Z działalności zespołu (2010/2011)

DZIEŃ SENIORA W OSP W ŁĄCZKACH KUCHARSKICH

13 lutego szkolne koło teatralne wzięło udział w obchodach Dnia  Seniora . Impreza została zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich przy współpracy pana sołtysa oraz naszej szkoły. Na początku pani Teresa Zegar – przewodnicząca miejscowego koła i główna organizatorka - wszystkich serdecznie powitała i podziękowała za przybycie. Na spotkanie przybyli – p. starosta Dorota Strzyż, pan burmistrz Bolesław Bujak, ksiądz proboszcz – Marian Baran, pani dyrektor CK w Ropczycach – Teresa Kipiel, pani dyrektor ZS w Niedźwiadzie Dolnej – Wioletta Czemarnik, pan dyrektor naszej szkoły – Grzegorz Laska , przedstawiciel Rady Miejskiej w Ropczycach – pan Edward Marć, sołtys wsi – pan Marek Mucha, babcie i dziadkowie seniorzy oraz uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Lidię Nykiel. Uczniowie zaprezentowali się w skeczach kabaretowych oraz piosenkach na ludową nutę. Paulina wyrecytowała piękny wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Jak się czuję”, zaś pani Ela Pawłowska wygłosiła rady dla seniorów oraz złożyła im życzenia. Po przedstawieniu młodzież koła teatralnego rozdała piękne róże z bibuły wszystkim przybyłym, na uroczystość. Za pomoc w ich zrobieniu uczniowie dziękują pani Małgorzacie Zapał. Później prowadząca zabawę w imieniu organizatorów wzniosła toast na cześć seniorów. Następnie głos zabrali: pan Burmistrz Bolesław Bujak, pan sołtys Marek Mucha i pan radny Edward Marć.

JASEŁKA

21 grudnia 2010 roku miała miejsce w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Uczniowie klasy I , II gimnazjum oraz zerówki wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Uroczystość tę zaszczycili swą obecnością wspaniali goście: pan Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, Pani Starosta— Dorota Strzyż, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty pan Stanisław Mazur, Sołtys wsi— pan Marek Mucha, Ksiądz Proboszcz —Marian Baran, nasz ksiądz wikary —Robert Bielecki, przedstawiciel Rady Miejskiej —pan Edward Marć, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich— pani Teresa Zegar, dzielnicowy Policji w Ropczycach pan Konrad Rzeszowski, komendantka ZHP— pani Genowefa Zygmunt. Zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły pan Grzegorz Laska. Gościliśmy również wszystkich nauczycieli, rodziców, uczniów oraz Telewizję Miejską z Ropczyc. Uczniowie szkolnego koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie w 5 aktach. Piękne dekoracje, malowane tło, specjalne oświetlenie sprawiły, iż efekt był znakomity. W tym roku tradycyjne jasełka połączono z elementami współczesnymi, uczniowie swą grą opowiedzieli historię narodzin Jesusa , obrony przed złym Herodem i zamiarami Hetmana. Pasterze wcielili się w role agentów ochrony i doprowadzili do nawrócenia Hetmana. Wspaniale zagrał Diabeł, Jagna, Anioły i małe Diabełki. Na uznanie zasługują narratorzy , chór, a przede wszystkim przedszkolaki, które wspaniale zagrały i zaśpiewały kolędy. Po przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor , który podziękował uczniom oraz opiekunom p. Lidii Nykiel, p. Marcie Mytych oraz p. Arkadiuszowi Zygmuntowi, który zadbał o oprawę muzyczną. Następnie głos zabrał pan Burmistrz, który pogratulował wspaniałym aktorom dużym i małym, nauczycielom, którzy przygotowali imprezę oraz zapewnił, że następne jasełka odbędą się już w sali gimnastycznej. pani Starosta wyraziła swój zachwyt nad grą aktorów z naszej szkoły oraz pogratulowała rodzicom tak zdolnych dzieci. Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani koszami cukierków. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie przy wigilijnym stole, podczas którego ksiądz proboszcz zwrócił uwagę na konieczność duchowego przeżywania świąt Bożego Narodzenia , ale także potrzebę zewnętrznego okazywania radości ze zbliżających się chwil. Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia to bardzo trudne zadanie, dlatego też dziękujemy wszystkim uczniom, biorącym udział w jasełkach, nauczycielom przygotowującym imprezę, wszystkim niosącym pomoc z panem konserwatorem na czele i paniami kucharkami w kuchni. Do przyszłego roku!