w klasach I-III SP i IV-VI SP „Paleniu tytoniu  - mówię  NIE” – styczeń 2012

- przygotowanie i rozdanie rodzicom ulotek informacyjnych

- zamieszczanie w każdym numerze gazetki "Szkolne Echo" artykułów prozdrowotnych.

2.    Udział szkoły w X Konferencji Rejonowej Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica pod hasłem: „BEZPIECZNA SZKOŁA -  SLOGAN CZY RZECZYWISTOŚĆ” – 15 marzec 2013r.

3. Przeprowadzenie konkursu „Nie marnuj zdrowia i życia dla alkoholu!” – kwiecień  2013 r.

4. Kolejna edycja zabawy „Zdrowo jem, więc wybieram….” – kwiecień /maj 2013r.

5. Nadzór nad projektem realizowanym przez uczniów klasy II gimnazjum – „Rośliny jako nasi przyjaciele i wrogowie” – pojawiają się w nim zagadnienia zdrowego odżywiania i leczenia.

6.   Udział uczniów w I KONFERENCJI MIKROREGIONU Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica Powiatu ROPCZYCKO – SĘDZISZOWSKIEGO pod hasłem „SZKOŁA TO MÓJ MAŁY WIELKI ŚWIAT” – 6 czerwiec 2013r.

7. Zorganizowanie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Zdrowe życie to długie życie” – 14 czerwca 2013r.