Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich obecnie

INFORMACJE

Budynek szkoły położony jest w niezwykle malowniczym miejscu, powyżej pamiętającego poprzednie stulecie parku. W pobliżu rosną ponad stuletnie klony, lipy i dęby. Miejsce to jest przez uczniów bardzo lubiane i bezpieczne. Szkoła mieści się bowiem w zabytkowym XIX - wiecznym dworze. Posiada dwa boiska - do piłki ręcznej i siatkowej, korzysta ze stadionu sportowego oraz boiska asfaltowego. Warunki do uprawiania kultury fizycznej są obecnie doskonałe, a to za sprawą oddanej w 2011 roku do użytku sali gimnastycznej. W budynku sali znajdują się również klasopracownie - uczą się w nich najmłodsi - uczniowie I - III szkoły podstawowej. Oddział przedszkolny i biblioteka znajduje się w położonym obok domu katechetycznym. Szkoła stanowi zespół - uczęszczają do niej dzieci klas I - VI szkoły podstawowej, młodzież klas I - III gimnazjum oraz dwa oddziały przedszkolne - pięcio- i sześciolatków.

Misja ZS w Łączkach Kucharskich brzmi: 'Odpowiedzialność, pracowitość, zaradność i solidne wykształcenie podstawą sukcesu życiowego naszych absolwentów".

Obecny dyrektor - pan Grzegorz Laska w swej pracy kieruje się właśnie tym przesłaniem. Ma na uwadze przede wszystkim dobro uczniów, zachęca zatem swych podopiecznych do aktywnego udziału w życiu szkoły. Dzięki warunkom, jakie dyrektor stwarza uczniom i nauczycielom poprzez organizowanie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań, przedmiotowych, artystycznych i sportowych, młodzież odnosi znaczące sukcesy, zajmując czołowe miejsca w wielu konkursach na szczeblu gminy, powiatu i województwa.

W szkole działają zatem liczne organizacje, dające uczniom możliwość współdziałania na rzecz szkoły i środowiska, są to m.in.: samorząd szkolny, redakcja szkolnej gazety, drużyna harcerska, drużyna zuchowa, sklepik, UKS.

Oferta zajęć pozalekcyjnych jest na tyle bogata, że każdy uczeń ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Od lat w szkole prowadzone są: kłółko języka polskiego, matematyczne, przyrodnicze, języka angielskiego i niemieckiego, kółko inforamtyczne.

Realizowane są liczne projekty, np.: Indywidualizacja procesu nauczania kl. I - III, Owoce w szkole, Szklanka mleka, Trzymaj formę, Lepsza szkoła - GWO itd.

W trosce o kulturę słowa, pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych, okolicznościowych organizowane są liczne akademie. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursach organizowanych w szkole i poza nią - recytatorskich, sportowych, plastycznych, przedmiotowych.

Szkoła współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami działającymi w miejscowości i poza nią. Przede wszyskim z Samorządem Ropczyc, Radą Parafialną, Sołectwem, Centrum Kultury w Ropczycach i Niedźwiadzie, Policją, Strażą Pożarną, Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną, Komendą Hufca ZHP, Kołem Gospodyń Wiejskich itd.

Pan Dyrektor dba o to, by uczniowie zdobyli w szkole gruntowne wykształcenie, ale również , by czuli się w niej dobrze. Szkoła organizuje więc dla swych podopiecznych zabawy, dyskoteki , wyjazdy do kina, wycieczki krajoznawcze.

Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich to miejsce pięknie położone i przyjazne dla każdego.