Z działalności zespołu (2011/2012)

"NA OLIMPIE" - PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI OTWARCIA SALI GIMNASTYCZNEJ

6 października 2011 roku miało miejsce ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. Doczekaliśmy się upragnionej sali gimnastycznej. Cały miesiąc trwały przygotowania do wielkiej uroczystości. Większość uczniów z gimnazjum i klas szkoły podstawowej brało udział przedsięwzięciu, które składało sie z trzech części. Próby odbywały się pod nadzorem p. Lidii Nykiel i p. Moniki Skiby.  Pan Arkadiusz Zygmunt zajął się przygotowaniem  chóru, a p. Wiesław Maciołek trenował sportowców. Uroczystość otwarcia sali rozpoczęła się o godzinie 12 w kościele parafialnym w Łączkach Kucharskich. Szkołę reprezentowali dzielnie harcerze oraz pozostali uczniowie. Po zakończeniu mszy uroczystość przeniosła się do obiektu sportowego, gdzie ks. Marian Baran poświęcił nowy budynek. Bardzo ważnym punktem ceremonii było przecięcie wstęgi przez posła na Sejm RP Wiesław Rygla, burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka, naszego dyrektora Grzegorza Laski, ks. Mariana Barana oraz prezesa zarządu ,,Invest Development” Waldemara Misiaka. Następnie ważne  osobistości wygłosiły przemówienia.

Centralną częścią imprezy otwarcia sali stanowił występ artystyczny grupy aktorskiej pt. „NA OLIMPIE”. Uczniowie zaprezentowali ciekawe przedstawienie, którego motywem przewodnim były greckie igrzyska. Scena teatralna zakończyła sie symbolicznym zapaleniem znicza olimpijskiego. Prowadzący- Ewelina Wójcik i Adrian Wiktor następnie zapowiedzieli pokaz sekcji sportowych. Wszyscy reprezentanci złożyli oficjalne ślubowanie. Na koniec uczniowie przygotowali niespodziewany turniej strzelania golów do bramki dla wybranych osób. Całej uroczystości towarzyszył pięknie śpiewający chór.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny, zwany Dniem Wagarowicza odbył się w naszej szkole 21 marca. Niektórzy uczniowie tego dnia zapewne wybrali się na wagary, my jednak postanowiliśmy zostać i dobrze się bawić. Uczniowie klas gimnazjalnych pod opieką Pani  Lidii Nykiel przygotowali liczne zabawy i konkursy m.in. pokaz mody, karaoke, grę w zakazane słowa oraz krótkie skecze- scenki teatralne. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Całość imprezy prowadzili Dagmara Królikowska i Maciej Kosiński. Konkursy odbywały się pod czujnym okiem jury w składzie: Karolina Roś, Kamila Karaś i Adrian Wiktor. Dzień upłynął w miłej atmosferze.

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA Z OKAZJI WIZYTY KS. BISKUPA KAZIMIERZA GÓRNEGO

10 maja 2012 r. biskup diecezji rzeszowskiej ks. Kazimierz Górny odwiedził Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich.. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym p.w. św. Bartłomieja, w której uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami, dyrekcją szkoły i nauczycielami. Następnie ksiądz biskup Kazimierz wraz z sekretarzem ks. Wiesławem Matyskiewiczem, ks. proboszczem Marianem Baranem oraz ks. Katechetą Robertem Bieleckim został uroczyście przyjęty w progach naszej szkoły. Został powitany przez przedstawicieli uczniów oraz dyrektora szkoły p. Grzegorza Laskę.

Gimnazjaliści – w dużej mierze członkowie szkolnego koła teatralnego - przedstawili program artystyczny, którego mottem było hasło - "Maryjo, Tyś chlubą naszego narodu". Na montaż słowno - muzyczny złożyły się najpiękniejsze polskie wiersze patriotyczne i pieśni Maryjne. Księdzu biskupowi występ bardzo się spodobał. W swoim przemówieniu skierowanym do dzieci, młodzieży , rodziców i nauczycieli zwrócił uwagę na treść recytowanych wierszy, zachwycił go sposób deklamacji i piękny śpiew naszych uczniów. Sięgnął do skarbnicy poezji polskiej, przypomniał wydarzenia z życia Chopina, Mickiewicza, Norwida, Baczyńskiego. Ksiądz biskup zwrócił również uwagę na fakt, iż uczniowie naszej szkoły pięknie recytują i równie pięknie śpiewają. Podziękował twórcom programu - panu dyrektorowi Grzegorzowi Laska, księdzu Robertowi Bieleckiemu, pani Lidii Nykiel oraz panu Arkadiuszowi Zygmuntowi. Odwołał się również do historii naszej ojczyzny, przypominając jej trudne chwile i zwracając uwagę na nadzieję, jaką daje młodzież znająca historię i polską poezję. Ksiądz biskup pobłogosławił społeczność naszej szkoły, złożył pamiątkowy wpis do kroniki i udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze, pozostawiło bardzo miłe wspomnienia