• Strajk

          • Dyrektor Szkoły informuje Rodziców, że w związku z przystąpieniem szkoły do ogólnopolskiego strajku w naszej placówce w dniach od 8 kwietnia 2019 r. nie odbędą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze natomiast szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńcze w godzinach pracy danej klasy, grupy przedszkolnej, czy świetlicy. Działania takie prowadzone będą do odwołania. O wszelkich zmianach Rodzice zostaną natychmiast powiadomieni. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

          • Dzień Papieski

          • 4 kwietnia przeżywaliśmy chwile zadumy nad dziełem Człowieka, który zadziwił świat. Uczniowie kl. III, IV i VI pod kierunkiem pani Pauliny Zapał i ks. Mariusza Uryniaka przygotowali apel pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Wdzięczność popłynęła w słowach, cytowanych wypowiedziach i piosenkach za Jego posługę, dialog z wiernymi  oraz za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu.

            Poznaliśmy Go jako Mistrza dialogu, który szanował człowieka i zawsze stawał w obronie prawdy. Święty Jan Paweł II przekonywał nieustannie, że Bóg zawsze stoi po stronie człowieka i działa na jego rzecz. Uczył nas, że trzeba zaprosić Chrystusa do naszego życia i w codziennym dialogu z Nim, uczyć się dialogu z każdym człowiekiem. Jego pouczające słowa o tym zagadnieniu zyskiwały niezwykłą siłę oddziaływania i swoisty blask prawdziwości poprzez prezentowaną przez Papieża unikalną postawę w kontakcie z drugim człowiekiem. Cechował ją niezwykły wręcz szacunek dla tego „innego”, z którym się spotykał, budowany na respektowaniu jego ludzkiej godności. Wynikała ona ze świadomości, że każdy człowiek ma przecież Boży rodowód, nawet jeśli tego nie uznaje lub jeszcze nie odkrył.

            Jan Paweł II zawsze i wszystkim głosił miłość i przebaczenie jako podstawowe wartości życia człowieka i dlatego Papieżem Dobroci był… Nie! Papieżem Dobroci JEST, bo wciąż jest żywy w nas…

                                                                                                                                   Paulina Zapał

          • Bal Wiosenny klas 0-3

          • W dniu 25 marca uczniowie klas młodszych wzięli udział w Balu Wiosennym zorganizowanym przez wychowawczynię klasy I – panią Bogumiłę Rusin. Podczas imprezy dzieci bawiły się z udziałem grupy ANIMINEK. Atrakcji było bez liku: bańki mydlane, sztuczny śnieg, wata cukrowa, popcorn, kolorowe chusty oraz wielobarwne kapelusze i stroje. Podczas balu wszyscy przywoływali wiosnę śpiewając piosenki, wypowiadając zaklęcia i wykonując piękne tańce. Największą atrakcją był sztuczny śnieg, w którym dzieci mogły bawić się i tańczyć. Wiele radości sprawiła również zabawa związana z wyrzucaniem kulek z chusty. W mgnieniu oka cała sala zapełniła się różnokolorowymi piłeczkami. Na szczęście uczniowie bardzo sprawnie uporali się z tym bałaganem i szybko posprzątali. Pod koniec imprezy za oknami pojawiły się pierwsze promienie słońca, więc wszyscy zgodnie stwierdzili, że udało się zachęcić wiosnę do tego, by na dobre u nas zagościła. Mamy nadzieję, że taka forma obchodów Dnia Wiosny wpisze się na  stałe w tradycję szkoły.

                                                                                                                             Bogumiła Rusin

             

             

             

          • "Kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Ropczyce kluczem do sukcesu"

          • Gmina Ropczyce od stycznia br. realizuje projekt szkoleniowy skierowany do mieszkańców gminy Ropczyce pt. "Kompetencje cyfrowe mieszkańów Gminy Ropczyce kluczem do sukcesu" dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

            Projekt skierowany jest do osób w wieku od 25 do 74 lat i polega na organizacji szkoleń w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz informatycznych mieszkańców.

            Obecnie od 11.03 br. w trybie ciągłym prowadzony jest proces rekrutacji do momentu osiągnięcia wymaganego wskaźnika 264 osób.

            Dodatkowe informacje, w tym: regulamin uczestnictwa, ankiety rekrutacji, można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Ropczycach, pok. nr 5, tel. 17 22 10 558 oraz za pośrednictwem strony internetowej www.ropczyce.eu .

            Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

             

          • I miejsce klasy VI w międzyszkolnym konkursie pod hasłem „Czy znasz bajki Charlesa Perrault’a?”

          • 21 marca 2019 roku nasi uczniowie z klasy VI: Alicja Bereś, Patryk Cierpiał i Paulina Kramarz pod opieką pana Juliana Parysia wzięli udział w międzyszkolnym konkursie pod hasłem „Czy znasz bajki Charlesa Perrault’a?” zorganizowanego przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej w Małej. W trakcie konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą z bajek pisarza, jego życiorysu, zdolnościami plastycznymi oraz aktorskimi. Jednym z punktów konkursu było przygotowanie 15-minutowej inscenizacji wybranej przez drużynę bajki. Nasi reprezentanci wystawili baśń „Wróżki”. Po wszystkich konkurencjach, czyli: teście, pracy plastycznej na wylosowany temat oraz wystąpieniu okazało się, że są najlepsi. Zajęli I miejsce!!!

            Serdecznie gratulujemy!

            mgr Julian Paryś

          • Kiermasz wiosenny „Z serca dla Afryki”

          • Pierwszy dzień wiosny to jeden z najradośniejszych dni w życiu każdego ucznia, jedni witają nową porę roku barwnymi strojami, inni żegnają zimę staropolskim zwyczajem palenia Marzanny , jeszcze inni pełni pozytywnego nastawienia czerpią radość z pomagania potrzebującym. W pierwszy dzień wiosny – 21 marca członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „ Eurodworek” pod opieką pani Patrycji Wiktor przygotowali kolorowy i smaczny „ Kiermasz wiosenny”. Na kiermaszu można było zakupić desery, ciasteczka, domowe wypieki i cukiereczki, a wszystko w iście wiosennych barwach. W przygotowaniach niezastąpieni okazali się jak zwykle Rodzice uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierają każdą działalność Klubu. Kiermasz nie byłby możliwy bez zaangażowania całej społeczności szkolnej, która chętnie bierze udział w takich przedsięwzięciach. Przykład swoim uczniom daje pan Dyrektor Grzegorz Laska, który jako pierwszy zagościł na kiermaszu, nie zabrakło również tego dnia uczniów klas najmłodszych wraz z wychowawcami, nauczycieli i pracowników szkoły. Tegorocznemu kiermaszowi przyświecało hasło „ Z serca dla Afryki” ponieważ dzięki zebranym pieniążkom w kwocie prawie 400 zł. będzie możliwość niesienia pomocy dzieciom z państw afrykańskich. Zebrana kwota została przekazana na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która od lat wspiera potrzebujących na całym świecie. Członkowie SKE „Eurodworek” wraz  z opiekunem dziękują serdecznie wszystkim za udział w akcji.

                                                                                                                       Patrycja Wiktor

          • I miejsce w eliminacjach do Powiatowego Turnieju "Dwa Ognie"

          • 20 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 3 w Ropczycach odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju "Dwa Ognie" dzieci z roczników: 2009 i 2010. Wzięło w nim udział 5 szkół z naszej gminy, w tym przedstawiciele naszej szkoły pod opieką p. Pauliny Zapał. 

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Cebulska Marta

            Gorczyca Nikola

            Jasek Sebastian

            Kosiba Amelia

            Pomana Adrian

            Rybska Nikola

            Trałka Patryk

            Wanat Gabriel

            Wanat Karol

            Zapał Adrian

            Zapał Daniel

            Nasi zawodnicy pokonali wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zajmując I miejsce. Dzięki wygranej w turnieju zakwalifikowali się do powiatowych rozgrywek, które odbędą się 9 kwietnia. Gratulujemy!

                                                                                                                                                 Paulina Zapał

          • Powiatowy Konkurs na esej inspirowany obrazem Mehoffera „Dziwny ogród” dla uczennic naszej szkoły!

          • W bieżącym roku mija 150 rocznica urodzin  Józefa Mehoffera- malarza i witrażysty, który urodził się w najbliższym naszej miejscowości mieście – Ropczycach. Z tej okazji rok 2019 poświęcony został w gminie temu właśnie artyście. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich wiedzą bardzo wiele na jego temat. Znają fakty z życia rodziny Mehofferów. Zafascynowani są także jego dorobkiem artystycznym. Cyklicznie biorą udział  w powiatowym konkursie organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach przygotowywanym przez panie polonistki. W tym roku szkolnym miała miejsce już VI edycja konkursu pod hasłem: „Znany, sławny, ceniony – życie i twórczość Józefa Mehoffera”. Wzięli w nim udział uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Z naszej szkoły były to: Kamila Dziedzic, Sylwia Góral z kl. III gimnazjum oraz Dominika Nykiel z kl. VIII szkoły podstawowej.  Młodzież  próbowała swoich sił w trudnej sztuce eseju, inspirowanego obrazem „Dziwny ogród”. Zadanie nie należało do najprostszych. Uczennice musiały poradzić sobie z nową formą wypowiedzi, która wymaga subiektywnej narracji, wprowadzenia licznych odniesień do dzieła, kontekstów literackich, artystycznych, czy też dygresji. Kamila Dziedzic przygotowała esej pt. „Cieszyć się słońcem” , Sylwia Góral swą pracę zatytułowała „Czym jest szczęście?”, zaś Dominika Nykiel – „Z Mehofferem w ogrodzie babci”. Wszystkie prace liczyły ponad 4 strony formatu A4 i stanowiły niezwykle ciekawe i wartościowe rozważania na temat sztuki.

            14 marca w  ropczyckim liceum odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów . Oto wyniki:

            I miejsce - Kamila Dziedzic 

            II miejsce - Dominika Nykiel

            III miejsce - Sylwia Góral 

            Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody książkowe oraz dyplomy z rąk  dyrektor szkoły pani – Grażyny Baran ufundowane przez burmistrza Ropczyc oraz starostę powiatu.  Mieli również okazję obejrzeć  pracownię polonistyczną poświęconą artyście. Do konkursu uczennice przygotowała p. Lidia Nykiel.

             Tego typu zmagania literackie mają wielką wartość – inspirują młodzież do działania, rozwijania zainteresowań polonistycznych, umożliwiają prezentację uzdolnień i talentów literackich. Kształtują również postawę szacunku wobec wybitnych artystów , jakim był niewątpliwie Józef Mehoffer – malarz i witrażysta rodem z Ropczyc.

                                                                                                                                                     Lidia Nykiel

          • Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

          • Uczniowie klas I-VIII, III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził pan Mariusz Jodłowski. Prowadzący wyjaśnił kiedy i dlaczego należy rozpocząć reanimację, zademonstrował jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jakich udzielić informacji dyspozytorowi. Kolejnym etapem było udzielanie pomocy praktycznej. Następnie, pod czujnym okiem prowadzącego, każdy uczeń mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów.

          • V Powiatowy Konkurs Matematyczny im. prof. Stanisława Viscardiego

          • 13 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Ropczycach odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny im. prof. Stanisława Viscardiego "Viscardius". Wzięło w nim udział 53 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Nasi uczniowie pod opieką Pana Dyrektora Grzegorza Laski udali się w tym dniu na konkurs: Karolina Cesarz i Jakub Kaznecki z klasy III gimnazjum oraz Jakub Plezia z klasy VIII.  Zakres tematyczny konkursu to zadania o podwyższonym stopniu trudności. Nagrodzonych zostało pięć osób. Pomimo wysokiego poziomu wiedzy i dobrego przygotowania naszym uczniom nie udało się zająć miejsca na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.


            Marta Zajchowska

          • Lekcja gotowania w klasie 3

          • 12.03.2019 r. lekcje w klasie 3 były pyszne! Uczniowie poznawali różne rodzaje przypraw oraz degustowali niektóre z nich. Poznali również właściwości oraz historię kakao, a także proces powstawania czekolady. W związku z tym następnego dnia uczniowie wraz z wychowawczynią postanowili przygotować zdrową, domową czekoladę. Zachwytów nie było końca! Dzieci przekonały się, że domowe słodycze mogą być równie pyszne jak te ze sklepu, a jednocześnie dużo zdrowsze, bez niepotrzebnych składników.

                                                                                                                                 Paulina Zapał

          • Uczennica klasy III gimnazjum finalistką Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego

          • Kamila Dziedzic – uczennica klasy III gimnazjum została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego. Do szkolnego etapu przystąpiło w bieżącym roku szkolnym 4 uczniów klasy III, byli to: Sylwia Góral, Kamila Dziedzic, Natalia Więcek i Jakub Kaznecki. Gimnazjaliści poradzili sobie bardzo dobrze z testem eliminacyjnym, uzyskali powyżej 80% punktów. Do etapu wojewódzkiego awansowała jednak jedna uczennica – Kamila. Motto drugiego etapu brzmiało następująco: Nie wszerz się żyje, w głąb Wiesław Myśliwski. By przygotować się do etapu rejonowego , uczennica musiała przeczytać kolejne lektury, m.in. „Ziele na kraterze”, „Kamienie na szaniec”, „Antologię polskiego reportażu XX wieku”, „Syzyfowe prace”, wskazane wiersze, piosenki i obejrzeć oraz zinterpretować film pt. „Struktura kryształu” ora napisać list otwarty. Etap rejonowy odbył się w Rzeszowie. Kamila poradziła sobie znakomicie i awansowała do finału konkursu. W etapie wojewódzkim musiała się wykazać znajomością kolejnych lektur, m.in. „Pana Tadeusza”, tekstów Tischnera, Wojtyły, Twardowskiego, Mrożka , znajomością piosenek, obrazów i kolejnych filmów, wszystkie teksty kultury oscylowały wokół nowego tematu, mianowicie Człowiek jest chórem złożonym z wielu «ja». Najgorzej, gdy ten chór ulega rozstrojeniu… Józef Baran. Wszystkie etapy konkursu wymagały bardzo wytężonej pracy, ponieważ oprócz obowiązków szkolnych , trzeba było czytać i omawiać dodatkowe lektury oraz ćwiczyć nowe formy wypowiedzi pisemnej. Przygotowania rozpoczęły się już w sierpniu, na wakacjach, zaś skończyły w styczniu, czyli trwały dokładnie pół roku. Do konkursu uczennicę przygotowała polonistka p. Lidia Nykiel. Wspólnie zajęcia okazały się wspaniałą przygodą literacką, zarówno dla uczennicy, jak i dla pani polonistki, którym bliska okazała się  myśl Żeromskiego z „Syzyfowych prac” – „Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Kamila kontynuuje miłą tradycję związaną z konkursem kuratoryjnym z języka polskiego, zapoczątkowaną przez Paulinę Kipę – laureatkę z 2004, Natalię Bereś – laureatkę z roku 2016, Kamilę Karaś – laureatkę z roku 2018 i Gabrielę Pawłowską – finalistkę konkursu z 2018. Gratulujemy sukcesu i życzmy dalszych osiągnięć polonistycznych.

                                                                                                                                            Lidia Nykiel

          • XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Św. Maksymilianie

          • Dnia 28 lutego w Jaśle u Ojców Franciszkanów odbył się etap diecezjalny XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby, które zostały wyłonione na etapie szkolnym. Były to Sylwia Góral z Klasy III Gim, Aleksandra Wójcik z klasy VIII i Julia Gorczyca z klasy VII. Uczennice do konkursu przygotowywały się czytając książkę o. Władysława Kluz „47 lat życia” oraz Ewangelię według św. Mateusza, pod okiem opiekuna ks. Mariusza Uryniaka. W tym roku na etap diecezjalny dostało się ponad 30 uczestników. Pytania były bardzo trudne, ułożone w test wyboru i pytania otwarte. Po zakończeniu testu wszyscy z niecierpliwieniem czekali na wyniki. I stało się. Odnieśliśmy sukces. Nasza uczennica Julia Gorczyca zajęła II miejsce, co dało jej kwalifikację do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Siedlcach. Gratulujemy i życzymy Julii wysokich wyników na etapie ogólnopolskim.

                                                             ks. Mariusz Uryniak

          • Tłusty Czwartek w naszej szkole

          • W naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Pączki królowały dziś w każdej klasie i oddziale przedszkolnym dzięki inicjatywie Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

          • Ferie 2019 w SP w Łączkach Kucharskich

          • Zimowa przerwa w naszej szkole przebiegała na sportowo. Na feriach na sali gimnastycznej, odbywały się zajęcia sportowe dla chętnej młodzieży. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych z tenisa stołowego, piłki nożnej, piłki siatkowej. Zajęcia prowadzone były przez Dyrektora Szkoły Grzegorza Laskę oraz nauczyciela wychowania fizycznego Wiesława Maciołek.

               Zajęcia na feriach mają na celu zainteresowanie jak największej grupy młodzieży uprawianiem różnych dyscyplin sportu oraz podejmowaniem aktywności fizycznej w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość spędzenia wolnego czasu, doskonalenia swoich umiejętności oraz przygotowania się do zawodów w tenisie stołowym w Ropczycach.

               W czasie ferii uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. Rozgrywali małe turnieje między drużynami. Zabawa była wspaniała, a rywalizacja zacięta, lecz sprawiedliwa i sportowa.

               Oto niektóre momenty naszych ferii:

                                                                                                                        

                                                                                                                                       SP Łączki Kucharskie

          • Turniej Tenisa Stołowego Ropczyce 2019

          • Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowało VI Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego im. Władysława Sąsiadka, który odbył się 22 lutego 2019r. w Hali Widowiskowo Sportowej w Ropczycach. Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie czternastu zawodników. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Alicja Jasek, Amelia Kosiba, Emilia Jędrzejczyk, Michał Marciniec, Dawid Cebulski, Elżbieta Baran, Szymon Kania, Patryk Cierpiał, Angelika Cesarz, Dominik Prokopowicz, Aleksandra Wójcik, Emilia Zakrzewska, Maksymilian Zakrzewski oraz Karolina Cesarz. 

            Czterech najlepszych uczestników w każdej kategorii uzyskało awans do zawodów powiatowych. Uczniowie naszej szkoły spisali się bardzo dobrze, zajmując wysokie lokaty w sowich kategoriach:

            Angelika Cesarz - I miejsce

            Emilia Jędrzejczyk - II miejsce

            Michał Marciniec - III miejsce

            Amelia Kosiba - IV miejsce

            Dominik Prokopowicz - IV miejsce

            Aleksandra Wójcik - IV miejsce

            Maksymilian Zakrzewski - IV miejsce

            Karolina Cesarz - IV miejsce

               W trakcie turnieju wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ciepły posiłek oraz napoje. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali także pamiątkowe medale. Czwórka najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej kategorii otrzymała również dyplom oraz nagrodę rzeczową. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i osiągnięte wyniki. Zawody powiatowe dla klas IV-VI zostaną rozegrane 8 marca 2019r. w Gimnazjum w Iwierzycach, a dla
            klas VII-IIIG 9 marca 2019r. w Gimnazjum w Sędziszowie Młp.

                                                                                                                                        Wiesław Maciołek

          • Rekrutacja

          • Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego 2019/2020

            Zapisy dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łączkach Kucharskich na nowy rok szkolny – 2019/2020 odbywać się będą w dniach 04 – 18 marca 2019r.

            Na głównej stronie internetowej szkoły należy kliknąć w obrazek VULCAN - NABÓR PRZEDSZKOLA i automatycznie zostaną państwo przekierowani na stronę rekrutacji. Należy: zgłosić dziecko, wydrukować wniosek, podpisać przez oboje rodziców i złożyć w szkole. Terminy postępowania rekrutacyjnego już widnieją na stronie rekrutacji, opcja zgłaszania dziecka do przedszkola i generowania wniosków zostanie uruchomiona w dniu 4.03.2019r. W przypadku zaistniałych trudności lub problemów z zalogowaniem się, rodzice proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela oddziału przedszkolnego lub sekretariatu szkoły.

          • Z wizytą w Domu Dziecka

          •  

            Z wizytą w Domu Dziecka

            Już po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich wykazała się wielkim sercem w stosunku dla potrzebujących. W ciągu całego roku Szkolny Klub Europejski „Eurodworek” organizuje akcje charytatywne w ramach pomocy dla dzieci z Domów Dziecka, chorych czy potrzebujących. Wzorem lat ubiegłych przeprowadzono zbiórkę potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Domu Dziecka Hanka w Dębicy. Zebrano mnóstwo książek, gier, zabawek, przyborów szkolnych, słodyczy. Członkowie SKE „ Eurodworek ” przeprowadzili zbiórkę wśród całej społeczności szkolnej. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się w akcję – dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Laska, nauczyciele, pracownicy Szkoły, rodzice i uczniowie. Dzięki hojności wszystkich możliwe było przygotowanie bardzo dużej ilości paczek dla dzieci. Uczennice klasy III gimnazjum – Natalia Gródecka, Natalia Więcek i Oliwia Kędzior zajęły się z chęcią pakowaniem prezentów oraz pod opieką pana Bartłomieja Wiktora i opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego udały się do Dębicy, aby sprawić dzieciom niespodziankę i ogromną radość.

                                                                                           Patrycja Wiktor

          • Dzień Babci i Dziadka

          • 31 stycznia w Szkole Podstawowej w Łączkach Kucharskich odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybywający do naszej placówki zaproszeni goście: Babcie i Dziadkowie naszych wychowanków, a także pan sołtys naszej miejscowości - Lesław Reguła, pani przewodnicząca Rady Rodziców – Edyta Kosiba oraz ksiądz wikariusz Mariusz Uryniak, z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Grzegorz Laska, który serdecznie przywitał przybyłych gości i życzył wszystkim babciom oraz dziadkom samych pięknych chwil w życiu. W pięknie udekorowanej sali uczniowie klasy I, II i III pod opieką swoich wychowawców: Stanisławy Świniuch, Bogumiły Rusin i Pauliny Zapał recytowali piękne wiersze przeplatane piosenkami. Nie zabrakło również scenek w wykonaniu najmłodszych, którzy ujawnili swe talenty aktorskie. Podczas akademii wystąpiły również dziewczynki z Kółka Tanecznego prowadzonego przez panią Paulinę Zapał, które zatańczyły do piosenki Michaela Jacksona „Smooth Criminal” oraz do melodii z filmu animowanego „Królowa Lodu” – „Mam tę moc”. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Na końcu tej pięknej uroczystości  Pan Dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyli nagrody dzieciom za udział w konkursie plastycznym pt. „Portret Babci i Dziadka” organizowanym przez wychowawczynie klasy I, II i III. Po występach wnuki wręczyły swoim babciom i dziadziom upominki, a Pan Dyrektor podziękował wychowawczyniom za przygotowanie występu i zaprosił zebranych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                                                                                                               Paulina Zapał

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
      • (0-17) 2213790
      • 39-106 Łączki Kucharskie

        Administratorzy strony:
        - dyrektor szkoły p. Monika Świątek-Bień
        - nauczyciel p. Paulina Zapał
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych