Drużyna zuchowa

"Słoneczna Gromada"

Opiekunowie - p. Stanisława Świniuch, p. Bogumiła Rusin

Zrzeszeni - uczniowie klas I - III szkoły podstawowej

Drużyna Zuchowa „SŁONECZNA GROMADA” działająca przy Szkole Podstawowej w Łączkach Kucharskich prowadzona jest przez drużynowe  p.Stanisławę Świniuch oraz p. Bogumiłę Rusin. Utworzona została w 2000 roku. Do gromady zuchowej należą  uczniowie klas młodszych, którzy bardzo chętnie uczęszczają na zbiórki, aktywnie w nich uczestniczą i angażują się we wszystkie podejmowane działania i czynności. Uczestnictwo w niej to sposób na ciekawe i interesujące spędzenie wolnego czasu. Zbiórki zuchowe to gawęda, rozmowa, wykonywanie prac plastycznych, to również dobra zabawa przy muzyce, śpiewanie piosenek, pląsy, udział w różnych grach, zabawach, ćwiczeniach, czy też odgrywanie scenek, improwizacja, konkursy itd. Podczas takich spotkań dzieci zaznajamiają się z wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną z wielu dziedzin życia oraz rozwijają swoje pasje, zainteresowania i talenty.