Rok szkolny 2012/2013

Kordian Świątek

3.

Biologia

Rośliny jako nasi przyjaciele i wrogowie.

mgr Aneta Rzeczycka

Agata Szpara

Patrycja Sulisz

Ewa Mardeusz

Katarzyna Nykiel

Patrycja Grabowy

ZDJĘCIA Z DNIA PROJEKTÓW

Ewa, Kasia, Patrycja, Agata i Patrycja prezentują wyniki swej pracy z biologii  w formie prezentacji PP

Makieta i prezentacja z fizyki w wykonaniu Arka, Mateusza, Maćka i Dominika

Prezentacja z historii - Patryk, Agata, Mateusz, Kordian i Mateusz

Zioła jako przyjaciele - wystawa potraw grupy "biologicznej"

Zielnik - część prezentacji z biologii

"Jeden z dziesięciu" w wykonaniu "historyków"

SPRAWOZDANIE

·W maju  roku szkolnego 2011/2012  dyrekcja, nauczyciele oraz koordynator projektów edukacyjnych ustalili tematy przewodnie projektów edukacyjnych , jakie przewiduje się do realizacji w roku szk. 2012/2013.

·We wrześniu roku szk. 2012/2013 wychowawca klasy II gimnazjum poinformował uczniów o zasadach i warunkach realizacji projektu edukacyjnego.

·Podczas pierwszego spotkania wywiadowczego z rodzicami , we wrześniu br.  wychowawca klasy II gimnazjum poinformował rodziców /prawnych opiekunów/ uczniów o zasadach realizacji projektu edukacyjnego. Poinformował również o możliwości dokładnego zapoznania się z regulaminem oraz założeniami projektu edukacyjnego na szkolnej stronie internetowej.

• W październiku  dyrektor szkoły zatwierdził  listę tematów  i harmonogram realizacji projektów  edukacyjnych. W  roku szk. 2012/2013 realizowane będą 3 projekty
  • W listopadzie 2012 r. nastąpiło ogłoszenie uczniom szkolnej listy  tematów projektów podczas lekcji  wychowawczej oraz  na stronie internetowej szkoły
  • Również w listopadzie nastąpiło utworzenie przez uczniów  4 – 5 osobowych zespołów, które będą realizowały wybrany projekt edukacyjny, a także zespoły wybrały ze szkolnej listy projektów  temat projektu.

Rodzice zostali poinformowani o wyborze tematów przez wychowawcę kl.

• Przed feriami zimowymi opiekunowie omówili ze swoimi uczniami cele projektów , ustalili harmonogram działań oraz przydzielili zakres prac w zespole. Określone zostały również sposób prezentacji projektu oraz zapotrzebowanie na potrzebne materiały do realizacji projektu.
  • Od lutego do maja 2012 uczniowie pracowali w grupach nad realizacją projektów, konsultowali się z opiekunami oraz koordynatorem projektów. Ustalono również termin prezentacji  na 3 czerwca 2013 r.
  • Dzień projektów edukacyjnych odbył się w poniedziałek 3 czerwca . Wszystkie grupy uczniów przedstawiły prezentacje multimedialne, oraz zaprezentowały dodatkowe materiały w formie zielnika, makiety, stołu z potrawami wykonanymi przy użyciu ziół. Zorganizowali również konkurs „Jeden z dziesięciu” .  Prezentacje obserwowali uczniowie kl. I  gimnazjum, opiekunowie, nauczyciele Zespołu Szkół, Dyrektor szkoły oraz koordynator. Komisja oceniająca składała się z opiekunów projektu. Wszystkie prezentacje otrzymały akceptację komisji. Uczniowie zostali ocenieni przez opiekunów z danego przedmiotu za wkład w pracę zespołu i odpowiednie zaprezentowanie pracy. Wkład w realizację projektu poszczególnych uczestników uwzględniono przy ocenie ich zachowania na koniec roku szkolnego.

Dokumentacja dotycząca realizacji projektów w formie „Karty projektu” oraz „Karty oceny projektu i prezentacji projektu edukacyjnego” została przedłożona przez koordynatora dyrektorowi szkoły.

Łączki Kucharskie, dn. 28 czerwca 2013 r. : Lidia Nykiel