Uczniowski Klub Sportowy Gazetka Szkolna Klub Europejski Samorząd Uczniowski Drużyna Harcerska Drużyna Zuchowa

Organizacje szkolne

Drużyna Zuchowa

DRUŻYNA ZUCHOWA "Słoneczna Gromada"

Prowadzący - p. Bogumiła Rusin, p. Stanisława Świniuch

Zrzeszeni - uczniowie Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich

Drużyna Zuchowa SŁONECZNA GROMADA prowadzona jest od kilku lat przez drużynowe  p. Stanisławę Świniuch oraz p. Bogumiłę Rusin. Uczestnictwo w niej to sposób na ciekawe i interesujące spędzenie czasu wolnego dzieci. Zbiórki zuchowe cieszą się  zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych głównie ze względu na różnorodność i atrakcyjność prowadzonych zajęć. Podczas takich spotkań dzieci zaznajamiają się z wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną z wielu dziedzin życia oraz rozwijają swoje pasje, zainteresowania i talenty. Zbiórki przebiegają zgodnie z planem zatwierdzanym przez dyrektora szkoły oraz komendanta hufca ZHP w Ropczycach.