Rok szkolny 2011/2012

Lista projektów edukacyjnych  - rok szkolny 2011/2012

I. Przedmiot : matematyka

Opiekun : p. Marta Zajchowska

Temat projektu: Matematyka  nie kończy się w szkole.

- Ewelina Wójcik

- Klaudia Roś

- Rafał Pociask

- Konrad Hendzel

- Marcin Zakrzewski

II.  Przedmiot : j. niemiecki

Opiekun : p. Patrycja Wiktor

Temat projektu: Święta w krajach niemieckojęzycznych.

- Wioletta Tokarz

- Agata Pociask

- Konrad Walczyk

- Artur Ptaszek

III.  Przedmiot : j. angielski

Opiekun : p. Paulina Piotrowska

Temat projektu: Kultura krajów anglojęzycznych.

- Justyna Cielec

- Natalia Misiura

- Monika Pazdan

- Adrian Gac

Zdjęcia z Dnia Projektów

Ewelina, Klaudia, Marcin, Konrad i Rafał prezentują wyniki swej pracy zespołowej z matematyki

Agata, Wiola, Konrad i Artur prezentują projekt z j. niemieckiego

Projekt z j. angielskiego w wykonaniu Justyny, Moniki, Natalii i Adriana

Grupa "niemiecka" podczas nagrywania wywiadów

Dekoracje  do projektów językowych

Gazetki ścienne - projket z j. angielskiego

Fragment prezentacji z matematyki

Sprawozdanie  z realizacji projektów edukacyjnych klasy II gimnazjum w roku szkolnym 2011/2012

• W maju 2011 ustalono wspólnie z nauczycielami przedmiot i tematykę  projektów edukacyjnych na rok szk. 2011/2012.
  • Na początku roku szkolnego , we wrześniu wychowawca klasy II gimnazjum podczas lekcji wychowawczej poinformował uczniów o zasadach i warunkach realizacji projektu.
  • Podczas spotkania wywiadowczego 8 września 2011r. roku wychowawca klasy II poinformował rodziców o zasadach organizacji projektów edukacyjnych, podstawie prawnej, zapoznał również z „Regulaminem projektów”. Poinformował , że wszystkie informacje dotyczące projektów edukacyjnych klas II znajdują się na szkolnej stronie internetowej.
  • 10 listopada 2011 r. po uprzednim zatwierdzeniu tematów przez dyrektora szkoły, została  sporządzona przez koordynatora lista projektów edukacyjnych. Oraz ogłoszona w klasie II i na stronie internetowej.

Zatwierdzono realizację 3 projektów:

I. Przedmiot : matematyka

Opiekun : p. Marta Zajchowska

Temat projektu: Matematyka  nie kończy się w szkole.

II.  Przedmiot : j. niemiecki

Opiekun : p. Patrycja Wiktor

Temat projektu: Święta w krajach niemieckojęzycznych.

III.  Przedmiot : j. angielski

Opiekun : p. Paulina Piotrowska

Temat projektu: Kultura krajów anglojęzycznych.

• Podczas lekcji wychowawczej wychowawca klasy II zapoznał uczniów z propozycjami projektów oraz ustaliła skład grup. Uczniowie złożyli pisemną deklarację przystąpienia do projektu, zostali zapoznani z kryteriami oceny oraz wymaganej dokumentacji projektu.

• 9 stycznia 2012 roku rodzice podczas spotkania wywiadowczego zostali poinformowani o wybranym przez dziecko projekcie.
  •  Przed feriami zimowymi opiekunowie omówili ze swoimi uczniami cele projektów , ustalili harmonogram działań oraz przydzielili zakres prac w zespole. Określone zostały również sposób prezentacji projektu oraz zapotrzebowanie na potrzebne materiały do realizacji projektu.
  • Od lutego do maja 2012 uczniowie pracowali w grupach nad realizacją projektów, konsultowali się z opiekunami oraz koordynatorem projektów. Ustalono również termin prezentacji projektów na 4 czerwca 2012 r.
  • Dzień projektów edukacyjnych odbył się 4 czerwca . Wszystkie grupy uczniów przedstawiły prezentacje multimedialne, oraz zaprezentowały dodatkowe materiały w formie gazetek ściennych. Prezentacje obserwowali pozostali uczniowie gimnazjum, opiekunowie, nauczyciele Zespołu Szkół, Dyrektor szkoły oraz koordynator. Komisja oceniająca składała się z opiekunów projektu. Wszystkie prezentacje otrzymały akceptację komisji. Uczniowie zostali ocenieni przez opiekunów z danego przedmiotu za wkład w pracę zespołu i odpowiednie zaprezentowanie pracy.
  • Dokumentacja dotycząca realizacji projektów w formie „Karty projektu” oraz „Karty oceny projektu i prezentacji projektu edukacyjnego” została przedłożona przez koordynatora dyrektorowi szkoły.

Łączki Kucharskie, dn. 26 czerwca 2012 r.