Rok szkolny 2010/2011

Podział uczniów na grupy i przypisanie realizowanego tematu.

Grupa 1

GAZETKI ŚCIENNE

Biologia

Fizyka

Sprawozdanie  z realizacji projektów edukacyjnych klasy II gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011

• W listopadzie 2010 roku został opracowany „Regulamin realizacji projektów edukacyjnych w Gimnazjum w Łączkach Kucharskich” . Został on dołączony do Statutu Szkoły jako załącznik nr 7.

Ponadto dokonano zapisu (zmian) w Statucie Szkoły dotyczącego ogólnych zasad przeprowadzania projektów edukacyjnych w szkole.

Zmodyfikowano Wewnątrzszkolny System Oceniania w kwestii wpływu realizacji projektu przez ucznia na jego ocenę z zachowania.

• Podczas spotkania wywiadowczego     listopada 2010 roku wychowawca klasy II poinformowała rodziców o zasadach organizacji projektów edukacyjnych, podstawie prawnej, zapoznała również z „Regulaminem projektów”. Poinformowała , że wszystkie informacje dotyczące projektów edukacyjnych klas II znajdują się na szkolnej stronie internetowej oraz będą drukowane w szkolnej gazetce – „Szkolne Echo”.

• Opracowano również podstawową dokumentację związaną z realizacją projektów – „Kartę projektu edukacyjnego” oraz „Kartę oceny projektu i prezentacji projektu edukacyjnego”.

• 8 grudnia 2010 r. koordynator projektów przedstawiła dyrekcji propozycję opiekunów i wstępnej tematyki projektów. Po uzyskaniu akceptacji została sporządzona lista projektów edukacyjnych. Zatwierdzono realizację pięciu projektów:

- z fizyki – opiekun p. Monika Skiba – temat „Sławni fizycy z mojego regionu”

- z j. niemieckiego – opiekun p. Joanna Rusin – temat: „Język obcy kluczem do sukcesu”

- z wiedzy o społeczeństwie – opiekun p. Bartłomiej Wiktor – temat: „Moja gmina, moja mała ojczyzna”

- z biologii – opiekun p. Aneta Rzeczycka – temat „Obserwacja zwierząt domowych i hodowlanych”

- z wychowania fizycznego – opiekun p. Wiesław Maciołek – temat „Jak badać własną sprawność fizyczną”

• Podczas lekcji wychowawczej wychowawca klasy II zapoznała uczniów z propozycjami projektów oraz ustaliła skład grup. Uczniowie złożyli pisemną deklarację przystąpienia do projektu, zostali zapoznani z kryteriami oceny oraz wymaganej dokumentacji projektu. Koordynator zatwierdziła pisemne deklaracje przystąpienia do projektów uczniów i opiekunów.

• Na początku stycznia 2011 r. (przed feriami zimowymi) opiekunowie omówili ze swoimi uczniami cele projektów , ustalili harmonogram działań oraz przydzielili zakres prac w zespole. Określone zostały również sposób prezentacji projektu oraz zapotrzebowanie na potrzebne materiały do realizacji projektu.
  • Od lutego do kwietnia uczniowie pracowali w grupach nad realizacją projektów, konsultowali się z opiekunami oraz koordynatorem projektów. Ustalono również termin prezentacji projektów na 30 maja.

• Dzień projektów edukacyjnych odbył się 30 maja. Wszystkie grupy uczniów przedstawiły prezentacje multimedialne, oraz zaprezentowały dodatkowe materiały w formie gazetek ściennych. Prezentacje obserwowali pozostali uczniowie gimnazjum, opiekunowie, nauczyciele Zespołu Szkół, Dyrektor szkoły oraz koordynator. Komisja oceniająca składała się z opiekunów projektu. Wszystkie prezentacje otrzymały akceptację komisji. Uczniowie zostali ocenieni przez opiekunów z danego przedmiotu za wkład w pracę zespołu i odpowiednie zaprezentowanie pracy.

• Dokumentacja dotycząca realizacji projektów w formie „Karty projektu” oraz „Karty oceny projektu i prezentacji projektu edukacyjnego” została przedłożona przez koordynatora dyrektorowi szkoły.

Łączki Kucharskie, dn. 25 czerwca 2011 r.

Lidia Nykiel – koordynator