KLub Europejski Statut Plan pracy Działalność rok szk. 2011/2012 Działalność - rok szk. 2012/2013

Klub Europejski

Działalność rok szk. 2011/2012

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI W ZESPOLE SZKÓŁ W ŁĄCZKACH KUCHARSKICH

Od stycznia 2012r. w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich istnieje Szkolny Klub Europejski „Eurodworek”.  Założycielem i opiekunem jest pani Patrycja Wiktor – nauczycielka języka niemieckiego. Do klubu należy 25 uczniów z klasy I i II gimnazjum. Przynależność do klubu daje możliwość spędzania w pożyteczny sposób wolnego czasu, rozwijania własnych talentów, poszerzania wiedzy na temat krajów należących do Unii Europejskiej.

CZŁONKOWIE KLUBU

Do tej pory udało nam się zorganizować konkurs na „Kartkę walentynkową w języku obcym” dla uczniów klas IV-VI sp. i I-III gimnazjum. Za przebieg konkursu odpowiedzialne były pani Paulina Piotrowska (nauczycielka języka angielskiego) oraz pani Patrycja Wiktor.

UCZESTNICY KONKURSU NA „ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ W JĘZYKU OBCYM”

W lutym członkowie SKE wraz z opiekunem przygotowali szkolny konkurs na „Logo Szkolnego Klubu Europejskiego”. Do konkursu zgłoszono 12 prac z klas I-VI sp. oraz I-III gimnazjum. Niestety tylko 1 praca mogła być zwycięska i należała ona do Katarzyny Bereś (III kl. sp.). Katarzyna w nagrodę otrzymała 10 €. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Europejskie Centrum Informacji w Warszawie.

KONKURS NA „LOGO SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO”

W marcu 2012r. członkowie SKE spotkali się z bardzo ciekawym GOŚCIEM – panią Czesławą Pasela (emerytowana nauczycielką, malarką, artystką), która uczyła nas dekorowania pisanek. Spotkanie zaaranżowała pani Patrycja Wiktor. Poznaliśmy różne sposoby ozdabiania pisanek i dzięki temu mieliśmy możliwość zorganizowania „Kiermaszu świątecznego” w naszej szkole. Na kiermaszu można było podziwiać i nabyć ozdoby wielkanocne wykonane własnoręcznie przez uczniów.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy panu Dyrektorowi Grzegorzowi Lasce na umożliwienie uczniom przeprowadzenia takiej lekcji ,a panu Bartłomiejowi Wiktor – za pomoc  w zorganizowaniu spotkania.

SPOTKANIE Z PANIĄ CZESŁAWĄ PASELA

MIĘDZYSZKOLNY GMINNY KONKURS NA

„KARTKĘ WIELKANOCNĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM”

W dniu 2 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół w Łączkach Kucharskich odbył się finał międzyszkolnego gminnego konkursu na „Kartkę wielkanocną w języku niemieckim”.

Konkurs został zorganizowany przez SKE „Eurodworek” pod kierunkiem pani Patrycji Wiktor.W konkursie wzięło udział 7 szkół z naszej gminy . Były to : ZS nr 1 w Ropczycach ,
ZS nr 2 w Ropczycach ,ZS nr 4 w Ropczycach, ZS w Niedźwiadzie Dolnej,  ZS w Małej,  ZS w Lubzinie, ZS w Łączkach Kucharskich.

Konkurs polegał na wykonaniu kartki wielkanocnej dowolną techniką , zawierającej życzenia, wiersze itp. w języku niemieckim. Na konkurs wpłynęło 19 prac. Spośród nich jury wybrało zwycięzców:

I miejsce - Paulina Papier – ZS w Małej

II miejsce –Patrycja Brandys – ZS W Niedźwiadzie Dolnej

III miejsce – Gabriela Madejczyk – ZS nr 2 w Ropczycach,

Monika Dobosz – ZS w Niedźwiadzie Dolnej

Oktawia Wiktor – ZS nr 2 w  Ropczycach

Wyróżnienia otrzymały: Joanna Mirus – ZS w Małej

Joanna Dryja – ZS nr 1 w Ropczycach

Beata Ryba – ZS w Lubzinie

Aleksandra Jarząb – ZS w Niedźwiadzie Dolnej

Patrycja Machnica – ZS nr 4 w Ropczycach

Wioletta Pawłowska – ZS w Łączkach Kucharskich

Bardzo serdecznie dziękuję opiekunom uczniów:

Pani Ewelinie Roman ( ZS nr 1 w Ropczycach), Pani Lilianie Zielińskiej ( ZS w Niedźwiadzie Dolnej), Monice Potwora ( ZS w Małej), Ewie Skiba ( ZS nr 4 w Ropczycach i ZS w Niedźwiadzie Dolnej), Pani Agacie Dąbrowskiej – Homa (ZS nr 2 w Ropczycach) oraz Pani Patrycji Wiktor (ZS w Lubzinie oraz ZS w Łączkach Kucharskich).

Wszystkie prace zostały nagrodzone . Nagrody zostały ufundowane przez Centrum Informacji  Europejskiej w Warszawie, Instytut Goethego w Krakowie oraz przez Zespól Szkół w Łączkach Kucharskich.

W ramach konkursu uczniowie należący do Klubu Europejskiego w ZS w Łączkach Kucharskich przygotowali bardzo ciekawą prezentację multimedialną na temat Świąt Wielkanocnych w Niemczech, natomiast uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą(p. Patrycją Wiktor) przygotowali inscenizację o zwyczajach wielkanocnych w Polsce. Cały konkurs zakończył się „wielkim poszukiwaniem zajączka wielkanocnego”.

W tym dniu można było  podziwiać wyroby świąteczne wykonane własnoręcznie przez członków SKE oraz skosztować wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów klasy IV. Całość konkursu przebiegała w miłej atmosferze. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli bardzo zadowoleni. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Panu Dyrektorowi – Grzegorzowi Lasce za umożliwienie zorganizowania konkursu oraz Dyrekcji wszystkich szkół biorących udział w konkursie za możliwość przybycia nauczycieli i uczniów na nasz konkurs.

PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU KLASY IV

ZWYCIĘZCA W POSZUKIWANIU ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO