Nawigacja

Z działalności zespołu (2017/2018) Z działalności zespołu (2016/2017) Z działalności zespołu (2015/2016) Z działalności zespołu (2014/2015) Z działalności zespołu (2013/2014) Z działalności zespołu (2012/2013) Z działalności zespołu (2011/2012) Z działalności zespołu (2010/2011) Z działalności zespołu (2009/2010) Z działalności zespołu (2007/2008) Zespół Teatralny - informacje ogólne Tekstowa podstrona

Z działalności zespołu (2007/2008)

Walentynkowe przedstawienia kabaretowe

              

 

Każdy wie, że walentynki obchodzone są 14 lutego, jednak w naszej szkole zostały zorganizowane dzień wcześniej –     w środę. Głównym organizatorem była pani L. Nykiel, która przygotowała występy teatralne na wesoło oraz konkurs pt. „Taniec bez gwiazd”

 

 „Pokrzepić kulturę”

Na scenie widzimy trzy kobiety – Balladynę (Michał), Alinę (Mateusz) i ich matkę (Krystian). To główni aktorzy  scenki kabaretowej pt. „Dość współczesna Balladyna”.  Handlują chińszczyzną na bazarze i toczą z matką rozmowę. Chłopaki są rozbrajający  w kieckach i bujnych perukach. Maniek (Kamil) ma problem z wybraniem narzeczonej. Klasa II otrzymuje zasłużone brawa.  Później na scenę wkracza Babcia z Czerwonym Kapturkiem. Oczywiście to aktorzy z klasy III gimnazjum ze swoim występem kabaretowym. Babcia – Jola to dość nowoczesna kobieta, która pod poduszką zamiast okularów i książki ma komórkę. Czerwony Kapturek – w tej brawurowej roli wystąpił Dawid – przynosi Babuni mięsko z obiadu. Ale cóż to, zza krzaków wyskakuje Wilk – Łukasz i zamiast zjeść Babcię , sam zostaje schwytany. Na koniec babcie dobrze się wybawiły , krzewiły, czy krzepiły w końcu kulturę.  Jako ostatni występują uczniowie klasy I gimnazjum , którzy prezentują współczesną wersję „Romea i Julii” – Romeo to Michał, zaś Julia – Agnieszka. Ich występ również wszystkim się spodobał.

„ Z karaoke za pan brat”

Kończą się występy kabaretowe, a pani już przygotowuje następną atrakcję, włączaja komputer, projektor. Ania i Justyna zapowiadają konkurs pt. „Taniec bez gwiazd”. W jury zasiadają – Z. Wodecki – Piotrek z III  , I. Pawłowicz – Paulina II ,     P. Galiński – Dawid z VI i B. Tyszkiewicz – Karolina z V. Jako pierwsze swoją piosenkę śpiewają dziewczyny z III – „Sukienkę” Brodki, następnie, IV – „Chcę tu zostać”, kl. V – „Kołysankę”, VI – „Pokaż, na co cię stać”, I G – Szansę, II G – „Jesteś szalona”, III G – „Życie jak poemat”. Po każdym występie słychać zasłużone brawa. Jury wybiera poprzez głosowanie trzy klasy, które okazują się najlepsze – V, I i III gimnazjum. Wszyscy otrzymują upominki.