Z działalności zespołu (2012/2013)

SPRAWOZDANIE

„Ach, co za noc!

Niezwykła noc

Ach! Co za dzień!

Niezwykły…”

Taki właśnie niezwykły dzień, na co wskazują słowa pastorałki, miał miejsce 19 grudnia br. w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich. Wtedy właśnie odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Ach, co za noc” w wykonaniu koła teatralnego - uczniów kl. I, II i III gimnazjum oraz klasy VI szkoły podstawowej.

W uroczystości licznie wzięli udział  rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz  zaproszeni goście: burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego- Dorota Strzyż, ks. proboszcz parafii Łączki Kucharskie – Marian Baran, ks. dziekan - Kazimierz Pociask,  radny rady miejskiej -  Edward Marć, sołtys wsi Łączki Kucharskie – Marek Mucha, harcmistrz ZHP w Ropczycach -  Genowefa Zygmunt.

Jasełka, bogato ilustrowane ścieżką  dźwiękową  oraz stylizowane folklorem górali podhalańskich, stworzyły niesamowite widowisko muzyczno – teatralne. W związku z trwającym  Rokiem Wiary mocno zostały zaakcentowane  zwiastowania.  Anioł objawił dobrą nowinę m.in. ludziom chorym.

Główną rolę grał  Archanioł Gabriel, u jego boku wystąpił chór aniołów dość niesfornych, tańcząc i śpiewając kolędy i pastorałki. W przedstawieniu nie zabrakło Świętej Rodziny, pastuszków, trzech królów oraz diabełków, które bawiły publiczność i próbowały porwać gości do piekła.

Piękna scenografia, barwne oświetlenie sceny,  bogate stroje, oprawa muzyczna i oczywiście gra aktorów bardzo się widzom podobały.

Po obejrzeniu przedstawienia goście zabrali głos. Pan burmistrz pogratulował uczniom wspaniałego występu, opiekunom przygotowania niecodziennego widowiska. Zaznaczył, iż jasełka bożonarodzeniowe to już tradycja w Łączkach Kucharskich.

Zwrócił się do zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

Na koniec zaproszeni goście obdarowali aktorów cukierkami, zaś dyrektor Grzegorz Laska podziękował uczniom za występ oraz gościom i rodzicom za przybycie. Po  spektaklu  odbyło się spotkanie opłatkowe. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu jasełek państwu: M. Zajchowska, M.Skiba, A.Zygmunt, R. Wiśniewski - L. Nykiel

Zajęliśmy II miejsce w konkursie regionalnym „Ocalić od zapomnienia” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Niedźwiadzie Dolnej. Patronem i fundatorem nagród było Stowarzyszenie „Równać Szanse”.  Wzięło w nim udział  7 szkół gminy Ropczyce: ZS Niedźwiada Dolna z przedstawieniem „Wyskubki”, ZS w Niedźwiadzie Górnej „Poselyny”, ZS nr 2 w Ropczycach „Obrzędy ślubne”, ZS nr 4 w Ropczycach „Kiszenie kapusty”, ZS w Małej „Błogosławieństwo ślubne” , ZS nr 3 w Ropczycach „Legenda”, oraz ZS w Łączkach Kucharskich z przedstawieniem „Zmówiny”. Nasz zespół wystąpił w składzie: Ewelina Wójcik, Justyna Cielec, Agata Pociask, Adrian Gac, Marcin Zakrzewski, Katarzyna Nykiel, Agata Szpara, Agata Wójcik, Arek Mardeusz, Ewa Mardeusz, Patrycja Grabowy, Patrycja Sulisz. Oprawę muzyczną zapewnił p. Arkadiusz Zygmunt, nad całością czuwała p. Lidia Nykiel. Występ bardzo się wszystkim podobał, obejrzał go również nasz pan dyrektor. Piękne regionalne stroje wypożyczone na tę okoliczność z zaprzyjaźnionej szkoły średniej niezwykle podniosły atrakcyjność występu. Za zajęcie II miejsca zespół otrzymał dla szkoły kuchenkę mikrofalową. W jury zasiadały: p. Genowefa Ciosek, p. Genowefa Zygmunt  oraz p. Sławomira Marciniec.

Koło teatralne przygotowało wraz z uczniami klasy VI uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szkolnego.Nad częścią artystyczną czuwały panie:Lidia Nykielo oraz Marta Zajchowska. Szóstoklasiści recytowali wiersze oraz zaśpieali piosenkę, zaś członkinie koła teatralnego przedstawiły scenki kabaretowe z życzia szkoły oraz zaprezentowały tańce. Część artystyczna bardzo się wszystkim podobała. Na uznanie załuguje rónież niezwykle barwna dekoracja przygotowane przez koło teatralne.

W piątek, 11 lutego dziewczęta ze szkolnego koła teatralnego wzięły udział w koncercie kolęd zorganizowanym przez Dom Kultury w Niedźwiadzie. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście oraz uczniowie okolicznych szkół. Nasz zespół w postaci 10 aniołów - przedstawił kolędy i pastorałki, które wcześniej zaprezentował w szkolnych jasełkach. Opiekę nad uczniami sprawowali : p. Lidia Nykiel, p. Arkadiusz Zygmunt oraz p. dyrektor Grzegorz Laska. Występ naszych aniołów spodobał się  bardzo wszystkim zebranym.